10 000 př. n. l. (2008)

To byla ale békovina... Slátanina všeho možnýho i nemožnýho, navíc viděno se šíleným dabingem (za to ale snímek nemůže, moje chyba). Odpad nedávám jen proto, že tvůrci do toho museli vložit hodně práce, bohůžel zbytečné.

Ctihodný občan (2009)

Tempo prvních 45 minut bylo strhující a často jsem ani nedýchala, ale to rozjeté tempo se nedalo udržet celý film a já mohla zase v klidu vydechnout. Myšlenka pro thriller moc pěkná, ale její konec mi připadal dost nedotažený. Ač mám pro Gerarda Butlera slabost, dávám tři hvězdičky, navíc si myslím, že s osudem se člověk může prát.

Čokoláda (2000)

Fantas pohádka nejen pro děti, na kterou se můžu dívat jedině se silnou zásobou čokolády. Lasse Hallmstorm a Juliette Binoche namíchali moc příjemnou dávku romantiky, pohádky a zábavy.

Jmenuji se Sam (2001)

Tati, proč dělá sníh vločky? Protože sníh prostě dělá vločky. Co když dítě mentálně přeroste svého rodiče? Má takový otec právo vychovávat dceru? Sean Penn nám milým způsobem dokazuje, že má. Sam podává silný argument, že láska je nejdůležitější složka k výchově dítěte, a že jí velice intenzivně cítí i mentálně postižený člověk, i když to neumí dát správně najevo nebo to vyslovit. Moc příjemný snímek, jen bohužel na svůj příběh moc dlouhý.

Babí léto (2001)

Tento film naplnil svůj potenciál zalíbit se jak mladší, tak i starší generaci, protože stáří čeká každého z nás. Líbil se mi kontrast mezi Fandou a Edou (užívání si života až do konce) a rezignující ustaranou manželkou. Snad snímek vlil novou krev a optimismus do žil co nejvíce lidem.

Sbohem, baby (2007)

Pro svoji premiéru za kamerou zvolil Ben Affleck těžké, vážné drama o pohřešovaných dětech a premiéra to byla moc vydařená. Tvrdý pohled do života lidí a hlavně dětí, které nemají stejnou startovní čáru ani podporu vlastních rodičů. Casey Affleck do role mladičkého detektiva v teniskách výborně sedl a předvedl moc sympatický výkon. Ed Harris s rozježeným příčeskem:) sebou nese od prvního pohledu otazník, který diváka upoutá. Zajímavá konečná pointa, nad kterou se musí každý zamyslet.

Město (2010)

Ben Affleck v Městě ukazuje talent na režírování akčních scén. Nechybí zde automobilové honičky ani přestřelky, ale ničeho není zbytečně přes míru. Snímek má velké plus v tom, že dokáže udržet diváka v napětí až do samotného konce. Ve filmu jsou tři loupeže, každá je však jiná a bylo vzrušující je sledovat. Hlavní dějová linka se točí kolem Afflecka, jediný kdo dostane pozornost z jeho posádky je Jeremy Renner, další dva jsou jen v pozadí. Film měl napětí, romantickou zápletku i zajímavý konec.

Expendables: Postradatelní (2010)

Film nadupaný ostřílenými akčními hrdiny, kteří se mohou přetrhnout, který z nich jako první vystřílí zásobník, a tak děj trochu vázne a chvílemi ani není vidět, kdo to vlastně toho darebáka odprásknul. Ale fanoušci stříleček si zde jistě přijdou na své a věřím, že Dexterovi by se to hodně líbilo:-)

Ricky (2009)

Příběh začíná v odvážné realitě a končí v čisté fantazii. Ale ten přesun z jedné části do druhé je chudý a málo propracovaný. Ricky má momenty reálného světa obsahující dávku nadpozemského kouzla, které nám může dopřát jedině film.

Nowhere Boy (2009)

Mnoha fanouškům Brouků se jistě film bude zamlouvat, ale ti z nich, kteří čekali nějaký hudební nářez, budou zklamaní, protože hudba zde není ústředním motivem, i když je zde několik odkazů na pozdější díla. Nowhere Boy se zaměřuje na dospívání jednoho z největších hudebních legend po dobu pěti let. Aaron Johnson ztvárnil Johna Lennona přesvědčivě a ozdobou byly i dvě důležité ženy Lennonova života.