Úžasňákovi (2004)

Obrovské zklamání, jakožto velký bondovský fanoušek jsem se na Úžasňákovi hrozně těšil, ale mě to nějak vůbec nepohltilo, úchvatná atmosféra, o které tu všichni básní se mě nějak vůbec nedotkla.

Podezření (2000)

pomalý film o ničem na který se ale docela dobře kouká.

Superman 2 (1980)

Lepší než jednička, proti supermanovi už nestojí žádný ubohý lidský kriminálník, ale tři mimozemští superschopní superzloduši. tenhle film byl u nás na základce jeden z největších hitů odpolední videoprojekce ve školní družině, když venku pršelo.

Minority Report (2002)

Dickovy adaptace jsou vždycky povedené, ale MR se povedla obzvlášť. do detailů propracovaná vize budoucnosti uchvacující v každém záběru, výborní herci a skvělý napínavý příběh se spoustou zvratů a nosnou myšlenkou. Člověk pak odpustí i tu ubohou finální berličku ve scénáři s chytáním za slovo...

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

vrchol béčkových akčňáků, seagal všechny nakope a postřílí, aniž by utrpěl jediný šrám.

Přepadení v Pacifiku (1992)

vrchol akčního filmu začátku devadesátých let, finální souboj mého oblíbeného dětského hrdiny seagala se skvěle vybraným charizmatickým padouchem jonesem na nože nemá chybu. Nejvíc mě dostal generál z pentagonu se svojí hláškou: "Když budou problémy, svedem to na kuchaře."

Sedm let v Tibetu (1997)

zvláštní, že největší sexsymbol hollywoodu si povětšinou vybíral nemainstreamové filmy...

MacGyver (1985) (seriál)

Šprty, knihomoly a radikální ekologické aktivisty jsem nikdy neměl v lásce, přesto byl Mac velkým hrdinou mého dětství a obzvlášť některé díly s Murdockem patří k tomu nejlepšímu, co americký televizní průmysl kdy stvořil . Akční hrdina, který nesnáší zbraně a má znalosti ze všech vědeckých oborů, se nevidí každý den.

Slečna Drsňák (2000)

čistý průměr, ale vtípky se světovým mírem jsou roztomilé:)