Kuky se vrací (2010)

„Nejsem už malej, takže vim, že ten pán asi nebyl žádnej Hergot. Jestli v nemocnici umřel, tak toho Kukyho co, asi vyhoděj. Ale to von by si mohl umět poradit, to už zažil, to by se mohl dokázat vrátit zase domu. Jestli to ale byl opravdovskej Hergot, a jestli se uzdravil, a jestli s sebou vzal i toho psa! Tak se má Anuška na co těšit!“ A já věřím, že to BYL kapitán Hergot:-)

Rande na jednu noc (2008)

Rande s filmem nebylo na celou noc, ale večer mi zpříjemnil hezky. Noc nabitá energií a skvělými songy, hned bych si do Yuga přisedla a jela hledat střelenou kámošku:-) Sympatická hlavní dvojice, Kat Dennigs do role výborně seděla. Michael Cera z rolí milých hodných joudů už asi nevyleze:-)

Ondine (2009)

Pohádka, u které jsem vydržela sedět hlavně (a asi jedině) díky tajemnému příběhu. Ztráta tajemství na konci filmu pro mě byla velkým zklamáním, a přitom bych Jordanovi tak snadno uvěřila, že Ondine je vážně lachtan (nebo cokoli jiného ze slaných vod).

Centurion (2010)

Nemám ráda namakaný, namachrovaný, drsný holky co nejdou zabít...A ještě k tomu jsou ty slečny z kmene Piktů, kde všichni ostatní vypadají jako vidláci, ale ženský tam mají jako ze žurnálu (chápu, na ty tlustý a rozcuchaný by se hůř koukalo). Ještěže tahle alespoň nemohla mluvit, jistě by si pak neodpustila nějakou vtipnou poznámku mezitím co by nějakému vojáčkovi řezala hlavu... Jinak příběh byl celkem jednoduchý, ale poutavě natočený s krásným hudebním doprovodem. Možná bych dala hvězdičky čtyři, ale ten navoněnej honící pes mi vážně vadil.

Robin Hood (2010)

Robin Hood už tu byl tolikrát, že když jsem poprvé slyšela o plánu nějakých pánů natočit další snímek o tomto zbojníkovi, říkala jsem si, že to ani vidět nemusím…JENŽE…ti pánové byli Ridley Scott a Russell Crowe a mě to samozřejmě nedalo. A určitě toho nelituji, ze 100x omletého námětu udělal Ridley Scott zcela nový příběh, kterému paradoxně nejvíce škodí asi jeho jméno, pro které ho bude každý srovnávat.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Nádherně odvyprávěný příběh o radostech a strastech dětské lásky, který mě opravdu zahřál u srdce. Milé vyprávění obou hrdinů, krásně podaná jedna situace hned dvakrát a přesto originálně. 90 minut pohody, kterou si určitě ráda dopřeji znovu – a za to má u mě pět hvězdiček.

Crazy Heart (2009)

Předvídatelný děj, který mě i přes to dokázal vtáhnout. Při pohledu na Jeffa Bridgese a jeho kocoviny mi také začalo být slabo a všechno jsem mu věřila. Možná by nebylo na škodu dát ve filmu větší prostor jeho boji v protialkoholické léčebně. Krásné songy. Jestli jsem ráda za něco co Amerika světu dala, tak je to coutry.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Krásný film, kterému nechybělo nic, co by měl správný animák mít. Ta Sluneční školka byla úplný Shawshank, včetně ředitele:-) Nikdy nevyhazujte svoje hračky! Pěkně schovat na půdu:-)

Králova řeč (2010)

Tak tohle byl můj cup of tea. Celý film stojí na třech excelentních hereckých výkonech, nevím jestli byl lepší Colin Firth nebo Geoffrey Rush, prostě do toho oba dali přesně to, co snímek vyžadoval. Samotný příběh by byl tak na čtyři hvězdičky, ale kvalitu filmu určují především herci, a ti to vytáhli na pět.

Svět podle Lelanda (2003)

Do filmu jsem se dlouhou dobu nemohla vůbec „zažrat“ a věčně zamyšlený a zamračený Ryan Gosling se mě taky moc nedotkl. Děj na mě působil hrozně nedotaženě, ale pár světlých myšlenek by se tu pro mě našlo. Celý film jsem si říkala kdy už přijde nějaká bomba, protože ten námět k tomu směřoval, ale ani konec mě nijak neohromil.