Tarzan (1999)

Od Burroughsovy předlohy se to sice dost odchyluje, ale čert to vem. Tvůrcům se podařilo napsat velice sympatické postavy a přizpůsobit příběh tak, aby dokázal zaujmout jak děti, tak dospělé. Krásná animace a úžasná Collinsova hudba zážitek ještě povyšují.

Horton (2008)

Okouzlující animák, který se nedokázal zbavit jisté infantility a ke konci si bohužel pošramotil reputaci.

Já a moje příšera (2007)

Laskavý film, který na mě dýchl atmosféru starých mýtů, pro něž mám velkou slabost. Nessie byla okouzlující (a díky skvělým trikům také naprosto přirozená) a její lidský kamarád sympatický.

F jako fotři (2011)

Trochu jiný pohled na rebelantské punkery. Kdo by to byl řekl, že od nich uslyší tolik životní moudrosti?

Princezna Nevěsta (1987)

Takhle úchylnýho hrdinu jsem v pohádce snad ještě neviděla. A co hůř, on byl jenom nahnilou třešničkou na nevábné napodobenině dortu.

Nebezpečná metoda (2011)

Člověk, který se rád vrtá v psychologických rovinách příběhů i osob, který někdy četl něco o jungiánské nebo freudovské psychologii a který chová různou míru obdivu k jednomu, druhému, nebo rovnou k oběma pánům, si nad Nebezpečnou metodou porochní blahem. A já navíc ještě proto, že Michaela a Vigga jako herce zbožnuju.

Jak na věc (2002)

V tomhle snímku se sešly překvapivě hned dva nevídané úkazy: tím prvním je snesitelný Hugh Grant a tím druhým nevídaná originalita v oblasti romatického filmu. Jestli ono to nebude tím, že to není čistá romanťárna.

Mr. Orgazmo (1997)

Treyovy sladce nevinné pohledy naivního playboye, který kondom považuje za nový druh nafukovacího balonku pro děti, jsou vskutku nezapomenutelné. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že humor ústřední dvojky tady ještě nebyl tak vytříbený, jako je dnes.