• Thriller

Konstanta (1980)

Film o morálce, sice z jiné doby, ale aktuální i dnes. Jedinec, který vyčnívá z davu a dává mu svým chováním najevo jeho špatnost a malost. Proto je nenáviděn a jsou mu odevšad házeny klacky pod nohy. Dneska to platí stejně jako tehdy, za dob budování socialistických světlých zítřků. Jen zkuste nepodřídit se většině. Ušlapou vás úplně stejně jako tehdy.

Svobodná vůle (2006)

Skvělý zážitek, skvělý výkon hlavních hrdinů. Příběh psychicky nemocných lidí, kteří se na chvíli spojí a uzdraví, mě moc dojal. Přestože jsem nevěřila, že kdy budu moci fandit sexuálnímu násilníkovi. Délky filmu se neděste, film ubíhá rychle a konec nezklame.

Samuraj (1967)

Temnota temná a v ní skví dokonalá tvář Alaina Delona. Nájemný vrah bez citu, bez emocí, bez přátel. A o něm je celý film, resp. dvě epizody z jeho života.

Dveře dokořán (2006)

Britové vůči válečným uprchlíkům ze Sarajeva se srdcem na dlani a ti u nich jen kradou a páchají zločiny. Takový dojem jsem z tohoto filmu měla. Nelíbil se mi z důvodu přílišného sluníčkářství a ohledu vůči zločincům. Od mého top režiséra tentokrát velké zklamání.

Sobibor (2018)

Hodnotím něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Film je natočený celkem dobře a uvěřitelně, nakonec tak nějak se celá věc stala. Chvílemi je film nudnější nebo spíše méně srozumitelný. Proč se některé věci děly atd. Ale celkově dobrý průměr.

Bílá oblaka (1962)

Poetický snímek o putování třináctileté dívenky s jejím ochráncem - partyzánem okupovanou slovenskou krajinou. Ve filmu vyniká hlavně nádherná slovenská příroda ve všech ročních obdobích. Skvělý Ivan Mistrík a půvabná neherečka Viera Vajsová.

Letní slunovrat (2014)

Velmi zajímavě vykreslený pohled na německé okupanty v Polsku. V podstatě se už na některých místech zabydleli a skoro splývají s místním obyvatelstvem. Dokud ovšem, dokud ovšem nepřijde nový velitel. Obdivuji Poláky, jak se dokázali dívat na jednotlivé Němce, viděli v nich hlavně lidi, s chybami i klady. Zato na Rusy ani krapet soucitu neukápl. Zobrazeni vždy jako hovada. Poláci zkrátka neodpouštějí. Tento příběh je celkem prostý a sám o sobě by příliš nezaujal. Co zaujme, je pohled Poláků na Němce.

Psané ve větru (1956)

Starodávné love story aneb milostný troj-čtyř úhelník z 50. let. Lauren Bacall jsem v mnoha rolích dosud neviděla a tady se mi celkem líbila. Ovšem Dorothy Malone jakožto rozmazlená milionářská dcerka hrála ještě lépe. Oscara si opravdu zasloužila.

Narcos (2015) (seriál)

Velmi zajímavý seriál o věcech, o kterých běžný člověk nemá ani páru. Jak se žije takovému drogovému magnátovi v Kolumbii, co jeho "práce" obnáší, co všechno musí obsáhnout. A hlavně v čem všem spočívá obchod s drogami a kdo všechno v něm má namočené prsty.

Hellstorm (2015)

Děs a hrůza, kterou museli prožívat němečtí civilisté ze strany Američanů, Britů, Francouzů, Rusů, Poláků, Čechoslováků a dalších národů za prohranou válku a okupaci. Válka je strašná věc, při které trpí jenom ti, kteří ji nevyvolali a nezpůsobili. Bankéři, kteří války financují (většinou obě strany konfliktu) jen tyjí a bohatnou, stejně tak průmyslníci a šéfové korporací, kteří války zásobují zbožím a službami. Politici a generálové jsou v bezpečí. Trpí jen obyčejní vojáci a hlavně civilisté. Snad nebudu muset nikdy válku zažít ani nikdo z mých blízkých. Válka je hrozné svinstvo.