Všichni jsou v pohodě (2009)

Robert De Niro na mě působil tak moc milým dojmem, že musím dát pět hvězdiček. Frank Goode mi v podání De Nira připadal jako můj dobrý známý a být to můj tatík, tak jsem u něj na návštěvě každou chvíli. I samotný děj spojený telefonnímy dráty a hovory byl sympatický, ozdobený skvělým obsazením.

Záměna (2010)

Roztomilé děti dobře prodávají vstupenky do kin a díky nim snímku snadno odpustíte dost předvídatelný děj. Záměna se může opřít o sympatické obsazení, nenuceného dětského herce a řadu legračních i dojemných scének. A v neposlední řadě i o silné vedlejší role, ať už jde o Jeffa Goldbluma nebo o Juliette Lewis. Příjemná podívaná, lepší ***.

Kid (2010)

I když se po celý film děj s hrdinou vůbec nemazlil, stále si The Kid udržuje jakýsi sluneční paprsek, aby toho nebylo na diváka moc. Krásný příklad toho, že když se chce, všechno jde...jen se tomu musí jít naproti a Kevin Lewis šel dost dlouhou a trnitou cestu – o to je jeho životní příběh silnější a pro diváka poutavější.

P.S. Miluji Tě (2007)

Když jsem viděla PS: Miluji Tě poprvé, nevěděla jsem jestli se mi zamlouvá nebo ne, protože jsem se nevyhnula srovnávání s knížkou. A film měl s knihou společné jedině to, že hlavní hrdina byl hned od začátku mrtvý, ve všem ostatním se scénáristi vydali jinou cestou. Ale ta cesta nakonec nebyla vůbec špatná, protože, alespoň u mě, nezůstalo u jednoho zhlédnutí. Ale na druhou stranu, oko u filmu zůstalo suché, vybrečela jsem se u knížky.

Světlušky v zahradě (2008)

Pro mě zcela zbytečné drama o zcela nezajímavé rodině. Ani k jednomu členovi Taylorovic famílie jsem necítila větší sympatie, a hlavně ani žádné antipatie...prostě nezajímavě prošli kolem mě. Celý snímek se potácel od vzpomínek z dětství ke kostlivcům ve skříni a zase zpátky, ale mě se vzpomínky ani ti kostlivci vůbec nedotkli.

Cesta (2009)

Tak po tomto thrrilleru mi bylo vážně smutno a ještě dlouho po vidění se mi vracely obrazy z něj (hlavně v noci) před oči. Ukázka toho, jak je těžké udržet si lidskost, když je člověk zahnán až na kraj hluboké propasti. Ve světě, ze kterého se vytratily všechny pestré a veselé barvy jsou naší jedinou nadějí nevinné a čisté děti. Silný snímek, ale vidět už ho snad radši nechci...

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Musím se přiznat, že po první půl hodině jsem vůbec nebyla nadšená a hrála si s myšlenkou, že od filmu odejdu. Ale ono to naštěstí nešlo hodit jen tak za hlavu a i přes ten neosobní začátek, kdy jsem měla velký problém si vůbec zapamatovat jiné postavy než Jánošíka, si mě snímek nakonec udržel a já ani trochu nelituji. Druhá polovina výrazně lepší než roztrhaná první, a další plus za emotivní závěr. Jura Jánošík pro mě už bude mít navždy tvář Václava Jiráčka.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Nakonec to vizuálně vůbec špatné nebylo a byla za tím vidět několikaletá dřina. Ani námět nebyl zlý, snaha o přiblížení pověstí těm nejmenším divákům se mi líbila...ale pro mě až moc přeplácané. Jak se říká – méně je někdy více. Dětem se příběh kozy v podání Jiřího Lábuse mohl líbit, ale rodiče, kteří se na film dívají s dětmi už nemusejí být tak nadšení.

Lítám v tom (2009)

Romantika bez klišé a s příjemnou dávkou reality. George Clooney velice DOBŘE pasuje do ironické role chlapíka, co nevěří na lásku a domovem je pro něj letiště. DOBŘE jeho výkon podtrhuje mladá a stále ještě naivní Anna Kendrick a životem znalá Vera Farmiga. DOBRÁ komedie, ale dobře je za tři.

Pouta (2009)

Temný dlouhý snímek, ale pro mě až moc chladný. Velké plus za neokoukané tváře herců, kteří se ukázali v dobrém světle. Náročné drama, nejen svou dobou a příběhem, ale i u diváka vyžaduje maximální soustředění a pozornost. Ve všech směrech originální film se zvláštním charakterem hlavního hrdiny, který tu ještě nebyl, ale ani originalita ani skvělý Ondřej Malý pro mě neutáhli tu délku snímku. Lepší 3*.