Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Thriller

Recenze (1 235)

plakát

Smrt mouchy (1976) 

Mně se zdá, že tohle byl snad poslední Kachyňův originální počin. S postupem let se redukoval na jakýsi sladkobolný, nekonfliktní výraz. Řemeslo samozřejmě uměl, ale umělecky kornatěl, nebo snad tlak normalizace... Kdepak Kočár do Vídně!!!

plakát

Oslněni sluncem (2015) 

Myslím, že řemeslně je to zvládnuté skvěle, ode všech zúčastněných. Co se na filmu všeobecně nelíbí, to je jeho chlad, bezvýznamnost. Jenže vtip je v tom, že právě takovým to mělo být! Jenom pózy a nedospělé hry lidí prolezlých hedonismem a falší (pop-music). Co skutečného mohou takoví lidičkové prožít? I ta smrt je v jejich podání jaksi pitomá a zbytečná. Leč symptomatická! Kolik jen hvězd pop-music zemřelo takhle blbě? No nic, tak podepíšeme fanouškovi cédéčko a máme tu epizodu za sebou. --- Soukromě si představuji, jak by se na takovém "šokujícím úmrtí génia" vyřádil bulvár. A Tilda by se slzou v oku přidala k dobrému, jak ta strašná událost navždy ovlivnila její (neexistující) uměleckou tvorbu. --- Pořád ta hra, hra na život, jen ne život sám.

plakát

Appaloosa (2008) 

Dobré, byl jsem spokojený. Ale do žádných výšin to nemíří.

plakát

Splynutí duší (1976) (TV film) 

Znamenité! Ve skromné produkci vzniklo umění. --- Marthos to zrecenzoval dobře!

plakát

Výhra admirála Kotrby (1981) (TV film) 

Maličkost, humoristická bagatela, vlastně naivní. Ale Pešek s Hrušínským si svoje týpky užili. --- Připomnělo mi to tu hroznou dobu. Kdybych se tam mohl na skok vrátit s takovým poukazem, co bych si v té socialistické Jednotě asi tak koupil? --- Po chvíli přemýšlení jsem na to přece jen přišel: alkohol a cigarety. To tenkrát bylo, a mnohem levnější, než dnes.

plakát

Podezření (1990) 

Překvapení. Lepší, než jsem čekal. Dobře promyšlená zápletka.

plakát

Riphagen (2016) 

Tuze rád bych se dočkal obdobného počinu od české kinematografie. Ví Bůh, že vhodných příběhů by se našlo dost a dost, a leckterý z nich by mohl zmapovat i úspěšnou kariéru takového hajzla v komunistickém Československu. Ale muselo by to jít na kost, ukázat jednou Čechy takové, jací byli a jsou. --- Zajímalo by mě, jaká by byla reakce a zda by v tuzemsku o takovéhle "praní špinavého prádla" byl vůbec zájem...

plakát

Johnny English znovu zasahuje (2018) 

První dva Englishové mě pobavili docela dobře, ale tohle se nepovedlo. Slaboučký scénář, a s tím i minimum příležitostí využít Atkinsonovy komediální kvality. Myslím, že to pořád umí, ale když chybí inspirace...

plakát

Cestovatel (2007) (TV seriál) 

"Kde to jsem? Kam jsem se to zase dostal? A kdy to jsem?" --- Poslední větu Cimrman z finální verze svého dramatu vypustil, protože správně usoudil, že taková míra neurčitosti by byla pro tehdejšího diváka neakceptovatelná. --- Původní koncept Cimrmanovy pohádky skončil v odpadní jímce jeho souseda Padevěta, odkud jej v r. 2007 vydolovala FBI. A z těchto dávno posraných útržků vznikl tento seriál. Zlatovláska se, pravda, moc nepovedla, zato princ Jasoň odvádí prvotřídní společensky prospěšnou práci. Zřejmě v dobře utajené režii sklerotického Děda Vševěda mladšího. --- Padevět na Hrad!

Reklama

Reklama