• Pohádka

Bludičky (2010) (TV film)

Film (1. část) se mi příliš nelíbí z těchto důvodů: 1. děj je v úvodu příliš roztříštěný, 2. v jednotlivých scénách se mi nelíbí hudba, lepší jsou scény kde nic nehraje, 3. režisérka si zpočátku vůbec nelámala hlavu s časem - chyby a nelogičnosti: auto s herci odjíždí za západu slunce, později ten den je světlo, odpoledne. Hlasatel na nádraží hlásí vlak ve 14.09, ale na hodinách je 15.25 (ostatně, má se sejít se sestrou na nádraží v Hostivici a přijede do Kladna). Zmrzlá holka čeká venku, když vedle je vytápěná hala nádraží. Dívka se opaluje na zahradě, později hlásí v televizi, že se blíží Vánoce a je najednou zima. V bytě matky svítí svíčkami, ale televize hraje. I když, některé situace jsou drsné, jak jinak, jedná se o dětský domov a problémové rodiny. Výborná je Simona Stašová, líbí se mi i Filip Cíl (jeho herecký projev). Druhý díl vcelku ušel, ale ve třetím, závěrečném se vrátily všechny nedostatky dílu prvního: neuvěřitelné lapsusy v čase, totální zmatek postavy Evy a motivace jejího chování, zmatené vztahy mezi sourozenci, chybějící důležité scény a naopak některé přebývající atd. Přestože to byl třídílný film, osudy nebyly dotaženy do konce a zůstal ve mě dojem série scén, které někdo poskládal do koláže, bez návaznosti a logických vztahů. Kdyby téma nebylo tak závažné, dal bych o hvězdu méně.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Jim Carrey je herec od Boha nadaný. Jeho mimika a pohyby jsou dokonalé. Klidně by ten film dotáhly k úspěchu i bez jeho filmových synů, kteří byli tak trapně sprostí, až jsem se musel nahlas smát :-)

Hlídač č. 47 (2008)

Silný příběh, krásné obrázky, hluboké emoce a srdcervoucí závěr...Nebo zlouhavé vyprávění celkem o ničem, kdy než se dokopeme k tomu hlavnímu, uplyne marná hodina, která nás pouze zmate. Nechápu, kdy byl Douša hluchý a kdy ne, respektive, proč nebyl hluchý a náhle ohluchl. Prostě, ztratil jsem se v tom příběhu a ani nechtěl hledat nit. Některé části filmu byly slepou uličkou, která nic neřešila, prostě celkem marnost. Navíc mi připadalo, že v uších je asi síla, neboť jako hluchý byl hlavní hrdina také najednou jako fackovací panák. Asi kombinace obou. Každopádně, Roden je opravdu velký herec.

Co ta holka chce (2003)

Prvoplánová blbůstka, stavící na mnohokrát viděném, jen v jiném kabátku. Colin Firth je zde jediným opravdovým hercem, zbytek ansáblu jen tak přicmrndává a podivně se pitvoří. Hloupé zápletky měly být vtipné, ale u mě tedy rozhodně nebodovaly. Nepřál jsem té holce nic zlého, ale tohle opravdu ne. Američané se zde profilují jako trapní pitomci a angličany tento film vyloženě uráží. Každopádně, za několik slušných scén alespoň **.

Jeden den v New Yorku (2004)

Bezduchá kravinka, sázející na to, že holky Olsenovy vyspěly a jsou fakt přitažlivé. Ale ne natolik, aby stupidní děj přehlušily.

Vážení přátelé, ano (1989)

Snad jediný film, který se celý natáčel v Rakovníku a zdejší továrně na výrobu dlaždic, ve filmu přetvořenou na továrnu na výrobu sanitární keramiky - WC. Několik scén se také natáčelo na zámečku Dřevíč u Nižbora, kde dnes opět bydlí Karel Schwarzenberg. Poměrně vtipné, i když dnes se na tento film dívám spíše jen pro připomenutí absurdit minulého režimu, v jejichž ztvárnění se scénaristé opravdu vyřádili. Milan Lasica kouzelný především jako harmonikář :-) Přiznám se, že rukopis režiséra Kleina moc nepoznávám, každopádně je to jeden z jeho zdařilejších filmů (tvorba po revoluci mu tak nejde).

Pohlaď kočce uši (1985)

Na to, že je to hudební komedie - respektive komedie o trampotách dívčího sboru na soustředění, tak jsem se celkem dobře bavil, protože nejsem zrovna muzikální typ. Dětští herci jsou celkem sympatičtí a dospělí ještě víc, především Zdeněk Řehoř i Broňa Poloczek. Líbí se mi i prostředí, kde bylo natáčeno - Jičín a skalní města v jeho okolí

Jak se točí Rozmarýny (1977)

Slušná dětská rodinná komedie, na kterou se já celkem rád dívám, i když nevyhledávám jí a čekám na reprízu. Musím ale říci, že se mi zde nelíbila ve své roli paní Iva Janžurová, kterou mám jinak velmi rád. Děti hrály celkem hezky, i když některé pasáže mi připadaly nudné a písničky mě tolik neoslovily. Dost mi splývalo, co je film a co natáčení.

Fantomas se zlobí (1965)

Pokračování úspěšného filmu, kde Louis de Funés skutečně ukazuje, jaký je herec. Jeho grimasy a pohyby opravdu tvoří zábavu, i když o vtipné scény není nouze i bez něj. Klasika s převleky, záměnami, honičkami...opravdu kultovní crazy komedie.

Časové pásmo bylo změněno