• Pohádka

Dva lidi v ZOO (1989)

Přestože mám rád zvířata, do ZOO se sem tam zajedu podívat, tak tento film mě nikdy neoslovil. Miroslav Macháček mi zde nesedl a s hlavními hrdiny jsem se opravdu nikdy neztotožnil. Dnes, když film reprízují, tak se na něj ani nedívám.

Neohlížej se, jde za námi kůň! (1979)

Na tento film se rád dívám, ale již trošku z nostalgie. Nevím, zda by dnešním dětem ještě problémy kluků v normalizovaném československu něco říkaly, ale za mého mládí mě braly. Každopádně, já jsem chtěl koně.

Přítelkyně pana ministra (1940)

Oldřich Nový a Adina Mandlová, zde řečená čokoládová...i v této roztomilé hříčce o protekci, která vede až k lásce (ne, nezávidím, ale přiznám se, že bych také rád znal nějakého vlivného ministra :-) ) jim to funguje. Hezká oddychovka na nedělní odpoledne.

Pějme píseň dohola (1990)

Ať si kdo chce co chce říká, pro mě kultovní komedie pánů Hřebejka a Jarchovského, pod režií Ondřeje Trojana. Zajímavé herecké obsazení, krásné archetypy lidí (tupý silák, kráska, šéfka uklízečka, naivní mladíček, zatrpklý mladík, hipík - nejsem žádný soudruh - a další), silné zážitky z tábora a konec socialismu. Opravu vtipný film, který je ze života. Kdo zažil pionýrské tábory a trochu chce, v postavách filmu si sám sebe najde.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Divím se, že Marie Poledňáková do tohoto projektu šla. Protože výsledek je trapná vykrádačka předešlých filmů. Bez nápadu, bez vtipu, jako by to točil nějaký fanda Marie Poledňákové, který se chtěl přiživit na dobrém jménu filmů s Tomášem Holým.

Operace Dunaj (2009)

Herecké obsazení, které by mohl závidět mnohý režisér (tím myslím tu českou část, v polských hercích a polském filmu se nevyznám), ale hrozný scénář učinil z tohoto "díla" nekonečnou nudu, nudu, šeď, šeď...čekal jsem více, nedostalo se mi ničeho.

Líbáš jako Bůh (2009)

Na tento film jsem koukal se strašlivou kocovinou, takže si z něj vůbec nic nepamatuji :-) Ale já se polepším, určitě se na něj kouknu pořádně a také pořádně okomentuji a ohodnotím :-) Ale jak tak koukám na zdejší hodnocení, tak se mi do reprízy filmu nechce... Takže, několikátá repríza a tento film mě ani jednou nezaujal natoli, abych se na něj díval pozorně a v kuse. Bída, o ničem, k ničemu. Spousta skvělých herců, kterým možná také bylo trapně. A třešnička na dortu od paní Poledňákové: v závěrečných titulcích 3 sprostá slova. Ubohost paní režisérko, nebo co jiného si mám o vás myslet?

Místo v životě (2006) (seriál)

Přestože pokračování seriálu "Místo nahoře" si vzala pod svá křídla Nova, zůstal tento seriál u mě ve vyšší střední třídě - Místo nahoře vystřídalo místo lehce nad průměrem :-) Hlavní postavy zůstaly a s nimi i kvalitní herecký projev, i když jejich příběhy už mají přece jen více "novácký" nádech. Co mě ale opravdu štvalo, byla ta šílená dokumentaristická kamera...proč se s námi stále všechno houpe?

Trampoty vodníka Jakoubka (2005) (TV film)

Vít Olmer zabrousil i do pohádkových vod, a to přímo k vodě, natočil pohádku o vodníkovi. Herecké obsazení, až na milenku režiséra, je vcelku dobré, velmi oceňuji exteriéry, ale Jirka Korn v roli vodníka mi skutečně nesedl. Ostatně, ani příběh není nijak světoborný. Průměrná televizní pohádka, která zaujme opravdu asi jen těmi exteriéry.

Pozor, vizita! (1981)

Ohromně lidský film, typický Kachyňa. A jak je příběh stále aktuální, je až neuvěřitelné. Rudolf Hrušínský je vynikající herec, ale režisér vybral skvělé herce do všech rolí. Díky tomu, že se film odehrává prakticky jen v jedné místnosti, projevuje se naplno genialita tvůrců filmu i představitelů filmových postav. Krásná variace na nerudovské téma "Kam s ním"...