• Pohádka

Doktor z vejminku (1982) (seriál)

Několik případů, kdy právník zvítězí nad kličkami obyčejných lidí. Pouze mnohé (trestné) činy z tehdejší doby již dnes neznáme. Lepší, než Ally MacBealová a podobná díla. Některé díly opravdu trestuhodně příšerné, jiné trochu lepší, celkově průměrný seriál.

Rosemary má děťátko (1968)

Skvěle budovanou hustou atmosféru poněkud pohrbívá konec filmu. Na to, jak dlouho jsme napínáni, lapeni v sítích mystéria, hádáme, co je pravda a co výmysl choré mysli, je závěr jakoby useknutý.

Drive Angry (2011)

Nicoal Cage bere tento film příliš vážně, holt jako někdejší áčkový herec se snaží. Naopak William Fichtner si svou roli vskutku užívá a bere vše s nadhledem, jak se patří. Jeho "účetní" je dokonalá postava, stačí se dívat na jeho výraz. Každopádně, film celkem slušně ubíhá, Amber Heard je neskutečně sexy, akce je jak se sluší dostatek, jen v první polovině mě neskutečně vadila hudba, nebo spíše zvuky k filmu.

Pustina (2006)

Přes několik málo nelogičností se jedná o naprůměrný vyvražďovák. Maličko mě mrzí, že ke konci filmu ztrácí děj poněkud dech, ale od začátku do konce se jedná o poměrně neotřelé zpracování.

Neznámý (2011)

Liam Neeson dozrál do herce první kategorie. Jeho výkon dramaticky zvyšuje úroveň filmu. Scénář je sice variace na různá honění se za pravdou, každopádně ve velmi originálním balení. Velmi mě potěšilo několik zvratů ve vývoji děje a konec mě rozhodně uspokojil. Necelé dvě hodiny stopáže pěkně odsýpají, napětí, akce i citů je dostatečné množství. Prostředí Berlína s nádechem vzpomínky na dobu totality, nám tak blízké, dojem jen umocňuje.

4teens (2011) (seriál)

Občas scénáristická pohádka (poslední díl), občas horror (babička - hulička, léčba alkoholika), ale celkově vzato uspokojivý seriál, alespoň pro mě. Nevím, co si o něm myslí dnešní teens, každopádně v mišmaši postav si asi každý najde nějakého svého hrdinu. Na mladé (ne)herce se ale hezky dívá. Když srovnáme s dnešní programovou nabídkou, možná až nadprůměr.

Prezidentův muž 2: Ground Zero (2002) (TV film) odpad!

Akční scéna: agent utíká lesem a protože není ozbrojen, i všichni povstalci, kteří ho napadají a kteří se zjevují zničehož nic, také nejsou ozbrojeni. Asi protože jsou čestní bojovníci. Čili je stačí vyřadit jedním kopem. Při úniku na motorce se z lesa vynoří gazík s povstalci (co dělal v lese?)), naštěstí před autem byla větvemi "zamaskovaná" rampa, takže agent na motorce mohl gazík přeskočit...pak útes, vrtulník...první tři minuty...to mi stačí.

Případ Platfus (1985) (TV film)

Prominentní nevychovaný blbeček šikanuje učitele a ten za to nese odpovědnost a trest. Rok 2011? Ne, ne, toto se dělo již dávno, jak nám ukazuje scénář bývalého učitele Zdeňka Svěráka. Slušnost, čest, důstojnost a morálka se svíjí pod dusivým polštářem hrubosti, nadutosti a zbabělosti, živené mocí a penězi. Vynikající Vlastimil Brodský, velmi zajímavý výkon Zuzany Bydžovské (především její závěrečná řeč by se dala vytesat do kamene) a velmi přirozený Ota Sklenčka jsou veliké klady filmu. Ale i ostatní role jsou obsazeny skvěle! Jen role (ne výkon) Libušky Havelkové je poněkud mimo. Trošku mě mrzí, ale zároveň to oceňuji, že konec filmu nebyl patetický, i když by slušelo nějaké dramatičtější zakončení. Každopádně, o komedii se opravdu nejedná.

Rukojmí (2005)

Průměrný thriller, který "dělá" především hvězdný Willis. Zajímalo by mě, kdo ho přemluvil v účinkování v tomto filmu, který mě neoslovil...

Kalamita (1980)

Pro mě jeden z nejlepších filmů Chytilové, která se svým dvorním komikem Bolkem Polívkou nám vylíčila spoustu kalamitních životních situací mladého muže, který dělá za socialismu kariéru u dráhy. Krásně běžné absurdní situace (viz jídelní vůz), svižné dialogy, nádherné horské prostředí, pracovní nasazení v osmdesátých letech...