• Western

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Lahůdka History Channel, kterou jsem konečně ochutnal a to zcela obstojně servírovanou v českém dabingu. Tvůrci mi v základu potvrdili a v širším komplexu rozvedli moje po léta mravenčí prací sbírané střípky informací. Lidem, jenž se u nás v ČR před několika lety podepsali pod stažení pořadu Detektor z obrazovky ČT a jejich zastáncům tento seriál rozhodně vonět nebude. Jeden z hlavních účinkujících švýcarsko-řecký spisovatel Giorgio A. Tsoukalos je důstojným pokračovatelem světově nejznámějšího Ericha Von Dänikena, který v seriálu rovněž vystupuje. Pevnou páteří seriálu je výklad díla legendárního překladatele sumerských textú Zecharii Sitchina. Byl jsem rovněž nadšen, že k výrobě seriálu byl přizváni i velcí znalci starověkého Egypta a to Robert Bauval a Robert M. Schoch.

Partička (2011) (pořad)

Pokud by měla jakožto celá kvalitu jedné ze svých disciplín a to seznamky, neminulo by Partičku maximální hodnocení. "Stůůj, níííkam neechóóď, čtyři hvězdičky přicházejí!"

Anděl zkázy (1962)

K současnému odhalení pravých charakterů takzvané smetánky už nepotřebujeme Buñuelův skvělý nápad o nemožnosti opustit jedno konkrétní místo. Animální povahy současných vyvolených jsou patrny již na první pohled a jejich odhalení nemusí být vyvoláno žádnou zatěžkávající zkouškou. Naopak jejich výhodou je možnost pozřít prakticky neomezený počet nevinných oveček, které s nevědomostí sobě vlastní, stále sledují jejich krvavou stopu.

Aréna národů (2012) (pořad)

Na ty dva rušivé ksichty se už vícekrát dívat opravdu nebudu. Z obrazovky prakticky tihle kašpárci neslezou. Jedna hvězdička z nostalgické vzpomínky na nepřekonané Jeux sans frontieres.

Lost Highway (1997) odpad!

Tento film očekávajícímu divákovi nepřinese zhola nic, spíše mu ještě vezme. Jedná se o špatné drama, úděsný mysteriózní film, ničemný krimi thriller a pitomé porno. Šéfkuchaři dávám za jeho guláš plný zhovadilostí "0 bodov". Pokud by se stalo, že bych snad tento výtvor hodnotil pozitivně, určitě bych nepsal svůj příspěvek z pohodového prostředí svého obýváku.

Kůže (1981)

Žádné dobro ve válce nehledejte, to tu prostě neexistuje, což jen potvrzuje bez ruky cenzora podávaná situace v dobyté Neapoli roku 1943.

Černý korzár (1976)

Nikdo z hlavních hrdinů si nemohl zapamatovat jméno kapitána Morgana:-)) Jedná se o poctivý dobrodružně-romantický vývar plný dobře okořeněné muziky, který spolehlivě zažene kocovinu způsobenou nejen popíjením stejnojmenného nápoje, hlavně ale sledováním posledního dílu Pirátů z Karibiku.

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

Suprová vytuněná nezapomenutelná série, která šokovala a překvapovala až do samotného konce, kde jsem byl závěrečným verdiktem poroty rovněž ošálen. Dále se mi ještě nikdy nestalo, abych zaujal tak negativní a antipatický postoj vůči některému ze soutěžících a tím byla Natalie.

Tajemství pyramid (2011)

Nechtěná a utajovaná pravda pomalu vyvěrá na povrch. Přizvaní zastánci tradičních "egyptologických" názorů zde vypadali jako neschopní šaškové. Tento celovečerní filmový dokument navíc popohání kupředu parádní hudební doprovod. Doporučuji pro spestření nedělního odpoledne ke kávě. K "Oku boha Hora" sice ještě něco chybělo, nicméně 5*.

Deadwood (2004) (seriál)

Tvrdý , nicméně velmi přesný a hodnotný popis života z dob dobývání Divokého západu. Nehledejte zde žádného umytého vyškatulkovaného Johna Waynea či ďábelsky rychlé a přesné spaghetti střelce. Některé prvky z této drsně pravdivé reality malého městečka Deadwoodu lze úspěšně naroubovat i na fungování současného světa, kde rovněž platí pouze právo silnějšího.