Mama (2013)

Od filmu Mama jsem rozhodně dostala více, než jsem čekala. Až na posledních deset patnáct minut, prostě na finále, film funguje velmi dobře. Herecky nemám připomínek, dokonce ani k dětem, zpravidla dětským postavám kvůli jejich nesnesitelnosti přeji jen to "nejlepší". Konkrétní podoba zla vždy filmu ubírá, tady to na mě nezapůsobilo až tak rušivě, ale přece jenom bych si představovala zobrazení trochu jinak. A doják na závěr moc nefunguje. 3-4*

Smrtelné zlo 2 (1987)

Stejně jako jednička, VHS, rychlodabing a neodolatelný Bruce! A stejně jako jednička, tak i dvojka mě bavila i v roce 2013 :-)

Lesní duch (1981)

Nejprve jsem slyšela Evil Dead převyprávený (několikrát) od šťastnější spolužačky, která vlastnila video, pak jsem ho ve dvanácti letech u jiné šťastnější splužačky viděla a nakonec mezi ty šťastné patřila i naše rodina a možná by se VHS s rychlodabingem ještě někde našla. Zřejmě ovlivněna touto nostalgií na mě Evil Dead zabral i teď a jsem velmi zvědavá, jak dopadne remake, na který se za pár dní vydám. Sice souhlasím, že od poloviny filmu to už funguje hůře, ale i tak, pro mě jasných 5*

Hon (2012)

Herecké výkony 5*. A to je, bohužel, jediné pozitivum. Ať po mě nikdo nechce nějaké emoce u tohoto velmi neuvěřitelného přiběhu, tak jak nám byl předložen. Ředitelka, psycholog, hlavní hrdina? Ředitelka MŠ, ve věku před důchodem, dostává cenu za nejvtipnější větu, jakou jsem za posledních pár let ve filmu slyšela, a která byla pronesena s naprosto vážnou tváří a také tak míněna: "Děti nelžou", psycholog dostává cenu za nejlepší vsugerování své verze sexuálního obtěžování pětiletému dítěti a Lucas dostává cenu za svou, na nervy lezoucí a nepochopitelnou pasivitu! Severská "depka" se nekonala, škoda, tady se tlačí na pilu přespříliš.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Po megasračce Nový měsíc se Zatmění jeví skoro jako dobrý film :-) Přesto, více, než na jednu hvězdu to není. Komentovat neherecké výkony asi nemá cenu, ale proč hlavní trojlístek vypadá čím dál víc odporněji!?

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nuda. Po prní sérii slabé tři hvězdy s nadějí, že se to možná ve druhé sérii rozjede. Po druhé sérii ještě větší nuda a snížení na slabé dvě hvězdy. Nejlepší na seriálu je úvodní znělka. V první sérii mě bavily tři postavy, Arya Stark, Tyrion Lannister a Daenerys Targaryen. Ve druhé k nim nikdo nepřibyl a navíc linie Daenerys se stala nudná stejné jako zbytek seriálu. Přesto nebudu třetí sérii dopředu zatracovat a budu jí sledovat. Hodnocení mohu změnit vždy, třeba se dostaví prozření a pochopím, proč to páté místo dle hodnocení. Nejpřeceňovanější seriál, který znám. Před koncem čtvrté série vracím na původní tři hvězdy. Čtvrtá série ubrana na nudě a docela mě baví.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Jak taková pitomá nuda může mít tak vysoké hodnocení? Dvanáct dílů první série jsem odkoukala jenom proto, že když už jednou seriál začnu, obzvlášť má-li jenom dvanáct dílů, tak z boje neuteču. Druhou serii si již odpustím, ono by se dost pravděpobodné mohlo stát, že by šlo hodnocení ještě níže!

Kmotr (1972)

Tak jsem se po ctyřiceti letech od vzniku filmu konečně dokopala a pustila jsem si tento vychvalovaný film z TOP10. Asi jsem podvědomě věděla, proč se mu tak dlouho vyhýbám. Nemůžu se zbavit pocitu, že je to velmi přeceňovaný film. Nevím, jak působil před desítkami let, ale jeho délka je fakt vražedná, o to více, že se tam prakticky téměř nic neděje. Film jsem musela dát nadvakrát, jinak bych nudou umřela, ani kulka do hlavy by nebyla jistější! Paradoxně, kromě délky a sní spojenou nudu, nemám filmu co vyčíst. Moc se mi líbil Al Pacino a Robert Duvall, vychvalovaného Marlona Branda sice nechápu, ale budiž. Asi mi bude trvat dalších pár let, než si pustím dvojku.

Ve stínu (2012)

Film by si zasloužil lepšího scénáristu, protože scénář je slabinou, jinak dobře zvládnuté filmařiny. Atmosféra a herci se mi moc libili, jen hudba někdy působila až rušivě. Ale ani výborná atmosféra a herecké výkony nezabránily tomu, že jsem z kina odcházela s pocitem, že jsem viděla promarněnou šanci natočit výborný film. 70%.

Norman a duchové (2012)

Jednu hvězdu ubírám za probuzení zombíků a za konec a budu predstírat, že pocit strhnout ještě jednu, mám z českého dabingu. Až do chvíle probuzení zombíků film velmi příjemný pro děti i dospělé, pak padá film do průměru, což je velká škoda. Za mě 70%.