Prometheus (2012)

Ze začátku jsem nemohl přestat myslet na Vetřelce, protože Ridley se nezapře a celá první polovina filmu mi přijde jako remake, ve druhé polovině se vše mění a nastupuje strhující děj a krásným dárkem na konec. Jsem velice spokojen i přesto, že se z toho dalo "vymáčknout" více.

Avengers (2012)

Natočeno přesně tak jak mělo být. Avengers naplnili veškerá moje očekávání a přidali i něco navíc. A kdo by si při vší té akci všímal těch několika málo chybiček, které se vždy vloudí? :)

Bitevní loď (2012)

I díky ne zrovna povedenému traileru jsem čekal splašku vytvořenou spojením několika různých filmů. Zdá se to neskutečné, ale v kině jsem absolutně změnil názor a myslím, že je to nadprůměr. Velice příjemným překvapením byla skvělá atmosféra odlehčená mnohými vtipnými pasážemi. Vřele tento snímek doporučuji a myslím, že by si přeci jen zasloužil trochu lepší hodnocení :-)

Hněv Titánů (2012)

Hněv je rozhodně ve všech směrech lepší než první díl. Tvůrcům se povedlo do těch "pouhých" devadesáti devíti minut vtěsnat spoustu akce a propracovaných efektů, které byly opravdu povedené. 3D bylo také o poznání lepší než u prvního dílu, i když jsem od něho čekal možná ještě o trochu více. Největším zklamáním pro mne tedy zůstává závěrečná bitva s Kronem, od které jsem čekal mnohem více.

Hunger Games (2012)

Nikdo mi nemůže odporovat, když řeknu, že podobné náměty již zfilmované byly a rozhodně ne jednou, ale v tomto filmu je i něco jiného, co dokáže diváka udržet v napětí po celou jeho délku. Někdo si zde perfektně vyhrál především na efektivnosti a vůbec celá vizuální strana mi přišla bez větších chyb. Navíc scěny se Stanleyem Tuccim jsou opravdu úžasné. Skvěle natočený film s kvalitním hereckým obsazením, u jehož sledování jsem se i přes jeho délku ani chvíli nenudil.

Válečný kůň (2011)

Od tohoto počinu jsem kvůli námětu nečekal moc, ale dá se říci, že kvůli S.Spielbergovi jsem čekal hodně. Jedná se o několik rozdílných osudů, které "Joey" propojí - celkem napínavý snímek s happyendem. Nakonec jsem nebyl sklamán, ale mnohé části filmu mohly být dle mého názoru řešeny lépe.

Signál (2012)

Tento film mne velice příjemně překvapil. Na české poměry velmi solidní komedie s celkem povedeným dramatickým koncem. 70%

Bastardi 2 (2011)

Kvůli tomu, že se tento film natáčel na místech, kde žiji, tak to beru trochu jinak, ale rozhodně by hodnocení nemělo být tak nízko jak je.

Doba ledová (2002)

Skvěle udělaný animák, u kterého jsem se perfektně bavil. Co víc dodat? :)