Elita (2001)

Scénu kdy Ryan přichází domů a čeká ho večeře od jeho "milované" ženušky bych označil za nejhutnější scénu desetiletí. Její atmosféra se dá opravdu krájet a to nejen vidličkou.

Dvojí obvinění (1999)

Zajímavý, originální námět zabitý až přílišnou podobností s Uprchlíkem a ubohým finále...přitom stačilo jen upusit od finální přestřelky, nechat mrtvého naživu a byly by to jasné čtyři hvězdičky.

Čas zabíjet (1996)

Představte si, že je bílá - tak tahle hláška patří mezi deset nejlepších v historii kinematografie. Skvělá režie, skvělý scénář, skvělí herci...*****

Batman a Robin (1997) odpad!

Kde co se dá zkousnout, ale ten příšerný happyend s napravením Arnolda už je vážně moc!

Batman se vrací (1992)

Tim Burton překonal svou temnou vizi z jedničky ještě temnějším a šílenějším pokračováním, kterému se nedá nic vytknout. Batman je nevýrazný ale ostatní tři postavy nemají chybu. Michelle Pfeiffer ať už oblečená po krk v kůži nebo jako rozcuchaná sekretářka v kabátě je mnohem víc sexy než polonahé hvězdy ze současných filmů a dokazuje, že v nahotě to není. Od ní bych si nechal dát i ten ve filmu citovaný polibek na dobrou noc - Jak už tu napsali přede mnou nejlepší filmouvé zpracování komixu. Mňau!

Byl jednou jeden polda (1995)

Chytře vymyšlená česká verze Policejní akademie, která svou americkou verzi vykrádá od začátku do konce. Jenže to kupodivu funguje a je to vtipnější než originál, škoda jen, že další díly už se tak nepovedly.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Mike Myers dokazuje ve třetím filmu o Austinu Powersovi, že čím víc postav hraje, tím je lepší. Takhle dobře už jsem se u filmu již dlouho nenasmál.

Apokalypsa (1979)

Martin Sheen svým otáveným hlasem začíná vyprávět nejšílenější válečný příběh světové kinematografie. Snad ze žádného jiného filmu o válce není tak dobře z každé scény poznat, jak negativní postoj k ní zaujímá. Jediné, co mi trochu vadilo ylo, že Coppola nás od začátku straší postavou šíleného plukovníka Kurtze, ale když nám ho na konci ukáže, není ani z poloviny tak démonický, jak jsem si ho předstvoval. A nenechte se zmást Brando i Duvall hrají ve filmu jen štěky, tou skutečnou hvězdou je Martin Sheen, který podává vynikajicí výkon.

Agent bez minulosti (2002)

Jeden z nejlepších knižních trillerů všech dob změněn v šílenou slátaninu, která nemá hlavu ani patu. Příběhu chybí jednoznačný padouch a hrdina klidně vraždí každého na potkání, aniž by věděl, kdo to je. Akční scény jsou dobře natočené, ale to je asi jedié plus, raději doporučuju původní dvoudílnou stejnojmenou verzi s Richardem Chamberlainem, který se mimochodem do té role hodí mnohem víc než Matt Dammon.