Rychle a zběsile 7 (2015)

Hodně svalů, hodně testosteronu a spousta plešatých hlav. Ne, vážně! Nepamatuji si film, kde by bylo tolik holohlavých. Nicméně, ta pleš asi má něco do sebe. Když se do sebe pustí Statham, Diesel a Rock, tak každý jejich úder a kop cítím, jak kdybych ho inkasoval sám. Film se často (skoro pořád) pohybuje na hranici toho, kde končí zábavnost a začíná směšnost, nikdy ji ale nepřekročí, na rozdíl od takových Transformers. Je to povedená akční jízda, která sice popírá zákony fyziky, ale dělá to tak bravurně a bezstarostně, že jí rád odpustím.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Film určený především pro fanoušky, ti budou mít radost z každé minuty navíc. Nicméně, já musím říct, že ta stopáž, je až příliš dlouhá. Navíc si myslím, že zrovna Pratchett je těžko zfilmovatelný. Některé vtipy mohou fungovat jen v knize, ve filmu už jejich podání působí… „ne tak vtipně“.Je to ale příjemný a vtipný film, který knihám skládá velikou poctu.

Vojna a mír I: Andrej Bolkonskij (1965)

Úctyhodné a megalomanské. První hodinu jsem se sice ztrácel v postavách a dějových linkách ruské smetánky (román jsem zatím nečetl). Některé momenty v interiérech mě uspávaly, dlouhé záběry, pomalé tempo a rozvláčnost mi zrovna nepomáhaly. Nicméně, jakmile se začalo bojovat, jak kdyby mě někdo pokropil živou vodou. Rozsáhlé bitevní scény, jsou fascinující jak svojí monumentálností, tak sehraností (nechápu jak, mohli uřídit tak velký komparz) a především působivostí. Kamera, která přelétává nad bojištěm a nekonečnými šiky vojáků aby se vzápětí ocitla na zemi, točila se, kroužila a manévrovala mezi bojujícími vojáky… ta atmosféra se prostě nedá popsat.

Velké oči (2014)

Je z toho vidět, že Burton si tenhle film natočil jako poctu umělkyni, která ho zřejmě hodně ovlivnila. Mě to bohužel nepřišlo, jako tak zajímavé téma, které by si zasloužilo vlastní film. Spíš je to ten typ příběhu, který by se dobře hodil do nějakého časopisu, a kterému by čtenář věnoval deset minut svého času. Ale nic víc. Nicméně je to řemeslně dobře natočené, Christoph Waltz hraje velmi dobře, stejně jako Amy Adams. Prosluněné San Francisco 50. a 60. let je nádherné a já jen litoval, že se v něm neodehrává zajímavější příběh.

John Wick (2014)

Dokonale přímočarý a jednoduchý akční film, který je vynalézavý, vtipný a elegantní. Výborná jednohubka. P. S. Pokud se někdy bude natáčet remake Mrazíka, tak v něm Babu Jagu musí hrát jen a pouze Keanu Reeves.

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Peklo. Původně jsem chtěl napsat svůj dojem z filmu bez toho, že bych si z Babovřesek utahoval. Prostě to ale nejde. Není nic špatného, když vznikne nenáročná komedie pro nenáročné diváky. I taková ale musí být hlavně vtipná. Tohle vtipné není, tohle je tak trapné až z toho na vás jde úzkost. Nudné a bez jakéhokoliv zájmu vytvořit něco co zaujme nejen svou uječeností. Postavy jsou tak nesympatické a odpudivé karikatury, že jsem si představoval, že ta nejstarší bezzubá babička po svém letu na rogalu vytáhne ze zástěry kulomet a celou vesnici vystřílí. Z té barevné přeplácanosti, ukecanosti, kýčovitosti a nevtipnosti na mě šel třes. Když se sál smál v některých momentech (které asi měli být vtipné) tak jsem začínal pochybovat o svém zdraví. První polovina byla celkem dobrá, to ale jen do chvíle než jsem dojedl popcorn. Zbytek se stane v podstatě reklamou na jednu nejmenovanou cestovní kancelář. A závěr je jak z nějaké surrealistické noční můry. Už nikdy víc...

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Kdo je schopen utratit 70 korun za minutu rozhovoru s jednou s těch zmalovaných, bižuterií ověšených, upovídaných a podivných existencí? Netuším, ale když vidím, kolik lidí tam za pouhých pět minut volá, tak mě opouští víra v lidstvo. Bizár.

Rohy (2013)

Kdo by řekl, že když se Daniel Radcliffe promění v čerta, tak to bude taková pecka. Sice trochu zvrácená, ale pořád hodně zábavná.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Bylo to dilema. Celou cestu z kina jsem přemýšlel, jestli aspoň tu jednu hvězdu nemám přidat. Nemohl jsem. Takhle zklamaný jsem nebyl ani po projekci Promethea. Jackson se utrhl ze řetězu, bohužel v negativním slova smyslu a z poloviny filmu udělal jednu velkou scénu jak z počítačové hry. To už je na mě prostě moc a Jackson to do mě hustil, že jsem se tím málem zadávil. V minulých dílech se to ještě dalo snést, protože tam se především vyprávěl příběh, tady ale už není moc vyprávět. Korunu tomu nasazují momenty, u kterých jsem jen nevěřícně zíral, viz Legolasovy prostocviky popírající zákony gravitace až tak, že se půlka sálu směje nebo Zeměžrouti. Co to je sakra za blbost?! Ach jo…(teda jestli se pletu, a Tolkien něco takového opravdu vymyslel, tak se předem omlouvám, ale o ničem takovém jsem neslyšel). On to není špatný film a dívat se na to dá, ale vzhledem k tomu, že to mám být závěr trilogie, která měla takové ambice, tak jsem tedy čekal něco jiného. Přitom první dva díly se mi líbily. Sám to nechápu. P.S. Na Silmarillion už prosím nesahejte. Aktualizace 23. 1. 2016. Ok, po třetí projekci, a první prodloužené verzi jsem to zvednul na slabé 4*. Víc opravdu ne. Bavil jsem se, díky přidaným scénám, to dává o něco větší smysl. Výtky stále platí, z Legolase je ještě větší Terminátor a zas to o něco víc připomíná videohru. Už jsem na to ale byl připravený, takže s přimhouřenými oběma očima, to můžu vzít na milost. Pořád ale platí, že z té trojice (respektive šestice) filmů je to nejslabší kousek.