• Pohádka

A-Team: Poslední mise (2010)

Bezva jízda, na které je příjemné, že si dělá legraci sama ze sebe a to je velmi sympatické. Velká porce nadsázky a humoru a obrovská porce akce přebíjí, že z mnohých triků čiší "televiznost" a některé scény jsou příliš nepřehledné. Ale u tohoto filmu se opravdu pobavíte a vypnete, což (jak doufám) byl skutečný záměr autorů. Ani si nevšimnete, že ty téměř dvě hodiny trvání filmu už utekly. Ale přiznám se, že ten víceméně překombinovaný a otevřený závěr ve mě zanechal pocit, že si nejsem jistý, zda bych chtěl, aby měl film pokračování. A propos, Liam Neeson má ty nejhodnější oči ze všech zabijáků, se kterými jsem se zatím ve filmu setkal. Ale podobné role mu sednou (viz "Taken").

Shrek Třetí (2007)

Ale jo, proč ne. Stále jsem se dobře bavil, mnohé vtipy byly opravdu vychytané, i když jsem už občas cítil, že to není ono...

Shrek 2 (2004)

Opět skvělé, i když už ne tak skvělý příběh oproti jedničce. Každopádně, kocour v botách je ta nejroztomilejší postavička na světě, a to i v tom pohádkovém :-)

Shrek (2001)

Skvělý nápad, super ztvárnění, vtipem nabitý děj. Prostě paráda. I když autoři klasických pohádek se asi musí obracet v hrobě. Nebo se také trhat smíchy :-)

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Bedlivě jsem sledoval děj a ačkoli jsem se nenudil (animace je opravdu vynikající), tak jsem se nebavil, tzn. nesmál. Příběh byl sice vtipný, ale na druhou stranu i dost vážný. Více zábavy jsem si užil až s Kocourem v Botách, toho času bez bot a kouzelný zůstal i Perníček. No, nechci říci přímo, že doufám, že to byl opravdu poslední Shrek, ale kvalitě pvrních dílů se autoři už opravdu příliš vzdalují.

Mladé víno (1986)

Pro mě nejlepší část série, a to především díky skvělému Sovákovi a Menšíkovi, kterým výborně asistuje Josef Abrhám a Pavel Nový. Když člověk odmyslí politický podtext, jedná se o nadprůměrnou komedii.

Bouřlivé víno (1976)

Příliš politicky zatížené na to, aby bylo toto dílko komedií. Každopádně, herecké obsazení je skvostné a i proto je tento film dívatelný. Navíc se odehrává v mnou milovaném kraji.

Zralé víno (1981)

Tento film vytáhl skvělý Jiří Sovák. Ostatní herci měli role zatížené politickými záležitostmi, což je svazovalo. Dobře jsem se bavil, zvláště, když jsem odfiltroval právě politiku a mravní ponaučení. Scéna s Jiřím Sovákem a Jiřím Lábusem je opravdu krásná :-)

Prostřeno! (2010) (pořad)

Pohoda a oddych, nahlédnutí pod pokličku, do kuchyní i ložnic obyčejných lidí (ty trapné díly s rádoby celebritami nepočítám), jídlo a intriky. Ano, když mám čas, rád se kouknu, o to více, že sám rád vařím. Navíc, podívejte se na program ostatních kanálů v 6 hodin večer. Jen nechápu, proč se tam cpou lidi, kteří spoustu věcí nejí a když je dostanou na talíř, dávají nízké hodnocení hostiteli, přestože chyba je na jejich straně - jo, já jsem zapomněl, jsou to češi! Návod na téměř jistou výhru: uvařte tak akorát, abyste nezískali úplně nejméně bodů (v kurzu je steak z argentinské svíčkové) a pak všechny ostatní hodnoťte velmi nízko (už to tam jeden vypočítavý mladík udělal a vyhrál). A já si dám k večeři raději baketu :)))

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Příjemný a lidský film, kde vyniká herecký výkon DiCapria a Hankse, pod vedením Stevena Spielberga. Dokonalá režie, výborná kamera a výprava. K tomu přičtěme lidský rozměr filmu, ale i napětí. Nelze hodnotit jinak, než 5*.