Mlha (2007)

Povídku jsem četl, proto jsem zápletku znal. Film se předlohy drží poměrně přesně až do posledních deseti minut. Potom se ale stalo něco, z čeho jsem pak patnáct minut s otevřenou pusou zíral na dobíhající titulky. To jsem prostě nečekal... jak když vás někdo neočekávaně kopne vší silou do rozkroku. Jsem v pokušení dát za 5* ale tohle hodnocení si zaslouží jen ten závěr. Zbytek filmu byl za slušné 4* proto tak hodnotím celý film. Po Osvícení, Zelené míli a Vykoupení z věznice Shawshank je tento horor pro mě na čtvrtém místě nejlepších adaptací knih od Stephena Kinga. A teď mě omluvte, jdu ten film vydýchat...

Transformers: Zánik (2014)

Velcí roboti mlátí jiné velké roboty, do toho tam pobíhají postavy, jejíchž jména si nezapamatujete a jejichž osud je vám ukradený, do toho všeho všechno vybuchuje a všechno co není připevněno k zemi se musí proletět a pokud možno přistát na hlavě nějakého robota. Hodinu po návratu z kina, už nevím o co těm zloduchům (lidským i robotím) vlastně šlo. A k tomu nesmyslně 165 minut dlouhá stopáž, měl jsem co dělat abych neusnul. Prostě klasičtí Transformers, co bych taky chtěl, že jo.

Lásky čas (2013)

Ač romantické filmy nemám příliš rád, tak tohle je velice milý a sympatický film, při jehož sledování jsem se pořád musel usmívat. Dobře jsem si u toho odpočinul, a zvedlo mi to náladu. U mě za 5*.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Když se smíchá to nejlepší z nových a starých X-menů, vznikne z toho fantastický koktejl, jaký se nekonzumuje příliš často. Nemám, co bych dodal, pro mě jedni z nejlepších X-menů a ať hledám jak hledám nenecháním jediný důvod proč bych tomu neměl napálit plných 5*.

Discopříběh (1987)

Divná móda, divné účesy, divná doba a hlavní hrdina se chová jako idiot.

Perníková chaloupka (1983) (TV film)

Viděno na výstavě Tima Burtona v Praze. Je to zajímavé ztvárnění známé pohádky, která se v Burtonově podání stává psychedelickou a místy i hororovou podívanou. Příběh je jednoduchý a přímočarý, jak se dá u pohádky očekávat ale teprve osobitý režisérův přístup z něj dělá něco víc (např. Jeníček s Mařenkou jako Asiati, křiklavá barevnost, odpudivá čarodějnice, která má místo nosu lízátko nebo zkáza chaloupky). Pro TB to byla zřejmě dobrá zkušenost pro jeho pozdějšího Karlíka a jeho továrnu.

Železný obr (1999)

Jeden z oblíbených filmů mého dětství.

Jméno růže (1986)

Velmi zdařilá adaptace slavné knihy. Ačkoliv je předloha, mnohem víc než jen detektivka, tak se film zaměřil jen na ztvárnění pátrání po vrahovi v jednom opatství (což není výtka, asi není v lidských silách plně zpracovat veškerou bohatost Ecova díla). I tak je to ale natočeno se ctí. Děj nikam nespěchá a krůček po krůčku buduje atmosféru v napínavém odhalování záhadných vražd.

Postřižiny (1980)

Těžko se mi hledají slova. Je to prostě krásný film.