Scary Movie 5 (2013)

Po katastrofálním traileru a špatných ohlasech je to celkem překvapení. Samozřejmě to u mě nedosahuje kvalit předchozích dílů (možná tak dvojky). Nic moc mi na téhle další Zuckerově ujetosti nevadí kromě dvou věcí - Zbytečná scéna s Mikem Tysonem a parodované pasáže na Black Swan. A na konec se jen tiše směju těm co byli tak naivní a mysleli si že Charlie Sheen tam bude celý film. A s Lindsay Lohan se k sobě náhodou hodili (přeci jenom oba musí mít ty obojky). 60%

Iron Man 3 (2013)

Změna režiséra je určitě velkým přínosem. Sice Favreau načrtl železňáka a poprvé se mu to i jakšštakš povedlo, ale podruhé spíše svého načrtlého plecháče zabil v nudně nezajimavé prkotině. Navíc Shane Black dává filmu a jeho hlavní postavě větší švih než Favreau a nebojí se parodovat jednotlivé momenty (Mandarin). Black dává i svůj určitý náboj akčním scénám které jsou skvělé a pěkně natočené a brousí super hlášky Roberta Downeyho Jr. který je samozdřejmě největším tahounem filmu. Něžná Gwyneth Paltrow jako vždy fajn, záporáci jsou stylový - Kingsley je nečekanej sekáč a Guy Pearce je ten záporák kterej mi v Marvelovce vyhovuje. Finále se nedá označit slovem "Epic", ale na to kašlat když vás baví výbuchy a skákací Tony Stark. Gratuluju! - Dokázalo to dosáhnout kvalit loňských Avangerů - A to jsem sakra nečekal! 80%

Nevědomí (2013)

Když má na sobě Tom Cruise kostkovanou košili a je ve svém oblíbeném prostředí tak to k němu víc sedí než když běhá a lítá po zpustošené planetě v bílým oblečku. Ale to samozdřejmě nezasahuje do jeho hereckého výkonu, protože ten je jako vždy GOOD a to samé můžu říci o Olze Kurylenko. Kvalitním efektům a vkusnému vizuálu nahrává hlavně vynikající kamera. S dějovou linkou je to někdy poněkud horší a to samé i s některými zvraty, které jsou z velké části předvídatelné. S lepším scénářem a propracovanějšími postavami to mohla být pecka. 60%

Donnie Darko (2001)

Škoda jen že to nenabralo víc na tom halucinogením hypu. Skvělý herecký výkon Gyllenhaala a kvalitní režie. Doufám že nepotkám králíčka. 75%

Noc démonů 2 (1994)

Už jako malej jsem to viděl. Pravé zábavné a pěkně udělané béčko.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Ten typ filmu na který si za měsíc vzpomenu matně. Je to o dost horší než jednička. Možná to je tím že tu nejsou zrychlovací cool oblečky. Dwayne Johnson je fajn, ale že by ten díl nějak nakopl?(už dávno nejsme ve Fast and Furious 5). Akčních scén je oproti jedničce celkem málo a Willisovo cameo je dobrý jen tak na půl. Jednorázovej blockbuster kterej mohl být možná lepší kdyby se na tom opět podepsal Sommers. 55%

Argo (2012)

Affleck zvládá režii dobře, ale jeho hereckej výkon připomíná kočku před kastrací (ale k němu ten výraz prostě sedí). Druhá půlka filmu štelující napětí se v celku povedla. 6/10

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

John McClane znásilněn. Po velice kvalitních a suprových předchozích dílech je tohle tak trochu urážka a ostuda. Scénář je smradlavá žumpa která nikdy neměla být stvořena. A to finále v Černobylu je tak uměle překombinovaný (CGI sračka) až dost únavný. Ale to nejsmutnější na tom je že Willis v roli MacCleana už nemá asi co nabídnout. 30%

Pravdivá romance (1993)

Ještě že za scénářem stál Tarantino. Scéna s Christophem Walkenem nezapomenutelná!

Spring Breakers (2012)

Tráva, kokain, bikiny, zadky, kozy, Alien, růžové kukly a netradiční zábava (asi hlavně pro mladé). Největší párty film od Projectu X. Správně špinavé, správně úchylné, správně motherfucker eRkové. Vizuální stránka pěkná a zajímavá díky všem těm barvám a prostředím. Surová dubstep hudba Skrillexe je velmi dobrým příspěvkem filmu a hodí se do něj. Někdy až moc namachrovaný, ale sakra je to dost dobrá jarní jízda s pěknýma holkama. Navíc je tady BOŽSKEJ James Franco se stříbrnýma zubama a neustýlým zhuleneckým výrazem a suprovýma kecama. Postupná proměna hlavních hrdinek a zjištění že ten profetovaný ráj není až tak super je skvělá a líbí se mi že se film vydal spíše vážnější cestou než aby šel tou chlastací teen pařbou i když je ve filmu velké množství alkoholu a je to pro mladé tak to rozhodně nemá moc prvků komedie. A Vanessa Anne Hudgens je neuvěřitelně sexy! Spring Break bitches. 80%