Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

TNG je pro mě nejlepší Trek. Skvělá posádka, které velí kap. Jean-Luc Picard - Patrick Stewart, prvním důstojníkem je zde William T. Riker - Jonathan Frakes a mnoho dalších, nejvíce mě překvapil Brent Spiner v roli andrida, důstojníka Data. V tomto Treku se poprvé objevila rasa Borgů, kterou obdivuju ze všech ras ze Star Treku nejvíce..

Star Trek (1966) (seriál)

TOSka mě dostala stejně jako všechny treky.. Neústupný a bojovný kapitán James T. Kirk si nenechal nic líbit, nesměl chybět při žádném výsadku a nechal se políbit od každé krásné dívky. TOS je prostě základ a kdo neviděl nemůže mluvit o Star Treku. I když zde nejsou žádné speciální efekty je to i po té době pořád bomba. Jediný kap. Kirk všech dob je pro mě Shatner stejně tak Spock-Nimoy, Kostra-Kelley a Scott-Doohan.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

SGA pro mě byl nejlepší SG seriál, nyní ho zastoupil seriál SGU, který se skvěle rozjel a doufám, že bude už jen lepší.. Nejoblíbenější postava je pro mě samozdřejmě Dr. Radek Zelenka, který je na Atlantis zástupce čechů, také Dr Rodney McKay je v tomto seriálu zásadní postava. Jen je škoda že SGA ukončily po 5. sérii, protože by se našlo mnoho nápadů na další díly.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Když se řekne Mark Harmon představím si agenta NCIS jménem Leroy 'Jethro' Gibbs.. Je to jediný krimi seriál který se mě opravdu líbí a nejen to.. Je to mnohem lepší než např. Kriminálka Miami, Kriminálka Las Vegas, Kriminálka New York...

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kdo nezná Red Dwarfa tak by se měl stydět a co nejrychleji to napravit!! I přezto že je trpaslík už docela dost starý tak i efekty které zde byly použity nejsou nejhorší.. Naleznete zde hromadu vtipných narážek na které nelze zapomenout.. Je to další zatraceně povedený Britcom. Na Listera, Krytona, Rimmera, Kocoura, Holly(Později Hilly) a Kochanskou se nedá zapomenout!

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi jsou už kult, kdo je nezná ten je pozná a zamiluje si je!! Bez tohoto sitcomu si nedokážu představit svůj všední den.. Tahle žlutá americká rodinka vás prostě dostane. I když poslední série pomalu ztrácejí na kvalitě i tak jsou stále mnohem lepší než kterýkoli jiný animák..

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tak tenhle seriál fakt žeru!!! Není možné zde určit nejlepšího herce, protože jsou zde opravdu všichni skvělí a každý díl je stejně dobrý jako ten předešlý.. Úžasné hlášky, geniální humor. Já osobně mám raději Hunnicuta, Pottera a Winchestera než Trappera, Blakea a Burnse.

Californication (2007) (seriál)

Tato role Duchovnymu skvěle padne, ukázal že neumí hrát jen Muldera agenta FBI, ale také skvěle zvládá roli Hanka Moodyho nenapravitelného sukničkáře, ožralu a spisovatele, který trpí tvůrčí krizí... Kdyby hrál Hanka někdo jiný tak by to nebyl tak skvělý seriál. Další postavou která dává tomuhle seriálu ten zprávný šmrnc Evan Handler v roli Hankova agenta a přítele Charlieho Rumklea a také Callum Keith Rennie v roli Lewa Ashbyho.

Kmotr (1972)

Kmotra jsem stále odkládal, až jsem se jednoho krásného dne odhodlal a od té doby neuplyne den abych si nevzpomněl na některou část tohoto geniálního filmu. Mistrovské dílo, díky božskému výkonu Marlona Branda je to pro mě nejlepší film z triologie, dokonce bych řekl, že i nejlepší film vůbec. Al Pacino je gangster už od pohledu a Duvall... Coppola se vyznamenal na jedničku. Hudba byla skvělá. Musím přiznat, že úmrtí mě tak nezasáhly, jako u Tenkrát v Americe, až na ten infarkt, to pro mě opravdu dostalo, málem jsem brečel.. No tak dobře nebrečel, ale byla to jedna z nejdojemějších filmových smrtí. Tomuto filmu se nedá vyčíst ani jediná maličkost. Kmotr si mě prostě získal a nemůžu dělat nic víc než pět slávu všude kam přijdu!!

2012: Soudný den (2008) odpad!

Tento film diváka buď uspí nebo mu zkazí celý den, teda alespoň mě ano.. Příběh uplně o ničem a o hereckých "výkonech" se nedá říci nic lepšího. Raději bych si ten konec světa prožil na vlastní kůži než abych se na to podíval znovu !!!