Svatyně zla (2013)

Tentokrát jsem netušil, že se jedná o FF, naštěstí dobře udělanou. Film je jasně inspirovaný jednou z největších hromadných sebevražd - členové sekty Jima Jonese vypili v noci ze 17. na 18.listopadu 1978 smrtící nápoj obsahující cyankáli (kyanid draselný). Zemřelo přes 900 lidí včetně dětí... Film pro mne není hororem, ale dramatem ukazujícím kam lze dojít pod praporem náboženského fanatismu. A mé hodnocení zvedá především fakt, že TOHLE SE STALO, na rozdíl od spousty filmů, které si přidávají nepravdivý slogan - podle skutečných událostí - jako lacinou reklamu. Nejpůsobivější scény - poslední setkání sestry s bratrem, loučení matky s dcerou a vůbec konec sekty. Po Kanibalech pro mne asi nejlepší film FF.

V bolestech (2013)

Je to FF, který prostě nemusím. Přesto je mé hodnocení lepší, než by se zpočátku zdálo. Oceňuji, že se kamera racheticky nemrská, jelikož by snad divák nemusel poznat, že je držena v ruce (u většiny FF je to ruka Parkinsonova). Nápad není zlý, zpracování ovšem příliš nepřekvapí. Kupodivu vizuální stránka má silně navrch, jelikož většina dialogů a hlavně monologů je debilních a ubíjejících. Zdálo by se, že upírské příběhy překonaly zenit, ale zřejmě nás ještě dlouho neopustí. A upíry já můžu, byť jsem si podle anotace myslel, že onen virus bude jakousi obdobou toho z filmu Thanatomorphose.... Slušné masky a obstojné, pseudodokumentu odpovídající, gore. Nevím, zda spadlá kamera natáčející z podlahy má býti odkazem na Kanibaly, Monstrum či B.čarodějnici, každopádně se mi vybavily. Konec nepřekvapující, ale hlavní postava moc možností neměla - tak alespoň vzít spravedlnost do svých pracek. A závěrečná Itálie? Hm, zbytečně laciné. Celkově překvapivé fajn pokoukání.

Vánoční horor (2015)

Úvodní vločky ve tvaru shurikenů navnadily, začátek se Santou leccos slíbil, ale pak se to nějak zvrtlo. Tři (nebo pět, pokud se počítá příběh se Santou + se Shatnerem) proplétající se (ale nesetkají se) příběhy + Santa se pořád ne a ne rozjet. Byť tomu šéfoval kapitán Kirk, tak tvůrci jakoby se báli řádně odvázat. Troll, Krampus, šílený duch dívky. I když stopáž souhlasila, bál jsem se, že mám vystříhanou verzi. Nakonec přišlo na řadu vykydlení elfů, ano, masomlejnek se rozjel, jenže na poslední chvíli. Jak by se dalo krásně čarovat u vánočního stromečku, ve sklepení i v kostele! Masky slušné, gore gumové, atmosféra průměrná...nebýt vtipného konce, dal bych shurikenů míň. Škoda promarněné šance, Ďábelský Santa mě bavil rozhodně více.

Charlieho farma (2014)

Co čekat od buranského horroru? Spousty klišé a mrtvol. Australané opět nezklamali, hlavní hrdinové jsou naivní blbové po vzoru americké omladiny a film je krom všeho místy i vtipný. Příjemný vizuál, hezké mrtvolky, krajinka, sražení klokani u cest a retard Charlie. Ovšem Charlie je kus! A má smysl pro humor. Nejzábavnější jsou momentky s penisem a čelistí, umí to však hezky i se sečnými zbraněmi, nožem a puškou (no, tam už to bylo přitažené za vlasy, ale nechť). Původně bych dal 3*, ale jednu musím přihodit za klišé s blondýnou, které nakonec dopadlo úplně jinak. Milá podívaná se šťastným koncem.

Paša (1968)

Parádní kriminálka, která ani příliš nezestárla, v níž je více mrtvých než v celém Midsomeru. Nepříliš komplikovaná dějová linka mi vůbec nevadila, jelikož na herce byla radost pohledět. Velmi se mi líbila hudební vsuvka z bizarního klubu - hudba jak ze sci-fi v kombinaci s duchem hippies. Francouzi zkrátka detektivky uměli. A navrch skvělý český dabing!

Brána temnoty (2015)

Milé překvapení, to jsem fakt nečekal. Po všech těch otřesných Insidous nových Poltergeistech a dalších trapných duchařinách konečně film, který se mi líbil po všech stránkách. Cageho mám rád, skvělá kamera, výborná hudba, po technické stránce nelze nic vytknout. Keltská magie, potažmo černá, v New Yorku mne sice trochu zaskočila, ale proč ne. Jen jsem si chvílemi říkal, jak by si s filmem poradili Italové, myslel jsem hlavně na Argentovu trilogii o Matkách, ale nakonec jsem byl spokojen. Cesta přes most byla fakt nervák, ale jak mám špatné konce u horrorů rád, tak zde jsem jim držel palce. Podřezávání se, mrtvola s vypálenými vnitřnostmi a závěrečný luxusní záběr. Dokonce ani bytost z jiných světů nepůsobila směšně, a to je co říct.Ať žije plíživě se blížící Halloween!

Bloodsucking Bastards (2015) odpad!

Co to jako mělo být? Sitcom? hahaha...tak to jděte do pytle...

Scintilla (2014)

Obstojný vědeckofantastický příběh o skupině žoldáků, která plní úkol v jedné z bývalých republik SSSR. Pokud máte rádi filmy, kde se skupina ozbrojenců motá nekonečnými podzemními tunely, co skrývají nejedno tajemství, pak směle do toho. Místy napínavé, podzemí fajn (jen jsem čekal, kdy zpoza temného zákoutí vyskočí vetřelec), kamera dobrá, hudba slušná. Čekal jsem možná více fantazie, ale vyloženě zklamaný nejsem. Snad i akční konec mohl mít větší tempo a lepší střih, ale nechť. Nakonec i na rozprsknutá těla dojde. Nejvíce mne potěšil song k závěrečným titulkům - Saxon - No Rest for the Wicked.

Anthony (1987)

Vše začalo jako Ostrov dr. Moreaua, následně se příběh přehoupl do klonu Věci, Vetřelce, X-tro....především vizuálně, jelikož nejde o mimozemskou hrozbu, nýbrž mutanty, co vznikli během podivných experimentů. Tyhle ještě nepočítačové slizké filmy miluji a oceňuji skvělou práci trikařů a maskérů. Snímek sice nedrží napětí po celou dobu, ale ani výslovně nenudí. Jakmile dojde ke střetu s Anthonym, nastane šťavnatá jízda do pekla...tedy do sklepa. Fajnové sci-fíčko!

Noční můry chorého mozku (1981)

Asi nejlepší je na celém filmu práce se sečnými a bodnými zbraněmi. Gore výživné - lítají hlavy, probodnuté trupy, podříznuté krky, ba i krysička pochutnávající si na mrtvole dívky nechybí. Ani mi nevadí, že u mnohých efektů je vidět použití gumových figurin. Vadily mi jiné věci - zejména střední část ztrácí výrazně tempo, nedaří se vykreslit patřičné napětí, mizerná hudba atmosféře rozhodně nepomáhá, dítě se prostě netrefí pistolí z několika metrů (a k tomu několikrát za sebou) a nikdo po zásahu šesti kulkami nebude stále při životě. Celou dobu jsem tajně doufal, že spratek C.J. bude vykuchán, vyvržen, vykastrován a rozčtvrcen.....tvůrci měli ovšem jiný záměr. Jen vzhledem k množství kečupu dávám krásné 3*. A erotika mohla být klidně otevřenější. Viděna nezkrácená verze.