Pád Třetí říše (2004)

Mám rád válečné filmy a tento patří k mým nejoblíbenějším. Poslední dny Hitlerova života, atmosféra úkrytu a postavy německých důstojníků dávají snímku silnou atmosféru a připraví tak dvě a půl hodiny zajímavého času. Za mě rozhodně 100%.

Tohle je Sparta! (2008)

Opět Jason Friedberg a Aaron Seltzer a znovu Carmen Electra. Nedávno jsem viděl Disaster Movie. Je to z nouze film, jestli je to film a tak jsem se trochu bál podívat na Meet the Spartans. Nakonec se mi ovšem jakýmsi způsobem tato parodie zalíbila.

Velkej biják (2007)

Mám rád parodie, ale spíše parodie jako Scary Movie, Tohle je sparta! apod. Je pravda, že i tady jsem dostával výbuchy smíchu a docela mě zaujal místy i nápad spojení několika filmů a jejich postav s následným zparodizováním, jenže za to tak 2 body a buďte rádi. Jinak je to totiž děsná blbost a vše urážející rádoby film.

Vysvobození (2003)

Velice silný příběh odehrávající se v dobách komunismu mě nikdy nenechá klidným. Atmosféra tohoto snímku mě absolutně dostala i přes pár nedostatků v podobě hudby a režie. Každopádně slušný výsledek.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Trochu jsem se na začátku bál, že se bude jednat o pouhý americký kýč, ovšem byl jsem nadmíru překvapen, když se z toho vyklubal velice kvalitní film. Téměř hodinu a půl zábavy, skvělých efektů, pěkně vybraného soundtracku, zajímavě konstruovaného příběhu a pěkné Alexandry Daddario mi připravil Percy Jackson: Zloděj blesku. Vskutku povedený film!

Rock ze střední (2009)

Nevím, proč jsou zde lidé až tak kritičtí. Dnes jsem náhodou narazil na začátek filmu na HBO, nakonec jsem pokračoval ve sledování filmu a byl jsem za to rád. V celku dobrá podívaná a hraje tam i nádherná Vanessa Anne Hudgens s jejím krásným hlasem, za což jsem opravdu rád. Jistě jistě. Toto dílko má své mouchy a slabší úseky, ale také peckové úspěchy. Ačkoli ne moc komedie, ale přeci jen, 5* si to zaslouží. Protestujte si, ale nemůžete popřít, že to je zajímavý filmeček.

Hory mají oči (2006)

Ostatně zajímavý film plný krve, lekacích scén a mutací způsobených radioaktivitou. Poměrně dobře zainspirované v původní verzi, ovšem s dotaženým příběhem. Silné scény plné krve byly místy až neúnosné a téměř vždy nechutné. Skoro jsem si vzpomněl na Tunel Smrti, jenže to byl jen takový nepovedený pokus o klip metalistů, nežli toto umělecké dílo nadějného režiséra. Každopádně jsem byl po všech stránkách mile překvapen a dávám plný počet bodů. Skvělá práce!

Český sen (2004)

Výborný nápad filmařů byl zřejmý na první pohled, tudíž se ani endivím, že získali finance z fondů Ministerstva kultury. Geniální reklamní kampaň , která zmanipulovala stovky lidí a následně natočeny jejich názory... bylo zajímavé, co lidí pouští za sr*čky... Každopádně 5/5.

Bastardi (2010)

Abych pravdu řekl, mám smíšené pocity. Nevěděl jsem, jestli se smát, nebo být znechucen. Nějaká úcta? Ani náhodou! Cosi do sebe má obsazení, že je z poloviny neherecké, tak to má prostý nádech, příběh má také cosi do sebe, ale co ty dialogy pro boha? V každém druhé větě "p*ča". V určitých věcech byla cítit jistá kontroverznost. Film je de facto snůžka nadávek, ale dejme tomu, že za 3/5 to stojí.

Lovci pokladů (2004)

Sem tam nečekaný zvrat, vtip, pěkné prvky, skvělí herci. Co více si přát? Snad jen více takových filmů.