Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Parodie. Nemá to šťávu, nemá to napětí, nudí to, a i ta komiksová stylizace vypadá, že je odfláklá. Na původní film se už asi nikdy nepodívám, abych nezjistil, že to tenkrát taky byla taková blbost.

Violet Evergarden (2018) (seriál)

Na první pohled to vypadá jako ta nejčervenější z červených japonských knihoven. Violet Evergarden - nejlepší z nejlepších písařek, která píše na zakázku ty nejlepší dopisy plné citu, pochopení a odpuštění. Přitom ona sama hledá význam slov „miluji tě“, která ji řekl její velící důstojník „major“. Jo, ona v té válce bojovala. A taky má mechanické paže. A je něco na způsob Robocopa a Terminátora… Na tomhle anime se mi líbí, jak dokáže skloubit romanticko lyrický příběh s tématikou takřka superbojovnice bez emocí a přitom to nikdy neuklouzne do patosu nebo vyložené kraviny. Má to velice krásnou animaci, dílů je tak akorát (ten 10. je vrchol) a po jejich skončení máte chuť pustit si další.

Demon's bridge (2016)

Velmi podařená zaklínačská jednohubka s hezkou kamerou, efektním soubojem a slušnou atmosférou.

Eldorádo (2000)

Zábavný animák, který si nehraje na nic "extra", ale vypráví relativně prostý příběh. Ústřední dvojice to následně povyšuje na úplně jiný level. Jednu hvězdu navíc dávám za těch pár pomrknutí na dospělého diváka (a zvlášť kvůli jedné konkrétní scéně...) :-D

Black Panther (2018)

Marvelovský standart, nové a originální prostředí. Jen to africké zasazení mě nedokázalo tolik zaujmout. Je to zkrátka hodně vzdálené prostředí, když už tedy něco originálního, tak radši Thora nebo Strážce galaxie.

Anihilace (2018)

Sci-fi hororová věc se zajímavým námětem a s pár zajímavými a s pár divnými scénami. Nevím, co si o tom myslet. Spíš se přikláním k názoru, že to mělo mít hlubokou myšlenku, která se utopila ve WTF zakončení, které je "pozoruhodné", ale jaksi nemastné a neslané.

Poslední Mohykán (1992)

Film jako víno. Daniel Day-Lewis s větrem ošlehanou tváří, indiánský padouch, úžasná hudba, nádherná příroda a naprosto fantastická závěrečná "naháněcí" sekvence ve skalách. To se musí vidět.

The Cloverfield Paradox (2018)

Chris O'Dowd a jeho etuda s rukou, idiocie posádky a ta závěrečná "tečka". To je asi tak vše, co si z toho budu pamatovat. A to je docela málo.