True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Komentuji z odstupem po shlédnutí a musím říct, že se podívám znovu. Pokud člověku není proti srsti naturalistické ztvárnění vlastně totálně šílenýho fantasy světa, musí se vám seriál líbit. A hlavně si vás postupně získává, až u podledních sérií zjistíte, že jste závislí. Tak bacha :-).

Děsivé dědictví (2018)

Přesně, jak tady většina píše. Po prvních dvou třetinách bych dala klidně i 5 hvězd, ale co to jako bylo ten závěr???? Celou dobu skvělé. Úžasná atmosféra, bombasticky zahrané, chvilkama jsem nevěděla, kdo je tam vlastně ten nejšáhlejší. Napětí je krásně dávkované a já jsem celou dobu bedlivě sledovala všechny ty zdánlivé kousíčky příběhové mozaiky, abych nakonec zjistila, že jsem si je snad jen představovala. Proč byly všichni ti uctívači na konci nazí a "jukali" na Petera, jak ze špatnýho panoptika se už asi nedozvím. Tak alespoň vypíchnu to, proč podle mě stojí za to film vidět. Atmoška je super, moc mě bavila práce kamery, herecké obsazení bylo geniální a taky bych chtěla naživo vidět výstavu Annie :-). Takže i když dávám jen 3, asi se pak podívám ještě i na dabovanou verzi. Třeba mi něco dojde ....... no ale spíš ne.

Rituál (2006) odpad!

I přes nízké hodnocení jsem se rozhodla,že se na tento film podívám. Je pravda,že jsem na nějaké bombastické rozuzlení vydržela čekat až do konce. Každopádně to fakt nestálo za to. Celý film podle mě absolutně neměl logiku.Jediný, co oceňuji je to,že nepřišel žádný happy end (i když v tomhle filmu by to bylo celkem na místě :-D) a Nikolas opravdu "zařval ". Ale jinak fakt neztrácejte čas u něčeho takového.

Dívka ve vlaku (2016)

Knižní předloze bych dala 4*,ale film byl zmatený a nečtenář se musí horko těžko orientocat. Hodně mě zklamalo,že se děj neodehrával v GB , ale v USA. Na konci bych potřebovala trochu větší vhled do myšlenkových pochodů hlavních hrdinek. Ale jinak příjemná detektivka se slušným obsazením.

Malé lásky (2017) (pořad)

Asi jde o to, jak tohle téma vnímá divák morálně. Já bych tak soukromou věc nikdy nezveřejnila a už vůbec ne v celostátní televizi, ale to je každého věc. Viděla jsem jeden díl, protože jsem v té době chystala k porodu podruhé a raději si nebudu kazit pohled nastávající maminky.

Anthropoid (2016)

Jen ve zkratce. Líbí se mi námět, opravdovost příběhu, opora v historických faktech, děj má spád, výběr herců je geniální. Nelíbí se mi, že je film natočen, tak jaksi šedě. Aranžmá mi dost vadilo. Snad ani rtěnka nebyla červená :-). A co mi vůbec nesedlo (ale je možné, že jsem měla film v horší zvukové kvalitě), tak dabing. Když v titulcích tvrdili, že Aňu mluvila Aňa, skoro se mi tomu nechtělo věřit. Filmy z tematikou II. světové mám hodně prokoukané, takže dávám zlatý střed. Každopádně stojí za to vidět.

Patriot (2000)

Patriot je pro mě největší srdcovka. Líbí se mi dokonce víc než oscarové Statečné srdce. A proč, protože je opravdový, surový, bez patosu. Herecké výkony super, výprava úžasná,hudba lahodná. No ode mě na Patriota žádná kritika nepadne.Prostě mi sedl.

Oko v oblacích (2015)

Přemýšlela jsem jestli dát 4*,nebo 5*. Nakonec jsem i přes drobné výtky, musela dát plný počet. Nechci předstírat, že snad mám nějaké tušení, jsk probíhají takové akce v reálu, a proto hodnotím provedení čiště jako film. Děj mě na 102min. vtlačil do sedačky a dokonce jsem se přistihla, jak za jednotlivé postavy z různých důvodů trpím. A to je to,co od filmu chci. Chci abych se ztotožňovala s postavami, přemýšlela jak bych jednala já (pokud vás to zajímá, tak já bych střílela ),aby ve mě z filmu zůstal nějaký pocit (a ne znechucení ), no prostě aby to byl zážitek. Helen Mirren byla jako vždycky skvělá a dobře vyvažovala britskou političku,jako další ženskou postavu. Trochu mi vadilo v jakém světle byla ukázáná jednostranná politická idea USA. Úžasná byla scéna s panenkou i se psem. Krásně prolnutý válečný svět se světem každodenním. Což je asi charakteristickým rysem tohoto typu války. A teď budu možná za sadistu,ale jsem ráda i za ten NE Happy end. Nenudila jsem se ani vteřinu a chvílemi měla pocit,že jsem v přímém přenosu.

Červená Karkulka (1962)

Ale tak na tu dobu :-) ....Líbily se mi zvířecí masky a i kostýmy lidí. Pobavily mě "pohyby" zajíčka (nebo jak to nazvat :-) ) a to, že Karkulka nese babičce místo bábovky šňupací tabák. Já osobně jsem trpěla u těch jejich písniček. Jinak pro cílovou skupinu dětí je to pěkný příběh.

Jason Bourne (2016)

Budu se opakovat. Kamera byla sice nápaditá, ale v celkovém provedení stála za nic. Roztřesené záběry mi ještě víc roztřepily kontury děje, který už tak neměl žádnou pořádnou linii. Měla jsem pocit, že žádná zápletka není pořádně dokončena, myšlenky zůstávaly viset v půli a nebyla jsem si vlastně ani jistá, kdo je hlavní postavou. Je pravdou, že se divák po celou dobu nenudil. Akční scéna byla vystřídána opět akční scénou. Co se mi opravdu líbilo byly osobní souboje, které mě skoro bolely. Naopak nejhůř vyzněla hudba. Nebo spíš NEvyzněla?