Pianista (2002)

I přes závažnost tématu film zůstává podivně odosobněn, pročež děj plyne pomalu, až člověk začne podezřele často kontrolovat čas. Polanski zobrazuje hrůzy a dramata války syrově a beze špetky sentimentu a jaksi zpovzdálí, aby nám svou zdánlivou všedností ještě více vyrazily dech, jenže tento styl ne v každém vzbudí patřičnou emoční odezvu. Ale v tom vidím jedinou výraznou mušku na jinak dobrém, nikoliv vynikajícím filmu. Jediný jeho atribut, který si titul vynikající zaslouží, je hlavní role. Smekám, Adriene.

Oddělen (2011)

Jedním slovem katarze.

Čokoláda (2000)

Důrazně doporučuju pouštět si tenhle film jen s dostatečnými zásobami čokolády.

Svět podle Prota (2001)

Úžasná konverzačka, líznutá žánrem sci-fi, jíž vévodí herecké duo Jeff Bridges-Kevin Spacey. Toho mimozemšťana jsem mu zobala z ruky. P.S.: Knižní předloha je jen tak mimochodem excelentní.

Postřižiny (1980)

Kouzlo tohoto filmu působí i na vegetariány, co alkohol nepijou. Klobouk dolů.

Těsně vedle (2007)

Tohle nebylo jen těsně, ale rovnou o dost vedle. Takový slabošský hlupák, jako je Eddie, se jen tak nevidí, a to ani ve filmu ne.

Vetřelec (1979)

Ve své době to možná byl přelomový film, ale já jsem ho viděla teprve v roce 2012, a proto nemůžu ignorovat nedostatky (hlavně ty scénáristické), které ostatní ze sentimentu přehlížejí. Dokonale mi vzal chuť ztrácet čas s ostatními díly.