• Thriller

Místo u moře (2016)

Respektuji to jako precizní portrét traumatu. Ale nemá to vývoj, a drama by vývoj mělo mít. Ve filmovém světě, kde je zákonem, že děti neumírají a rodina vyjde z dramatu posílena, je tohle dílo jistě odvážné. Kvalita nesporná. Ale fakt, v podstatě to není drama, nehýbe se to.

Planeta nezadaných (2016)

UFF! Začalo to skoro slibně, ale s blížícím se koncem to sklouzlo do šíleného kýče. Phujtajbl!

Maudie (2016)

Hezký, poctivě zrobený film. Stojí za vidění.

Na návštěvě (2015)

Nelíbilo se mi to. Ani nemám chuť to nějak rozebírat.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Má to formát povídkové sbírky westernů, ale skutečný obsah je o lidských hodnotách platných obecně. Příběhy vyžadují od diváka nemalou dávku empatie. A ani já jsem naplno neuspěl - závěrečnou šestou povídku jsem nepochopil.

Nemilovaní (2017)

Námět závažný, charaktery rozvržené dobře, pár dobrých dialogů, ale celkově režisér zvolil metodu, kterou jsem neakceptoval.

Tohle je náš svět (2016)

Je to příliš idealizované, tím to hodně ztrácí na hodnotě. Ale základní myšlenka - pokusit se děti vychovat k něčemu dobrému, světu kolem navzdory - ta svoji sílu má. Cosi o tom vím. Je to náročná, hodně bolestivá cesta, a svět je vždy v přesile... Jen opravdu mohutná dávka americké cukrové vaty z toho může udělat miloučkou podívanou.

Zvětšenina (1966) odpad!

Něco vyfotím. Myslím si, že něco vidím. Vrátím se na to místo, a opravdu to tam je. Někdo by možná zavolal policii, ale na to mě neužije. Já jsem umělec 60. let, a tak se na to zhulím. Ráno tam mrknu ještě jednou, a ejhle, je to pryč. Asi tu mrtvolu mezitím někdo odtáhl. Jářku, realita je podivná, neuchopitelná věc........... --- Antikulturní revoluci 60. (-70.) let nemám rád. V podstatě ji vnímám jako hnutí, které zrelativizovalo hodnoty. V daném případě schopnost vnímání. Co vede k pravdě - moudrost nebo zhulenost? Popkultura, vítěz té revoluce, důrazně trvá na tom, že mudrc není o nic moudřejší než tupec. Zdravý rozum je nástrojem útlaku mas, no ne? Je tedy správné být v opozici: zhulený, nebo aspoň blbý. --- Kromě toho, že je to zlé, je to samozřejmě i blbé. Hodně lidí vnímá rafinovanou symboliku. Já jsem viděl symboliku školáckou.