Big Lebowski (1998)

Duke je šťastný člověk, kterému k pohodě stačí napuštěná vana, ubalený joit, sluchátka na uších a samozřejmě jeho koberec. A záviděníhodnou pohodu si je schopen i přes řadu obtíží udržet po celý film. Role líného požitkářského zevláka Jeffu Bridgesovi neskutečně sedla a Duka Lebowskiho korunovala na krále všech filmových flákačů.

Gnomeo & Julie (2011)

Jeden z nejslavnějších příběhů všech dob už dostal hodně podob a byl vyprávěný v různých dobách a kulturách. Tak proč ho neobléci do slušivého animovaného kabátku a nepřiblížit ho i těm nejmenším divákům? A nudit se nebudou určitě ani ti větší. A kdo jiný by měl mít na svědomí hudební stránku filmu (mimochodem moc povedená) této anglické klasiky než sir Elton John.

Román pro muže (2010)

Nenáročný lehký snímek, který neurazí, ale také ničím nepřekvapí, nenadchne. Ale jako oddech na nudný večer poslouží dobře. Už pro jeho dobré obsazení si mou pozornost zasloužil, ale vidět ho jednou bohatě stačí.

Spalovač mrtvol (1968)

A co kdybych tě milá oběsil? Ladislav Fuks byl podivín a to jak Juraj Herz pojal jeho dílo ho výborně vystihuje. Ještěže nevyslyšel Fuksovo přání použít ve filmu pro věrohodnost skutečné mrtvoly, protože i tak byl snímek neskutečně těžký a depresivní. Skvělý Rudolf Hrušínský, který svým strojeným vyprávěním jako by se nic nedělo u mě nejdříve vyvolával úsměv na tváři, ale postupně děsil právě tím vypravěčským stylem víc a víc.

Pýcha a předsudek (2005)

Po první půl hodině jsem si už myslela, že snímek vzdám. Příběh o pěti sestrách, který neřeší nic jiného než jak se co nejdřív a nejlíp vdát, se mi nezdál na to, aby udržel mou pozornost po dvě hodiny. Příběh sice pokračoval v linii vdavkuchtivých naivek, ale i tak si mě nakonec udržel, a to hlavně díky postavě pana Darcyho. Nechtěla bych být ženou v Anglii v 18. století (nakonec asi ani nikde jinde v té době), ale nakonec se na to opravdu hezky dívalo a hlavně za vztah Elizabeth a Darcyho, jejich rozhovory a pohledy dávám ****.

Můj pes Skip (2000)

Chudý každý, který neměl v dětství věrného čtyřnohého kamaráda. Někoho, kdo nezná pocit nenávisti a i když ho uhodíte, bude cítit maximálně strach a smutek, nikdy k vám nepocítí nenávist. Naučí vás co je to přátelství a láska a bude mu stačit pouhé pohlazení. Nikdy nezapomenu na čtyřnohého kamaráda, který provázel moje dětství a děkuji tomuto snímku, jak mile mi to připomíná.

Kick-Ass (2010)

Já jsem jenom blbec v neoprénu:-) Pro mě je tento snímek velkým překvapením a nikdy bych neřekla, že se mi něco podobného bude tolik líbit! Ale vzhledem k tomu, že jsem nikdy nemusela Supermany, Spidermany, Batmany a jim podobný, tak je to celkem přirozený, protože tohle je parodie na všechny ty chlapíky s nadpřirozenými schopnostmi. Jediná přednost Dave Lizewskiho je, že po jedné nakládačce má posunutý práh bolesti – jak lidské:-) Originální neotřelé téma, palec nahoru!

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

Film, který nepřišel s takovým halo a velkou reklamou jako Kuky se vrací, ale není o nic horší. Dávám plný počet, už proto, že snímek nemá takovou sledovanost, jakou by si zasloužil. Větší reklama by Pomněnce, Muchovi, Krasoňovi a Šubrtovi (můj oblíbenec) určitě prospěla.

Dopisy pro Julii (2010)

Romantika, na kterou musí mít člověk zrovna náladu, aby se u ní alespoň trochu bavil. U těchto filmů se nemůžou čekat nějaké dějové zvraty, stačí když vám čas u nich nebude připadat ztracený. A to o Dopisech pro Julii nemůžu říct, pohodová atmosféra Itálie proslunila na hodinu a půl i můj pokoj, Amanda Seyfried to sluníčko nějako přitahuje:)