• Mysteriózní

Grandhotel Budapešť (2014)

Po mém citelném zklamání a rozporuplných pocitech po zhlédnutí Moonrise Kingdom, jsem si díky Grandhotelu Budapešť spravila chuť. Wesův rukopis je jako vždy nezaměnitelný a neotřelý, což vrývá jakýsi punc originality do jeho snímků. Avšak v této fázi, kdy už natočil pár filmů, je až do očí bijící, že se Wes neustále opakuje, ba vykrádá sám sebe. Přesto toto od něj nejen fanoušci v podstatě očekávají. Dokázal by nafilmovat něco, co by bylo naprosto un-Wes? Nebo lépe, zajímalo by to někoho natolik, že by se k danému filmu vracel jako se to děje s některými jeho předchozími filmy... Takových režisérů tu bylo, je a bude, proto si nechme Wese jaký je, dokud mu to pořád myslí 4-dimenzionálně.

Melancholie (2011)

Netradiční pojetí katastrofického filmu; Trier zajímavým způsobem protkal příběh(y) dvou sester do dvou, odlišně působících, kapitol, jenž vyústí v melancholický závěr.

Jump Street 21 (1987) (seriál)

Už jen pro tu nostalgii, kdy jsem s tímto seriálem vyrůstala. Kdybych jej měla měřit dnešním okem se zohledněním, kam se krimi seriály (ne)posunuly, hodnocení by bylo slabé.

Původní (2013) (seriál)

Mikaelson's family, New Orleans a především žádné teenage výlevy, které jsou slabou stránkou TVD. Zde se intrikaří mnohem živočišnějšími způsoby, co si víc přát. Zda-li se The Originals propadnou to bažiny zapomnění si počkám, zatím si drží tempo.

Sněhurka a lovec (2012)

Relativně nezpackaná původní předloha, pouze uzpůsobená jinému žánru... který působí docela obstojným dojmem - samozřejmě díky skvělé Charlize Theron (která navíc výborně artikuluje britském přízvukem, intonací a působí tak mnohem více podleji). Chris Hemsworth coby lovec byl v tomto případě sázka na jistotu a odvedl taktéž uvěřitelnou práci. Princ je směšný šašek, řekla bych a o samotné Sněhurce v podobě Kristen Stewart mám rozporuplné pocity; zda se mi tam hodila či nikoli.

Snídaňový klub (1985)

"If he gets up, we'll all get up, it'll be anarchy!"

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Klasika s excelentními "komorními" výkony herců v až klaustrofobické atmosféře. "What are you so polite about?" "For the same reason you are not: it's the way I was brought up."

Vánoční koleda (2009)

Kolem pohádkového žánru se Vánoční koleda jen ležérně prošla, aby povědomím (byť tím anime-3D-digitálním) získala pozornost v širších řadách publika, nicméně v určitých chvílích jsem zaměňovala s hororem, nikoli s pohádkou. Být dítětem možná i učurávám strachy. Ale možná je to mou dlouhodobou absencí ve sledování hororů vůbec. Nicméně zpátky k Zemekisovu zfilmovanému "Dickinsovi" - myslím si, že ponese své poselství, zvláště o Vánocích, tím jsou takové snímky silné v tomto žánru. A Vydřigrošův hlas coby Jim Carrey je také obstojný (už jen díky osvojení si britského přízvuku).