Mičl

Mičl

Barman

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 4.3.2018  22:50

I'm gonna raise a fuss, I'm gonna raise on american shaolin. Jako kluk jsem to miloval, ztotožnil jsem se s Drewem a napodoboval praktiky shaolinskych mnichů. Dnes a po cca čtvrt století od posledního promítání snad stokrát sjeté VHSky jsem se opět shlédl už ne jako bojovník, ale jako zamilovaný divák. Fakt že se mi to líbí i po těch letech mě hřeje a jsem rád že mi něco z toho malé kluka plného snů zůstalo.

• 25.2.2018  00:22

Srovnání s žánrově podobným filmem 127 hodin se nabízí, i díky společným antonymum jako teploXzima rukaXnohy, ale hlavně i díky stejným synonymu jako francoXhartnett oba ve svých single rolích hráli skvěle. S těmi flashbacky z trosecnikova života jsem nakonec takový problém neměl a tenhle zázrak je s tím Boylovym více méně srovnatelný .

• 24.2.2018  23:25
    Blok 99 (2017)

Možná nesnažit se o zbytečné drama často až moc dlouhými scénami se záseky kdy si člověk říká, že snad leží na ovladači a pauzuje to. Volil bych jinou režii a formu filmu degradoval bych to na klasické béčko. Nedovolilo by to divákovi v průběhu promítání nad filmem příliš dlouho přemýšlet a rozebírat si děj , který by se snad i hodil na rychlokvašku co by akční pecku, protože a co vyzdvihuji je výkon změna z komedianta v drsňáka Vince Vaughana, ale se všemi těmi pákami a jeho nedynamičností by se mi spíš hodil na wrestlera nebo teak něco. Celkově bitka na bloku 99 ještě ujde, ale fakt je to zbytečně dlouhý.

• 29.1.2018  00:03
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Nejsem pravidelným divákem, soudím na základě těch max pěti kompleních epizod a mnoha ustřižků. A tedy tak že jsem se místy bavil a občas to bylo i zajímavé.

• 8.1.2018  00:15

Cruise nemám rád, ale na tu roli konkrétně v tomhle příběhu se celkem hodil. Nicméně měl to hrát někdo jinej když tenhle prcek není schopen přibrat pár kilo. Na druhou stranu zahrál slušně toho nebesky vychcanýho tuleně.

• 3.11.2017  23:26

Zajímavá náhoda, nedávno jsem četl příběh člověka zničeného lidma Olgy Hepnarové v jednom z čísel nejmenovaného epochálního časopisu. Tudíž jsem s nadšením shlédl filmovou verzi její předvražedné biografie, činu, krátký proces a následnou popravui v tomhle výborně natočeném, neskutečně přesném (vždyť ona měla i bíbra v podpaží 😊) dramatu. Krom detailů, jako byl úsměvný Justin hodně pomohlo i černobílé zbarvení filmu, což považuji za skvělý nápad. Místy lesbické porno v podstatě jen podtrhává dobrý výkon Michaliny Olszsnské v roli té hledající se nešťastné holky, kam až může zajít lidský nezájem, lhostejnost a nenávist v kombinaci s tehdejším tvrdým režimem ve vlivu na a přesvědčení mladého člověka.

• 1.11.2017  20:22
    Leatherface (2017)

Taková slabší kriminálka s mírně hororovými prvky. Po slibném začátku v podobě perverzní oslavy narozenin a prvního mordu film sklouzne k divné fázi psychiatrického dramatu, aby se přes výše zmíněné krimi dostal ke klasické vyvrazdovačce a mohl si alespoň trochu říkat horor, možná trochu i takovej Bonnie a Clyde se všema těma buranama. Celkově se film hodně hledá a my s ním můžeme hledat kdo z těch krejzy týnejdžrů je vlastně leatherface. Není moc co vyzdvihnout snad jen dobrý výkon Lily Taylor v roli vidlácké mámy, nebo tety možná obojího.

• 24.10.2017  23:49
    Smrt ve tmě (2016)

Lower class Fincherova Panic Room, ale stejně napínavý a naopak páč tady je oběť lupič. Alvarez se fakt snažil o tradiční hororovou vyvražďovačku, ale dík předvídatelné mu - prezije jen ta číča mu to sklouzlo víc k thrilleru. Nevadí i tak slušná místy lekavá, místy úsměvná, ale v dobrým podívaná.

• 19.10.2017  18:50
    Top Gear: Vietnam Special (TV pořad) (2008)

Speciál ze všech nejspeciálovějších, krom toho že hlavní hrdinové hlásej jako vždycky, dělaj si naschvály jako vždycky, dozvíme se spoustu zajímavostí o dané zemi jako vždycky, ale je to na motóru, jako nikdy a paráda jako vždycky.

• 17.10.2017  23:14
    Narcos (TV seriál) (2015)

Výborná a díky seriálovému zpracování detailní a věrná biografie Pabla Escobara. Zatím nezařazeno mezi oblíbené snad jen kvůli datu nedávného vzniku. Po opětovném poučení se o životě a smrti kokainového krále určitě přidám do top of serials. Ač obchodník s tvrdou zabijáckou drogou si sám dával hlavně mini jointiky snad pro uklidnění, ale jejich efekt byl spíše nežádoucí a to v podobě paranoidních schíz končících dopadením, což je zde také skvěle zobrazeno. Herecké výkony netřeba jednotlivě hodnotit, všechny awesome.

• 16.10.2017  21:12
    Wind River (2017)

Výborně natočený film se smutným příběhem. Celé mě to přišlo jakoby nasáklé inkoustem pera Stephena Kinga, mělo to jeho odér a dost ho to místy připomínalo. I ke konci jsem myslel, že na mě v závěrečných titulcích blikne jeho jméno nestalo se a autorem tohoto mrazivého thrilleru byl drsný život.

• 14.10.2017  22:58
    Top Gun (1986)

Není divu že se tenhle chvastající se americký shit se stupidním mrňavým blbečkem v hlavní roli stal terčem parodie. Ó, které si dovolím tvrdit, že je lepší a míň trapná než tenhle "vlastenecký" originál.

• 14.10.2017  22:24
    Legendy kriminalistiky (TV seriál) (2017)

Hradečak Vaňura a jeho zvrácené hobby v akci aneb dobrá rekonstrukce, asi už fakt legendárních, nejzávažnějších případů převážně krátce po sametově se odehrávajících. Viděny díly orlických vražd, kolínského gangu a "pohádkáře" Roubala. Pro klidné spaní při otevřeném okně nedoporučuji, jinak ano.

• 13.10.2017  23:41

Při počátečním snu hlavního hrdiny, jsem si myslel, že se z toho probudí já se zasměju a komedie bude pokračovat podle ortodoxních not, nestalo se a díky tomu film sklouzne do nějaké rádoby sci-fi sračky, jejíž část zbytečně kazí dojem jinak celkem vtipného scénaře. Ondřej Vetchý si zahrál klasicky povedenou Jiřinu z OP a role se mu standardně povedla. V tomto hereckém projevu je vždy perfektní, on by pravděpodobně nesouhlasil a stavěl by ve svém žebříčku jednu z těch dramatičtějších rolí výše než tuto. A hlavně díky němu a Simoně (platí pro jméno herečky i postavy) stojí za max jedno shlédnutí.

• 12.10.2017  13:08

Nikterak netřeba představovat nejlepší válečný film ever. Aspoň za mě urcite, snad jen v pár let starším Schindler listu si Spielberg dělá konkurenci sám sobě a možná pár starších klasik, ale ne asi ne, tohle je best v žánru war movies.

• 7.10.2017  23:51
    Kouzlo draka (1991)

Dnes jsem to viděl s odstupem pěkných pár let. Nikdy nezapomenu na doby kdy jsme si s kamarádem z dětství pravidelně skoro každý pátek chodili půjčovat VHSky. On bral vždy tehdy novinku Godzillu a já tenhle (nemůžu zradit své dětské já) thai-wanský pro mě kult. Nikdy jsem nelitoval, že jsem si půjčil právě tohle a nikdy nebudu. Já si prostě nemůžu pomoct pořád se mi to líbí i v "dospělosti" a stále sdílím názor s tím capartem je to stejně lepší než Godzilla.

• 6.10.2017  23:43

Tyhle sportovní disneyovky jsou zajímavé. Hlavně že to není s tím idiotem Rampou Mqquakem :-) ,ale s charismatickým Kurtem Russellem i mladaci hráli dobře nejen na ledě . Nenapadá mě důvod proč ne a zároveň jich mám desitky, proč natočit film ó jednom z českých zázraků na ledě, vzpomenu snad jen rachnou kachnou toto letělo a co následovalo počínaje, přes snad již dostatečně uzrálé, dnes už legendární vítězství v Naganu, po jednu z památných bitev se sovětskou sbornou z let dávno minulých. A nezbývá mi než říct pojď do toho Jákle! Nebo někdo jinej kdo má koule.

• 4.10.2017  23:21

Virgínský rodák a zelenáč americké armády se behind enemy lajn vrací znovu a znovu a coby druhoválečný forrest gump odtud zachraňuje a vynáší své zraněné spolubojovniky. Sehnat produkci a sponzory pro tuto legendární americkou pýchu asi nebylo složité. Pro mě průměrný válečný film se zbytečně dlouhou stopáží, která se až moc zaměřuje na předválečný život hlavního hrdiny a nedává prostor pro onen konflikt na Japonském území spolu s Dossovým zázrakem a pár klišé jako prostřelení helmy v ruce, či tažení těla bez nohou, na který jsme se stejně všichni těšili nejvíc. Žánrově (jak se to vezme) podobný a zelenáče obsahujici Fury z před pár let mě zaujal mnohem víc.

• 28.9.2017  01:10

Jeden z nejlepších filmů o válce ve Vietnamu a to, i když v něm jsou zmínky o této americké invazi mezi houževnaté ježoury slyšet jen zřídka, Rambo zlikvidoval jen jednoho vojáčka z armády, která v jeho posttraumatické poválečné schíze stála proti němu a scénu z krveprolití s komunistickým šikmoočkem si nevybavuju. Sly se stimhle osmdesátkovým akčním béčkem trefil do rudého a first blood odstartovala počátek jedné nezapomenutelné série. První díl kvalitou převyšuje ostatní, které i tak stojí za shlédnutí. Kdo Ramba neviděl, nezná, nebo nemá rád, jakoby nežil. Classic.

• 24.9.2017  00:22

Mila Kunis nám trochu zestárla, ne však vzhledově, ale věkově. Role matky jí podle mě sedla. Je to takovej level up německýho šitu holky to chtěj taky řízlej holčičím hangoverem, pořád jsem čekal, že na mě aspoň z pozabůčku vykoukne Todd Phillips v jedné ze svých úchylných rolích. Nestalo se, ale i tak dobrá zábava na jeden z těch pochmurných podzimních večeru. Trochu spoiler, ale ta co chtěla každýmu vošukat manžela mě fakt bavila.

• 15.9.2017  20:58
    Everest (2015)

Top of horolezecký filmy, natočený on the top of the world. Vyborne natočené drama ó tragickem příběh cestovky co tahala klienty na tuhle střechu sveta. Moc se mi líbilo obsazeni, hráli skvěle teda aspoň tělem do obličeje jim skrz hunaty plnovous, silný nános snehu, brýlím proti slunci a nezbytnou​ kyslíkovou masku nebylo moc vidět, ale to klepání zimou jsem jim fakt věřil.

• 17.11.2016  23:32

Sentimentalni usa shit? Asi ano, ale pusobilo to na vsechny okolo v sale a ja se snazil prizpusobit. Nakonec to na my plechovy hrudi zahralo, Vetchy je bourak zahraje cokoliv, ikdyz me misty pripominal staryho dobryho Jirinu, zahral skvele pestouna vlstni dcery. Anicka je klasa, jejim obsazenim nelze film zkazit, ba naopak jen vylepsit. Celkove se mi to asi, teda, no dobre libilo se mi to, ale trochu se stydim, to nejen za sebe, ale hlavne za to, ze jsme byli v kine 4 osoby, to uz lidi nechodite na filmy?

• 9.11.2013  21:30

Čaj milující Smith svými rčeními nemohl vtipnou laťku držet sám a tak není divu, že film z počátku mírně parazitující na P.S. I love you, postupem času ztrácí dech a upadá do sentimentálního shitu.

• 1.10.2013  22:27
    Ray (2004)

Místy dojemný, místy dost drsný, ale i šťastný, v první řadě však pestrý a plný skvělé hudby. To byl život Raye Charlese a stejný je i film o téhle slepé senzaci své doby. Žádný mess around, ale perfektně uspořádaná biografie a šablona pro další zástupce v žanru životopisu.

• 23.9.2013  16:29

Skvělý Samuel L. Jackson, drsný netuctový scénář, z pera samotného kantora, dech beroucí závěr ala mexicko negerská ruleta ve štýlu Lovce jelenů, katapultuje One Eight Seven na top of teachers movies.

• 19.9.2013  13:27
    Taxi (1998)

Nejsem zastánce frantikova hůmoru, navíc jsem ho v tom marně hledal, je to jen dobře mířena reklama na Pažouta 406ku a nejeden ocas si ji určitě koupil podvědomě na základě týhle "akční"? sračky.

• 19.9.2013  13:13
    Colette (2013)

Tak napůl. Díky vícero jazykovým verzím a dabingu nejsou herecké výrazy a gesta podpořeny správným tonem v hlase jednotlivých postav, to by mi až tak nevadilo jako nezvládnuté "animace" v prostřední části filmu. Prolínačka sem, rychlé přechody z tmavého obrazu na světlý a podobné efekty, jako vystřižené z powerpointu. K dobru je zase dost těžko uvěřitelný, ale přesto zajímavý závěr a projev Jirky Mádla, který mě příjemně překvapil a ukázal, že v jeho hereckém repertoáru dříme víc, než jen nevycákaný teenager.

• 16.9.2013  21:01

Snažil jsem se do toho vcítit a pochopit, ale nešlo to. Přijde mi to hrozně kýčovité a slaboduché. Možná to bylo tradičně trapným Gereovým projevem, jehož herecké výkony patří snad už z principu do odpadu, či ta ubohá zápletka, nebo rádoby romantická tečka v podobě dopisování a ten "silný uragán" při kterém však stihl Ríša takticky smočit. Zkrátka to nechápu a ani nechci, jedna hvězda za nehappyend, ale no more pls. Pro psychicky nevyrovnané životem zhrzené zoufalé paničky je to klenot, pro mě ztráta času.

• 14.9.2013  17:20
    Bílé peklo (2001)

Bílé peklo, aneb jak němci vrací útok amíkům na poli kvalitních filmů o 2. sv. válce. A protiúder to není špatný, sugestivně natočený a autenticky zdařilý. Žádný výstřel do tmy, ale přesné poselství. Po shlédnutí se člověk minimálně zamyslí a objektivně zjistí, že i nácek zaslouženě trpěl, faktem zůstává, že něco takové se klidně i stát mohlo. Povedená sněžná revue.

• 9.9.2013  17:25

Awesome, takový moderně natočený Neúplatní od De Palmy, jen jsme za Chicago vyměnili LA, Al Capona za dementního boxera, který má město pod palcem Mickeyho Cohena a partu nedotknutelných okolo Costnera za gangster squad v čele s drsňáckým seržou Joshem Brolinem. Jediné co mi chybělo byl takový ten nostalgický nádech oných krutých mafiánských dob, ale stejně one of top 2013.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9