Poslední představení (2020) (seriál)

Takto poskladať dokument zo záberov aj 20 rokov starých a stále to mať v HDčku je už len po technickej stránke excelentné. Ďalej zábery športových kameramanov, ktorých zábery vyzerajú lepšie ako mnohé športové filmy. Podávanie príbehu bolo vlnovité, čo môže trochu rušiť, hlavne ak človek tieto veci o tíme a MJovi nevedel. Technická stránka dokumentu je prakticky dokonalá, nieto čo vytknúť, režisérska rovnako. Pridaná hodnota samotného MJa k celému dojmu je ešte tak 2x väčšia ako už tak úžasná hodnota tých záberov. Komentáre, pocity, zápasenie, súťaživosť, problémy, všetko podané na pozadí ľudskosti, ktorá často nie je riadená rozumom. Je to tak strhujúce, že som aj zabudol, že to nie je kovaný športový film so scénami, ktoré navrhovali choreografi a sú vlastne falošné. Toto bolo čisté, pravdivé a reálne. Často ľutujem, že som sa nenarodil skôr a v USA. Nech si vraví kto chce čo chce ale tam sa diali veci a ja by som mal šancu vidieť toho človeka hrať naživo.

Vyproštění (2020)

Mohlo to byť lepšie. Muž v ohni je toho jasným dôkazom. Tam kde danzel plánoval a ukazoval ako dokáže cit meniť ľudí (tak že ich dovedie k vytúženej smrti rýchlejšie ako alkohol, ktorý by piť neprestali keby nešli na tú misiu..no nič) tak tu chris len tak pobehoval s automatickou puškou a podivuhodne veľa nábojmi. Ako náhle na mňa dieťa strieľa, už to nie je dieťa a teda musí zomrieť, to v tomto filme pokazili asi najviac. Veľa profíkov umrelo ako keby nikdy boj nevideli ale dvaja radoví vojaci sa držali donekonečna. Nuž o tímovej akcii by sa mali toho ešte veľa učiť. Taktiež celý plot je nedorobený, syna zachránili do jeho obývačky vrtuľníkom, aj tak zostal tam kde ho chceli predať, konkurenciu jeho otec nedokázal zabiť ale samostatná útočná jednotka v šatách áno. Pre zlé ukončenie podanie príbehu len 2*. Ďakujem za pozornosť.

Doživotí (1999)

To je vlastne film o ničom...

The Russian Five (2018)

Výborne spracovaný dokument s veľmi trefnými komixovími animáciami. Fantastické tempo hokeja je nákazlivé od prvých okamihov.

Richard Jewell (2019)

Je to dobre natočené, s dôrazom na malé detaily, ktoré vyprávajú príbeh. Herecké výkony ani netreba komentovať.

Mizerové navždy (2020)

Chaotická réžia a scenár sa postarali o skazu tohoto filmu. Mohlo to byť priamočiare ale miesto toho to bolo len blbé.

Špióni v převleku (2019) odpad!

Davam odpad. Každá kokotia hlava čo to nechápe je zatratená...

Top Gun (1986)

Jedna pesnička hrá stále dokola. Zábery zo súbojov sú nekonzistentné, nezmyselné a dialógy rovnako. Vo filme sa nič podstatné nedeje, je zobrazený len tréning a 5 minút nezmyselného súboja, ktorý by prehrali. Rozhodnutie aby najlepší pilot šiel v cca 20tich rokoch robiť inštruktora je úplná blbosť. Nemal skúsenosti z boja prakticky žiadne. "Vtipná" scénka s letovodom, ktorý sa zakaždým obleje kávou lebo nečaká blízky prelet stíhačky je úplne blbý pretože letovod by musel o lietadle vedieť 100 kilometrov predtým ako by sa priblížil na dohľad ak by ho prekvapil takýto prelet dostal by padáka a basu. Romantická zápletka je rozdelená a k príbehu vôbec nič nepridáva teda je zbytočná. Smrť navigátora goosa bola nevysvetlená, bez najemotívnejšej časti, pohrebu a citové pohnútky mavericka boli veľmi nešikovne zobrazené. Rovnako psie známky, ktoré zahadzoval do mora na znak vyrovnanosti by nemohol mať u seba pretože po smrti vojaka jedna ostáva na útvare a druhá ide rodine.

Drahokam (2019)

Celý film je zmätok a koniec je sklamaním

Anna (2019)

Veľmi veľa časových návratov a plot twistov trochu zťažuje držanie prehľadu v deji. Inak je to ale celkom vlažne podané od veľmi známych a dobrých hercov.