• Thriller

Hořící Mississippi (1988)

Je to schematické. Všichni Jižané jsou postižení deficitem IQ. Čerňoušci jsou hodní a bojí se. Baterie agentů FBI má ve věci jasno. ... Tak s tímhle na mě nechoďte. --- Zábavný byl ovšem způsob, jak FBI nakonec lumpy dostala před soud. Účel světí prostředky? Opravdu? Tradiční americký smysl pro spravedlnost a práva jednotlivce dostal řádně na prdel. I to je symptomatické. Právě tenkrát Amerika jasně nastoupila do vlaku politicky korektní ostrakizace. --- Takže film pěkný, ale zlý: ujišťuje většinu, že v zájmu "vznešených" cílů může směle šlápnout na krk všem reakcionářům. Tento týden jsou to třeba kuřáci a odpůrci homosexuálních sňatků. Příště možná odpůrci občanských průkazů a centrální databanky elektronické komunikace. Utlučeme je v zájmu dobra...

Město (2010)

Chytrý gangsterský thriller umně okořeněný romancí. Výborný film!

Pomáhat a chránit (2011)

Originální týpek, tenhle policista Boyle. Originální humor.

Kdo s koho (2001)

Ve svém žánru asi "maximální" dílo. Důkladné nejen v mechanickém popisu rafinované krádeže, ale i ve výstavbě charakterů a jejich interakcí. Já jsem byl spokojený.

Saulův syn (2015)

Holocaust stokrát jinak - pokaždé se nějaké ocenění najde. --- Ten nápad s trvalým záběrem kamery na tvář hrdiny a jeho bezprostřední okolí je snadno srozumitelný, nijak zvlášť objevný, a ve výsledku mě to spíš otravovalo. Nebylo to tak naléhavé, jak to režisér zamýšlel. Ocenil jsem to jako vypočítaný trik nepříliš inspirovaného umělce k získání uznání. Měli bychom se však konečně naučit rozlišovat námět - jehož velikost nezpochybňuji - a sílu umělecké výpovědi - která je v tomto případě jen průměrná.

Monsieur Lazhar (2011)

Příliš zdrženlivé drama. Ve výsledku vlažné.

Bůh masakru (2011)

Detailně nasnímaná rozborka civilizační politicky korektní fasády.

Zhasni a zemřeš (2016)

Standardní horror, byl jsem celkem spokojený. Rozumná stopáž.

Kalvárie (2014)

Hutné dialogy, zajímavá hlavní postava. Chytrý film, líbil se mi, leč vtírá se podezření, zda nejde o tak trochu marnivou autorskou exhibici.

Správní chlapi (2016)

Začíná to lehce neotřele a docela vtipně, ale rychle to vystřílí prach a neodbytně směřuje k tuctové akční komedii.

Časové pásmo bylo změněno