Snake.Charmer

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 11.3.2019  14:02
    Aquaman (2018)

Vizuálně vypiplaná lahůdka s výborně natočenou akcí,která sice relativně baví ale je postavená na tom nejpředvídatelnějším a nejotřepanějším scénáři, jaký si snad jen lze představit. Před deseti lety by mi to asi ke štěstí stačilo, ale dnes už je tak dobře řemeslně zvládnutých filmů tolik, že to prostě k absolutní spokojenosti nestačí. Přesto že je Momoa jako Aquaman skvělou volbou a výhrou, chemie mezi ním a Amber Heard úplně nefunguje a jejich špičkování vyznívá často dost trapně, strojeně a tudíž naprázdno. 69%

• 24.2.2019  21:39

Druhý díl už je jenom malý nepatrný krok od odpadu!. Linie brněnský polda vs ten pražský je vyloženě otravná a příběhové "zvraty", jako je nečekaný příjezd vidláka do bytu jedné z hlavních hrdinek, také nepřináší nic zábavného.

• 22.2.2019  12:18
    Úplně debilní zprávy (TV pořad) (2018)

Tohle mi sedlo. Nekorektní aktuální humor, u kterého se opravdu zasměju. Což se mi u současné televizní tvorby zas tak často nestává...

• 22.2.2019  01:27
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Extrémně nahláškovaný díl, který po všech stránkách boduje a možná i díky kratší stopáži působí zatím nejsvižněji a nejnašlapaněji.

• 17.2.2019  15:02
    Školní výlet (2012)

Opus magnum Tomáše Magnuska. Leckterý studentský nebo otevřeně amatérský počin dosahuje vyšších technických kvalit, o obsahových kvalitách ani nemluvě. Plejádu herců, které se podařilo pro tento odpad zlanařit, nepovažuji ani v nejmenším za klad, ale spíše za smutný fakt, dokládající žalostný stav české kinematografie. Film přesně zapadající do programové skladby TV Barrandov.

• 29.1.2019  10:27

Naděje, které jsem vyslovil po prvním díle se už v druhém díle rozplývají. Željko a jeho linie má málo prostoru a místo toho se řeší případ vraždy mezi fotbalovými chuligány jako vystřižený z libovolné české kriminálky, i když ke konci slibuje i tento případ jistý přesah do dalších dílů. Mírně nad průměr to vytahuje skvělý Kuneš, ale s tím si seriál bohužel do konce rozhodně nevystačí.

• 27.1.2019  13:11
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Druhou sérií Rapla se Pachl vrací do polohy, která mu sedne nejvíc. Zatím to připomíná mix GangsterKy a toho, co jsem měl tak rád na Cirkusu Bukowsky. Prostředí balkánské mafie je nesmírně atraktivní, Kuneš klasicky hláškuje a přesun z hor jemu, i celému seriálu svědčí. Příjemným bonusem je Predrag Bjelac, který se pro role balkánských gangsterů narodil - doufám že v dalších dílech dostane víc prostoru. Pokud to bude pokračovat i dál na vlně prvního dílu a Pachl bude sledovat především hlavní "balkánskou" dějovou linii a nerozdrobí seriál do jednotlivých případů, jako tomu bylo v prvním Raplovi, budu každý díl s napětím očekávat.

• 20.1.2019  02:54

Relativně pomalý rozjezd, za kterým ale znepokojivě probublává očekávání budoucího... A potom staré dobré punisherovské maso! Super úvod, po kterém má člověk hned chuť na další díl.

• 10.1.2019  22:29

Po třetí a v podstatě zase to samé. Pár geniálních momentů střídá zbytečný trapný a fekální humor. Je to škoda, vzhledem k tomu, že tahle parta potenciál má. I tak vcelku koukatelná oddychovka.

• 15.12.2018  11:16

Film který stojí především na skvělém hereckém výkonu Sharon Stone a chytře napsaných dialozích. Mrazivá a zároveň vzrušující hra, vyvolávající pochybnosti až do konce. Gone Girl devadesátých let.

• 8.12.2018  03:41
    Ochránci (2017)

Tak si Rusové natočili svoje Avengers! Co na tom, že ve filmu nedává skoro nic smysl, hlavně do něj nacpat co nejvíc ošvédovanejch nápadů od americké konkurence - jednotlivými charaktery počínaje a konkrétními scénami konče (dočkáme se i parafráze na batmanovskou epizodu "Broken bat"). CGI ve filmu je velmi nevyrovnané - zatímco něco je překvapivě slušné, něco je naopak otřesné a směšné (medvědí muž). Kdyby Rusové šli vlastní cestou (ideálně tou temnější a špinavější) a scénář by napsal někdo, kdo nemá mozek ještě úplně poškozený hektolitry vodky, mohl vzniknout určitě zajímavější film - to, že to jde i v Rusku, dokázal například Bekmambetov už před lety svými originálními Hlídkami. Cesta kopírování nedostižných amerických vzorů však rozhodně nefunguje, a výsledek působí hloupě a až sebeparodicky. Jednu hvězdičku navíc dávám právě za nechtěně zábavné momenty a za to, že to jako zvrhlá zábava nakonec celkem posloužilo.

• 8.12.2018  02:50

Výborná akce, kamera a chytrý příběh plný zvratů a pochybností, komu se dá vlastně v této hře tajných služeb důvěřovat. Navíc skvělý casting, ať už nováčků nebo starých známých, mezi kterými tentokrát vyčnívá především Fury a stoprocentně uvěřitelná chemie mezi Kapitánem a Černou vdovou.

• 7.12.2018  22:15
    Iron Man 2 (2010)

Iron Mana 2 považuji osobně za nejslabší díl trilogie, přesto jsem mu dal kdysi 5 hvězdiček a ani dnes hodnocení nezměním. Přesto, že má film opravdu slabý scénář a několik vyloženě naivních momentů, táhne ho skvělý Downey Jr. kterého nemůžete nemilovat a který je jednou z největších výher MCU. Navíc se tu poprvé začíná skutečně budovat propojený Marvel vesmír a s ohlédnutím, které činím o téměř osm let později, musím konstatovat, že veškerá zde započatá práce se studiu Marvel i jeho divákům bohatě vyplatila a vyústila v jeden z nejkomplexnějších filmových projektů všech dob. I přes všechny evidentní nedostatky tak tohohle Iron Mana, hudebně okořeněného AC/DC nebo Daft Punky, považuji za plnohodnotný článek MCU.

• 2.12.2018  01:28

Je to béčko jako vyšité, ale naštěstí sebeuvědomělé. Je schopné shazovat samo sebe, nebrat se příliš vážně a odkazovat s lehkostí a humorem k předchozím dílům. Chválabohu, že Shane Black postavil film na tom, co mu jde nejlíp - snůška jeho narušených postav hláškuje o sto šest a chemie mezi nimi výborně funguje. Akce, které je také dostatek už je jenom příjemný bonus. Takhle má vypadat správné eRko - spousta krve, prostřelených, probodnutých nebo utržených hlav a 10 fucků za minutu. Možná mírně nadhodnocuji, ale co, bavil jsem se královsky!

• 26.11.2018  15:46
    Pokoj (2003)

Není divu, že se z tohoto filmu stal kult. Tak špatné, až se skoro nechce věřit, že to není záměrné. Oh, hi Mark!

• 25.11.2018  01:55
    The Farm (2018)

Jednu hvězdičku dávám za pár potenciálně zajímavých dílčích nápadů, které však zůstávají trestuhodně nevyužity. Gore veškerý žádný a všechny postavy se chovají neuvěřitelně absurdně - slušně řečeno. Ve výsledku tak divák dostává nedotažený poloamatérský počin, na kterém je zajímavý jen ten základní nápad s lidmi zásobovanou farmou.

• 30.10.2018  10:53

Konečně lehce nadprůměrný díl. A stačila k tomu troška humoru a zasadit Luka do trochu netradičnější situace, jako "hero for hire". Plus Foggy jako bonus.

• 26.10.2018  12:10
    Iron Fist - Season 2 (série) (2018)

Z nejslabšího článku netflixového Marvel universa se stal v druhé sérii článek plnohodnotný. Skvělý Ward, příběh co má nápad, drive, spousta povedených bitek. Tvůrcům se podařilo navíc celkem dobře vyvážit jednotlivé díly, co se zábavnosti a nabitosti týče. Úplný závěr slibuje zajímavé věci, o to víc zamrzí, že třetí série u Netflixu není v plánu.

• 20.10.2018  09:52

Amatérsky natočená komedie plná nevtipných vtipů a nedotažených nápadů a postav. Asi aby působil film vizuálně zajímavěji a neotřele, kameraman exploituje "Dutch angles" jako o život, skoro jako by se snažil v jejich počtu dohnat Branaghova Thora, ale kýžený výsledek se samozřejmě nedostavuje. To, že za kamerou seděl "Troll", by mohlo leccos vysvětlovat! :)

• 26.7.2018  11:05

Odlehčená Marvelovka jak má být. Spousta nápadité akce, humoru a skvělé herecké obsazení. První potitulková scéna je jednou z nejzásadnějších a nejepičtějších v historii univerza! Druhá pak jednou z nejbanálnějších. :)

• 26.7.2018  11:05

Sacha Baron Cohen se vrací k tomu, co mu jde nejlépe a opět to stojí za to! Různorodé charaktery a krátký formát dokáží naprosto s přehledem udržet divákovu plnou pozornost. Dokonalý, do extrému dohnaný humor, ale zároveň také znepokojivá sociální sonda.

• 16.7.2018  01:36
    Bikesalon (TV pořad) (2018)

Nejdřív nějakej strejc otestuje na polňačce gravel od Meridy, pak si dáme otravnou asi desetiminutovou reportáž z nějakýho závodu "chrtů", pak nám nějakej další "expert" předvede, že i na dvacetipětikilový e-mrdce se dá jet dvě vteřiny po zadnim... 2 minuty s Gaspim na Sardinii to fakt nespravěj. Pořad o kolech je dobrý nápad - ale minimálně díl, který jsem viděl, byl zoufale nevyvážený, co se jednotlivých cyklistických disciplín týče. Takže ve finále dost nuda!

• 10.6.2018  20:34

Subjektivně dlouhý jak tejden a i když ve vzduchu tentokrát visí "nebezpečí", tvůrci filmu s ním neumějí příliš pracovat a nějakého opravdového napětí se tak divák nedočká. Jinak klasická přehlídka naleštěného luxusu, který slouží jako kulisa pro kýčovitý romantický film, za který by se nemuseli stydět ani Němci. A cenu za nejtrapnější "erotickou" scénu získává...vzájemné pomazávání zmrzlinou!

• 10.6.2018  06:49
    Tomb Raider (2018)

Slibný rozjezd, který táhne sympatická Vikanderová, střídá nezvládnutá, hloupá a kolem a kolem docela nudná část na ostrově. Spousta CGI a pár odkazů pro fanoušky herní série ale dobrý dobrodružný film opravdu nedělá...

• 16.5.2018  03:44
    Mučedníci (2008)

V Martyrs tvůrci umě kombinují hned několik horrorových subžánrů, a to tak, že divák drahnou dobu netuší, jak to vlastně všechno je. Nakonec do sebe všechno zapadá a každá část zdánlivě nesourodé skládačky dává v rámci originálního vypointovaného scénáře smysl. Po technické stránce je snímek velmi slušný, gore nepůsobí směšně a mysteriózní nádech dodává filmu punc originality.

• 14.5.2018  09:25

Heist komedie, která sází spíše na jemnější, než na třeskutý humor. Záchvaty smíchu tedy nečekejte. To ale neznamená, že se nebudete bavit. Žádné veledílo to samozřejmě není, ale scénář je solidně napsaný, interakce mezi různorodými postavami funguje a film i díky rozumné stopáži šlape jak má.

• 9.5.2018  04:37

V celku docela solidní zábava, která má sice občas kolísavé tempo ale vynahrazuje to na naše poměry solidní politickou satirou. Pro sprosté slovo se tu nejde daleko, ale to k Blaníkovi zkrátka patří a rozhodně to nepůsobí rušivě nebo příliš samoúčelně. Jediným problémem pak může teoreticky být to, že se jedná o film, který je pevně svázán se současnou politickou situací a konkrétní přímou volbou prezidenta. Paradoxně se to, co dělá tuto satiru tak trefnou, stává tím, co filmu brání být zcela nadčasovým. Blaník tak bude spíš jakýmsi mementem a připomínkou jedné politické fáze, kterou naše země prošla a pro budoucí generace a nezasvěcené asi spousta vtipů a situací skončí ztracených v kontextu. Ale to už je zkrátka osud aktuální politické satiry a myslím, že sami tvůrci jsou si toho dobře vědomi a hlavu si s tím nedělají. Koneckonců, proč taky - účel to splnilo a spoustu lidí určitě pobavilo.

• 6.5.2018  01:47

Filmu kraluje bezchybný James Franco, který Wiseaua trefil naprosto přesně. Zábavné dílko a svým způsobem i pocta jednomu z nejhorších filmů všech dob. Troufnu si říct, že kdybych The Room neviděl, tak bych se asi bavil o trochu méně.

• 6.5.2018  01:31
    Utajený šéf (TV pořad) (2018)

To je zase něco. Nezáživná "doku" reality show, která spíše než cokoli jiného připomíná reklamu na firmu "utajeného šéfa". Nova opět dělá úspěšně z diváků blbce a do toho přidává oblíbenou nováckou ingredienci, tedy deset kilo patosu za minutu. Jednu hvězdičku dávám za to, že to není na úplném dně žumpy, které se v posledních dnech opět prohloubilo. [Hodnocení se vztahuje k 2. dílu, ale nedělám si iluze, že by se další díly nevezly na stejné vlně...]

• 22.4.2018  08:42

Velepřekvapení! Bál jsem se a očekával film přesycený bezúčelným digibordelem. Nakonec všechno dává smysl a je to po všech stránkách tak skvěle zvládnuté, až se jednomu vkrádá do hlavy myšlenka, že ten Spielberg v sobě toho génia přece jenom pořád má. Shining část je naprosto dokonalá a filmová pocta zde dostává nový rozměr. Nejvíc fanboy film ever.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13