Godzilla (2014)

První polovina filmu je zajímavé napínání na velké věci (v tomhle to až neuvěřitelně šlape) které se mají uskutečnit v polovině druhé společně s nástupem Godzilly na scénu....No ááá..tady to jde mírně z kopce (opakuji jen mírně). Samotná Godzilla sice vypadá skvěle, ale scénář v druhé polovině vlastně staví už jen na jediné věci : Aaron Johnson běhá z jedné atrakce do druhé přičemž všecky nejsou tak struhující, ale některé jsou naopak zajímavé a vizuálně nápadité (Koleje, výskok parašutistů). Finále je fajn, ale neustálé přeskakování na něco jiného místo toho aby se soustředilo na hlavní fight už někdy bylo poměrně otravné. I tak si myslím že to Edwards zvládl ukočírovat. (70%)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Chudák Spidey musí bruslit ve čtyřech různých dějových linií a bohužel to moc nezvládá, protože jakmile se víc věnuje jedné lince tak naprosto zapomíná na tu další poněkud také důležitou. Vizuální efekty dobré, ale akce bohužel není moc a když tam nějaká je tak příliš nenadchne (úvodní dvě akce jsou dobré, ale finální souboj s Electrem je nudný). Záporáci : Electro je jen na okrasu, Goblin je tam už zbytečně natlačen až na poslední chvíli. A vzhledem k tomu, že to točí Webb tak bych po 500 dní se Summer čekal trochu nápaditější tu romantickou linku. Herecké výkony dobré (teda až na Giamattiho). Furt je to v celku snesitelný popcorn, ale v tomhle případě bych tady zázraky fakt nehledal. 60%

Wolf Creek 2 (2013)

Taková krásná hororová naháněčka tu dlouho nebyla. V celku to byl šok po prvním díle který byl tak průměrně sterilní až si ho skoro vůbec nepamatuju. McLean krásně zvládá tempo celého filmu i při své stopáži a servíruje nám dokonce i pár "over the top" scének (Digitální klokani, kamion letící z kopce), které by snad nikdo v žánru Redneck Horor nehledal. A John Jarrat? Ten si toho hláškujícího slizkýho burana přímo užívá. 80% Moje videorecenze : https://www.youtube.com/watch?v=oaKN1_7ph7c

Transcendence (2014)

Oh, god! Silné očekávání tzv. velkých věcí (respektive proto že je to šikovný kameraman Nolana a trailer byl skvělý) se zbortilo jako domeček z karet, protože celkem zajímavý námět zprasil vyloženě zahořklý scénář, nezajímavá zašedlá režie a nudící se herecké výkony (i Depp v kterého jsem doufal). Po Prometheovi v tomhle žánru asi jeden z největších trailerových failů. 30% Videorecenze zde : https://www.youtube.com/watch?v=DGZFIIlZriM

Requiem za sen (2000)

Jeden z nejdepresivnějších a nejvíc intenzivních zážitků co jsem mohl spatřit. Neuvěřitelná psycho depka v které jsem si prošel peklem skoro tak jako jednotlivé postavy. Skvělá Aronofskyho režie která přesně zachycuje depresi, zhnusení a zvrácenost světa, skvělé herecké výkony a především taky úžasná hudba. Film u kterého se opravdu bojím že mi to trochu naruší spaní.

Poslední výkřik (2012) odpad!

Proč češi točí parodii na Scream, když to američani už sami udělali? (Scary Movie)

Temný případ (2014) (seriál)

Hodnocení zatím po pátém dílu. 80%

Zachraňte pana Bankse (2013)

Sice s předvídatelnou pointou, ale i tak to funguje. Milé a dojemné. Ústřední trio navíc přesně zapadlo do svých rolí - jak to platí pro protivnou, ješitnou britku Emmu Thompson, přes věčně usměvavého a štědrého Walta Disneyho (Hanks) až po zdrceného hrdinu pana Banskse (Farrell). 70%

Malý toaster (1987)

Jeden z nejzásadnějších filmů mého dětství.