• Thriller

Já, pomsta (2016)

Takových pomstychtivých filmů už bylo! Pár dokonce docela dobrých. Tento je až směšný.

Tajemství krve (1953)

Uměli toho hodně, tenkrát, ale vrchol filmového dramatu přišel až v šedesátých letech. ... A pak už jen pokles, u nás i ve světě.

Diagnóza smrti (1979)

1979. Ta doba byla dobrá aspoň v tom ohledu, že Miloš Zeman tehdá nedělal nic horšího, než že psal ekonomické zprávy a prognózy pro Ústřední výbor. Zeman tenkrát díky perfektně zvládnuté malé násobilce vypočítal, že jsme zaostalejší než Západ.

Zlaté rybky (1977)

Jakožto akvarista protestuji!

Smrt v kruhu (1989) (TV film)

Dělal jsem si pozorně do deníčku čárky, kdykoli se v ději vyskytl osobně, anebo byl zmíněn Jára Cimrman. Ani jednou, přátelé. Takto nás bolševická cenzura okrádala o pravdu! Přitom to byl právě Mistr, kdo Kodeta naučil nosit správně beranici.

Případ nevinné řeky (1986) (TV film)

Je to propagantisticky tak naivní, až je to vlastně neškodné. --- Opět jednou jsem uronil slzu, když jsem viděl poslední generaci herců, kteří ještě uměli řemeslo. To je neopouštělo ani při natáčení takovéhle prkotiny.

Dobré světlo (1985)

Rudí hlavouni tehdá chtěli satiru. Rozumí se - "konstruktivní". Což je jiný výraz pro sračku. Nuž, Kachyňa se jí dopustil.

Šplhající profesor (1992) (TV film)

Jak se špičkoví herci ocitli v takové prdeli? Napoví snad datum vzniku?

Mlčenlivý (1973)

Naivní a naprosto nevěrohodné. Uf!