Jak přicházejí sny (1998)

Překrásná hra barev, a to doslova. Vůbec by mi nevadilo, kdyby krajina i všechno ostatní zůstalo v tempeře po celý film. Ale i přes velkou barvitost na mě snímek působil trochu depresivně. Vizuálně určitě ohromující, ale ve scénáři bych uvítala více jednoduchosti.

Těžká váha (2005)

Silný příběh, o to víc, že je pravdivý. James J. Braddock se nenechal mlátit v ringu jen pro slávu, ale hlavně se bil za svojí rodinu. Za to, aby měly děti co jíst, aby zůstaly pohromadě.

Protektor (2009)

Těžká doba, která u nás vždy přiláká pozornost českého diváka. U takovéhoto snímku bych očekávala více emocí, ale mě se to bohužel moc nedotklo. U manželského páru jsem necítila žádné pouto, nic co by se mělo kvůli krizi začít rozpadat. Určitě nebyl film špatný, ale asi jsem od snímku, který česká akademie poslala do oscarového boje čekala trošku víc. Tahle doba by nikoho neměla nechat chladným, a snímky z ní také ne...

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tim Burton, to je u mě záruka kvality. Výrazné postavy se zajímavým charakterem dovedeným někdy až do extrému, krásná vizuální stránka filmu a jako vždy skvělé obsazení (ještě aby ne, když je u Tima skoro vždy stejné). Pro ty, kteří se nebojí pustit uzdy své fantazii úžasný film, hned jsem si po něm musela dát další šokoláte:-)

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Zpočátku jsem se opravdu bavila a originální a zábavné nápady mě dostaly, ale asi po hodině se bohužel už trochu okoukaly, a hlavně těm originálním nápadům nestačil příběh. Byly chvíle, kdy jsem se nudila a jen těžko film udržel mou pozornost. Škoda, protože ze začátku jsem si vážně říkala, že by to mohlo být dost dobrý. Určitě líbivě a hravě natočené, ale stačilo vidět jednou, děkuji.

Láska nebeská (2003)

Jan miluje Lenku, miluje, miluje, nejí a bledne za nocí vzdychá a trápí se ve dne Lenka Lenka Lenka je láska má* Lenka miluje Jáchyma, miluje, miluje, trápí se velice za jitra tuze moc, v půlnoci nejvíce Jáchym Jáchym Jáchym je láska má* Jáchym by rád Annu Lízu, Anna Líza touží zase pro sebe Roberta mít, Robert myslí na Alenku vsedě, vleže, v chůzi, v šenku Alenka chce Martina a Martin má Elvíru rád* Je historie věda, která slídí kde který generál kdy z koně spad* Jen jediné se světu přiznat stydí, že lidstvo nechce o samotě spát.* (Řetězec lásky věčné – Josef Kainar) Pardon, já to sem musela dát:-) Pokaždé, když vidím tenhle úžasný film, vybaví se mi tohle...

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Vděčný příběh o koni, co rád vyhrával...Ale dvě hodiny neutáhne ani Secretariat. Ta stopáž je vážně hrozně dlouhá a snímku vůbec nesluší. I když jsem počítala s tím , že Secretariat vyhraje, pokaždé když běžel, držela jsem palce a skoro nedýchala. Ale z dostihového prostředí se mi asi víc líbil Seabiscuit. Teď už jenom doufám, že se v Disney někdo zmíní o Železníkovi...

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Kéž by se každý člověk na svět díval alespoň někdy dětskýma očima. Silný a mrazivý příběh o nezkažené dětské dušičce, která si ještě neumí připustit žádné zlo. A už vůbec ne zlo u vlastního otce, ke kterému vždy vzhlížel. Líbilo se mi, že v snímku bylo ukázáno, že ne všichni Němci souhlasili s hrůzami války, v tomto případě dokonce matka důležitého říšského vojáka (David Thewlis), a ostatně i jeho manželka. Protože v konečném důsledku je jedno, zda zemře německé nebo židovské dítě, jejich ztráta bolí stejně.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dvanáct mužů v jedné místnosti, ve které je dost dusno. Zpočátku je to 1 ku 11, ale pochybnost jednoho, jak to mohlo být nebo spíš jak to být vůbec nemuselo, se přenesou i na další. Čím více pochybnosti narůstají, tím více se příběh rozvíjí a odhaluje charakter a pohnutky všech porotců. Snímek, který se dostal daleko za hranice jedné místnosti.

Troja (2004)

Na Troji se mi nejvíc líbí, že tu není jeden hlavní hrdina. Před i za hradbami Troje stojí zajímavé postavy a člověk se na snímek nemůže dívat jen z pohledu dobyvatele, ale drží palce i Troji, i když předem ví, jak to s ní dopadlo... Výborné herecké obsazení (včetně Orlanda Blooma, který všechny štval – mě taky, ale přesně tak měl zhýčkaného Parida ztvárnit), ale nejvíc si mě získal do té doby pro mě neznámý Eric Bana, pro kterého ukápla i slzička. Velkolepý film s velkolepými souboji.