Star Trek: Do temnoty (2013)

Spielberg kdysi ganialne poskladal vsechny spravne ingredience a vytvoril uzasnou serii o Indianu Jonesovi. Mnoho reziseru se to po nem pokusilo zopakovat, ale bez uspechu. Jediny, komu se to uz dvakrat povedlo je J.J. a jeho Star Trek. Doufejme, ze mu ta kondice vydrzi co nejdyl a nikdy nevzniknou dalsi Indy 4 nebo Valka svetu... jinak je to o krapitek slabsi nez jednicka, ale furt kulervouci.

Millerovi na tripu (2013)

Povedená vtipna komedie je v současnosti velmi řídký úkaz, o to více si ho člověk užívá, když na něj narazí... Clark Griswold by měl z takovéhle rodinky radost.

Anna Karenina (2012)

Vizuálně zajímavé propopojení divadla a filmu, ale bohužel se to vleče jak záznam divadelní inscenace a hlavní hrdinka je extrémně nesympatická, že ji člověk přeje jen to nejhorší. Emocionalne je to uplne prazdne a casting se vůbec nepovedl. Keira nevypadá jako matka dvou dětí, spis jako cerstva maturantka, Aaron vypadá jak patnáctiletý sňatkový podvodník, co si za sve prvni kapesne koupil falesny knir, a Jude zase paroduje starý hollywood, kde občas mladí hrávali starší role. Prostě kdykoliv se anglicky myslici tvurci pusti do ruske klasiky, nedopada to dobre. Kam se to hrabe na Karamazovy, tem to nesaha ani po palec na noze a pri tom forma je velmi podobna. Holt my slovane si rozumime nejlip.

Normal (2009)

artová sra*ka s úžasně vypilaným vizuálem, který je ale zcela nadřazen scénáři. ten potom ale nemá ani kloudný souvislý srozumitelný děj. vedle mistrovského výkonu pana kňažka nepříjmně trčí prkenný amaterský neúspěšný poksu o herectví pavla gajdoše.

Konečná (2013)

velmi slušná oldschoolová zábava, jako by to bylo včera, co arnold přestal točit...spis nez akcni film je to moderní western

Vražda (2007) (seriál)

98% První tři díly jsou slabší, vypadají jako televizní inscenace, ale poté se začne atmosféra výrazně zlepšovat. Scény v rodině mrtvé dívky se zdají nudné, ale zase je to něco, co jinde v žádné detektivce neuvidíte a nakonec do celého příběhu zapadnou. Z každou epizodou děj krýsně graduje a napětí narůstá. I když jsem od první chvíle tušil, kdo bude vrah, byl jsem několikrát tak dokonale sveden ze stopy, že už jsem pak vymýšlel lepší konspirační teorie než Daniken. I když není úplně na konci vše do vysvětleno, tak to přesto do sebe zapadá a za skvělou atmosféru a nadávkování epizod musím dát plný počet. Protože první série je nejlepší detektivka, jakou jsem kdy ve filmu/TV viděl. (A ČT tomu vyrobila opravdu excelentní dabing).

Velký Gatsby (2013)

Getsby se mi líbil moc, protoze je prostě jiný něž 99 % ostatních filmů. Tenhle film dokáže emocionálně vtáhnout, uhranout a na závěr krásně vyplivnout každého, kdo se nechá unášet na jeho vlně. Audiovizuální stvárnění je bezchybné, herci hrají jako o život. Leo je s každým filmem lepší a lepší, jen Carey je možná víc sladká, než by měla být, ale určitě rozumím tomu, proč pro ní někdo postavil palác. I přes přehnané zdůraznění večírků a videoklipovitost si myslím, že FSF by byl s tímhle zpracováním předlohy velmi spokojený, protože já vážně něpamatuju, že by někdo někdy marnivost a hýřivost ve filmu ukázal v lepších barvách. V dnešní době je to znovu velmi aktuální téma. Určitě se na ten film rád podívám znova. (viděno ve 3d které je technicky velmi zdařilé). 89%

Ve stínu (2012)

Technická stránka filmu je vynikající, námět zajímavý, scénář je na úrovni slohového cvičení žáka 5. B., psyhologie postav nevěrohodná, herecké výkony značně afektované, jediný, kdo působí přirozeně, je Koch, Trojan nehraje špatně, ale do hlavní role se příliš nehodí. A ne v 50. letech opravdu nebyli u policie žádní hodní kluci, víc než půlka práce detektivů kriminálky se týkala politických zločinů a s lidmi od STB si moc nezadali. Úplně nejhorší je poslední scéna filmu, působí jak z Bláznivé střely, opravdu jsem se musel ve smrtelně vážném momentu smát a to není moc dobrá vyzitka. Ondříček prostě není dobrý dobrý režisér a tohle byla látka, na kterou absolutně nestačil. Prý byl film razantně sestříhán, možná byl původně dobrý a scénaristické nedostatky způsobilo okleštění při střihu, ale bohužel na možná se v reálném světě nehraje.

Šéf (2011) (seriál)

Nejchytrejsi serial siroko daleko, prokousat se nekterymi dialogy a nudnejsimi pocatecnimi epizodami je hodne narocne, ale odmena v podobne poslednich dvou dilu prvni serie stoji za to. Jak kdosi vystizne napsal, je to takova Hra o truny z komunalni politiky, akorat ze je to mnohem inteligentnejsi a mene efektni. Ovsem ten vysledny dojem, ktery ve vas zustane, stoji za to...

Protiúder (2010) (seriál)

1. série lepší bondovky než ty s craigem, 2. série lepší díly Expendables než první díl - spousta krásnejch lokací a hodně akčních scén, neznám lepší akční seriál, člověk jen musí přivřít oči nad mírnými hloupostmi ve scénář.