Nons3nse

okres Ilava
This is my December :-)

• 14.11.2010  08:01
    Casanova (2005)

Romantické komédie síce nepatria do mojich obľúbených žánrov, ale film Casanova som si nemohol nechať uniknúť. Príbeh sa odohráva v krásnych Benátkach. Casanova neopustil Benátky, aj keby sa má ísť oženiť. Skvelý príbeh o legendárnom zvodcovi menom Casanova. Od začiatku až do samotného konca filmu som sa smial. Film je nabitý skvelými hláškami: „ Budeme se ženit. Blahopřeji. A s kým? Ještě nevíme.“, "Však jsem tvá jediná?" - "Samozřejmě. Jako všechny. ", -"Dílo ďáblovo". "Myslim si že horký vzduch je lehčí než ...Dílo ďablovo". Neviem čo napísať, tak to uzavriem. Casanova je určíte skvelý film, a každý kto má rád romantické komédie by si ho nemal nechať uniknúť. Odo mňa má zaslúžených 5 hviezdičiek :-)

• 11.11.2010  14:20
    Chlupatá odplata (2010)

Musím sa priznať že od Furry Vengeance som čakal viac. Film má rozporuplné hodnotenie. Niekomu sa film páči a niekomu naopak nie. Ja sa musím pridať na stranu tích, ktorým sa film moc nepáčil. Podľa traileru mi pripadal film ako dobrá komédia, ale opak je pravdou. Až na možno 2-3 scény, na ktorých som sa naozaj schuti zasmial, film nedopadol podľa môjho očakávania. Pri ostatných scénach som sa iba pousmial. Animácie na zvieratách boli úplne pokazené. Pripadalo mi to, ako keby to grafici robili na poslednú chvíľu. Celý film spríjemňoval jedine môj obľúbený herec Brendan Fraser. Príbeh síce bol dobrý, ale celé sa mi to zdá byť také nedotiahnuté. Furry Vengeance je predovšetkým určený pre mladších divákov, no my starší sa iba nad filmom usmejeme, a nič viac.

• 7.11.2010  16:35
    Divočáci (2007)

Už podla traileru mi pripadali Wild Hogs ako skvelá komédia. A mal som pravdu. Už od samého začiatku som sa z chuti smial.Skvelá komédia v podaní ešte lepších hercov (Travolta, Allen, Lawrence). Príbeh 4 najlepších kamarátov, ktorý si chcú užiť slobodu, a tak sa vydávajú na "cestu do neznáma". Ešte doteraz sa smejem z niektorých scén. Toto bola naozaj skvelá jazda! /70 %/

• 3.11.2010  11:59

Milujem legendy a povesti. A práve to ma priviedlo k tomuto filmu.Príbeh o Sleepy Hollow som počul najmenej 5 krát, ale film som nikdy nevidel. Už od samého začiatku ma tento film dostal. Skvelá tmává atmosféra ktorá tomuto filmu nádherne sedí. Príde mi to skoro ako rozprávka pre dospelých z nádychom hororu. Legenda o bezhlavom jazdcovi, ktorý vychádza zo svojho hrobu, aby našiel svoju hlavu.Kto sa mu postavý do cesty, tomu odsekne hlavu. K tomu ešte skvelý herec Johnny Depp, ktorému dokonale sedí rola novodobého vyšetkovatela vrážd. Sleepy Hollow je určite skvelý film, a každému priaznivcovy tohto žánru ho odporúčam. /90 %/

• 1.11.2010  16:25
    Scared Shrekless (TV film) (2010)

Po filme Shrekovy Vánoce tu je ďalší krátkometrážny film z názvom Scared Shrekless. Na svoju dĺžku, ma dobre pobavil, no na druhú stranu mohol byť dlhší. Trochu domotaný príbeh, ktorý rozprával oslík a kocúr, ale to ma práve najviac pobavilo. Od tohto animáku som moc nečakal a preto ma aj milo prekvapil. 70 %

• 1.11.2010  09:02
    Saw 3D (2010)

"Make your choise" Siedmi a posledný diel "skladačkového vraha" dopadol skvele.Keď som sa dopočul,že bude SAW VII a ešte k tomu v 3D, bol som radosťou bez seba.Pasce v tomto pokračovaní už také skvelé neboli,ale to až také podstatné nieje.Podstatné bolo že film mal skvelý príbeh ktorý opäť prezrádzal udalosti ,ktoré v predošlých dieloch chýbali. Určite nie som sám , komu príde táto séria najlepšia, pretože sa zapísala do Guinnessovej knihe rekordov ako najúspešnejšia séria hororových filmov všetkých čias.3D efekty boli taktiež vynikajúce.Mal som pocit , akoby som stal jednou z obetí JigSawa.Taktiež nesmel chýbať prepracovaný koniec na ktorý sme boli zvyknutý z predošlých dielom,a ktorý ma opäť prekvapil a zarazil do sedačky,a celý príbeh obrátil naruby Tí ,ktorý nevideli predošlých 6 dielov,ani Vám neodporúčam ísť na posledný diel.Ale tí čo ich videli , im to naopak odporúčam. Saw 3D je určite skvelé zakončenie série,a ja som z kina odchádzal z nadšením na tvári,a len tak na tento kino-zážitok nezabudnem. Game Over ! / videl v kine 3D verziu /

• 31.10.2010  06:59

Barnyard je skôr animák určený pre najmenších.Film má jednoduchý dej , pri ktorom som sa nudil,a pri koncu filmu som aj skoro zaspal.Animácia sa dá celkom zniesť , ale tiež to nieje žiadna sláva.Po humornej stránke to tiež nieje bohvie čo.Zasmial som sa jedine vtedy , keď zvieratá mali v stodole párty (Kura,ktoré hádže šípky na plagát KFC) Nato že Barnyard má nemalý rozpočet ( 51 miliónov $ ) mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. Jeden krát sa dá ešte na to pozerať,ale druhý krát by som to už asi nezniesol.

• 26.10.2010  17:33
    WWE Bragging Rights (TV pořad) (2010)

Upozrnenie ! Môj komentár prezrádza výsledky z tejto show ! Máme tu ďalšiu PPV show s názvom Bragging Rights 2010. Hneď na začiatku bolo skvelé intro ktoré hovorilo o storyline Undertaker vs Kane. Aréna v minneapolis , bola rozdelená na dve farby : modrú a červenú ( SD! a RAW ) Hneď prvý zápas Champion vs Champion bol zaujímavý a mne osobne sa páčil. Skvelý zápas bol aj SmackDown vs RAW. Tušil som že vyhrá SD! a aj sa tak stalo.Rey a Edge to dokázali.(ani som nečakal,že Rey sa ešte vráti po tom čo mu urobil Alberto). Match Buried Alive= WH Championship: tento zápas už až taký dobrý nebol.Až keď na scénu neprišli Nexus na čele z Barrettom.Undertaker bol "Buried Alive".To isté sa dá povedať aj o WWE championship.Opäť prišli (ne)očakávane prišli Nexus aby pomohli Berrettovy. Od Bragging Rights 2010 som čakal niečo viac.Preto mu dávam slušné 4 hviezdičky.

• 25.10.2010  19:56
    Planeta 51 (2009)

Animované filmy patria do mojich obľúbených filmovým žánrom.Keď zistím že bude nový "animák" tak sa vždy naň teším. A na Planet 51 som sa obzvlášť tešil.Viem že má rozporuplné hodnotenie jedny ho kritizujú , druhý naopak vychvalujú ,no mne sa tento animák páčil.Dobrá animovaná grafika plná pestrofarebných farieb. Páčili sa mi najmä rôzne narážky ( Alien,Star Wars,Terminátor ...) Má skvelý príbeh pri ktorom som sa slušne pobavil. Planet 51 síce nieje taká dobrá ako niektoré Disney animáky,a určite to nieje nič také z čoho by ste spadli na zadok,proste dobrá animovaná rozprávka na 1 a pól hodiny(ktoré ubehli rýchlo). Slušné 4 hviezdičky

• 24.10.2010  07:57
    Largo Winch (2008)

Od tohto filmu som moc nečakal,a preto som nebol ani prekvapený.Francúzi vedia točiť dobré filmy,ale Largo Winch už taký vydarený nebol. Príbeh o chlapcovi , ktorého adoptuje miliardár preto,aby mu po smrti mohol zanechať dedičstvo.Už podla tržieb vidíme že film nebol moc úspešný ( Rozpočet $30,7milióna = Tržby Celosvetovo $16,923,028 ) Príbeh bol síce zaujímavý , obsahoval aj súboje,ale miestami som sa nudil. Largo Winch = 55 %

• 23.10.2010  09:16

Popravde , od tohoto filmu som čakal omnoho viac. Počas celého filmu som sa zasmial naozaj z chuti iba 2 krát. Mizerná komédia , a ako športový film Rýchlo a desivo: Šialené preteky celkom uspelo. Miestami ma príbeh nudil,a mal som problémy , aby som v druhej polovici filmu nezaspal . Na svoj rozpočet ktorý nebol malý (72,5 milióna $ ) Rýchlo a desivo: Šialené preteky aspoň pre mňa , nedopadli dobre.

• 22.10.2010  17:59

Priznám sa , že spočiatku som mal k tomuto filmu odpor.Dlho som odkladal pozretie .Ale nakoniec som všetky nesympatie odložil , a vrhol som sa na pozerania- A dobre som urobil.Milionář z chatrče má skvelý príbeh o chlapcovi,pochádzajúcom z chudobného prostredia Indie,ktorý sa ale dostal do veľmi populárnej sútaže : "chcete byť milionárom ? " .To mi pripomenulo časy , keď ešte u nás "bežala" táto televízna show (a mňa táto show , aj napriek malému veku ktorý som mal v tedy, strašne bavila ) Jamal už správne odpovedal na desiatu otázku a na konte má 10 miliónov rupií.A však dostane sa k nemu polícia , a tá ho podozrieva z podvodu. A tak Jamal vysvetľuje ako vedel na otázky odpovedať.Počas tohoto výsluchu zároveň spomína na svoj život. ktorý oplýva nemilosrdnými spomienkami. Skvelý film ukazujúci na krásy ale hlavne nedostatky Indie. Neviem čo mám ešte o tomto filme napísať,všetko už tu bolo povedané :-) 90 %

• 20.10.2010  16:07

I will love you forever, Ever Thine, Ever Mine, Ever Ours.Nečakal som že sa budem baviť,no bavil som sa :-) Romantické komédie moc v láske nemám.Film je o ženách,so ženskými problémami , pre ženy.Ale aj napriek tomu že som nevidel seriál sa mi film páčil. Boli tam vtipné hlášky a scény na ktorých som sa zasmial . Film je nabitý emóciami a hlavne láskou. Síce som sa na filme Sex v Meste dobe pobavil,moc ma neláka vidieť ho znovu, možno časom zmením názor. Na konci filmu sa mi najviac páčila veta : Je jedna značka ktorá nikdy nevyjde z módy : Láska... Dávam 75 % .

• 17.10.2010  17:39

Priznám sa,že od Princa z Persie som moc nečakal.O to viac ma tento film prekvapil.Už hneď na začiatku filmu bola skvelá akčná scéna . Je vidieť že na tomto filme sa vôbec,ale vôbec nešetrilo ( Rozpočet : 200 miliónov $ ) = skvelé efekty, Kaskadérske kúsky, vynikajúce spracovanie starej Persie,prekrásna hudba a nakoniec aj obsadenie.Bol som prekvapený , čo dokážu maskéri a kostyméri urobiť aby sa Jake Gyllenhaal podobal na herného princa - a podarilo sa im to dokonale. Prince of Persia: The Sands of Time má skvelý príbeh,pri ktorom som si myslel , nie že sa čas vrátil ale posunul dopredu , ani som sa nenazdal a film skončil-tak ma uniesol vo "víre času " že som si neuvedomil že prebehli skoro 2 hodiny. Film bol aj po humornej stránke podarený.Páčila sa mi najmä hláška " Víš, co se říká o mužích s velkým mečem, že? " Nech si hovorí kto chce a čo chce , mňa Princ z Persie ani v najmenšom nesklamal.

• 17.10.2010  15:05

Skvelá paródia. Scary Movie je príkladom , že aj jednoduchý film,môže byť zábavný - a tento film rozhodne zábavný bol. Hoci paródie moc v láske nemám, Scary Movie je opak. určite tento film odporúčam vśetkým čo majú radi horory - zasmejete sa :-)

• 17.10.2010  14:58

Tento film je dobrým spojením animovaného filmu a "normálneho-neanimovaného" filmu. Takéto kombinácie sa mi veľmi páčia.Krásny Disney príbeh ale ako to býva , niečo sa pokazí (v tomto príbehu zlá kráľovná začaruje budúcu princeznú ) a hlavné postavy sa náhle ocitnú v našom svete ( presnejšie v NY ) kde všetko nefunguje ako v rozprávke. Skvelý príbeh doplnený o krásnu romantickú hudbu. Kouzelná romance ma dokázala aj rozosmiať (hlavne keď "princezná" zvolávala potkany,holuby,švábov aby jej pomohli z upratovaním :-) ) 70 %

• 17.10.2010  07:50

Skvelé dielo on skvelého režiséra Quentina Tarantina. Quentin do tohto diela obsadil tie najlepšie filmové hviezdy ( John Travolta, Samuel L. Jackson,Uma Thurman,Bruce Willis... ) Dej je rozdelený na kapitoly . Ani som si neuvedomil,ako 154 minút rýchlo ubehlo. Vo filme sú aj humorné scény,na ktorých som sa pobavil . Na svoj rozpočet 8 miliónov dolárov, je tento film zvládnutý na 1-tku . Pulph Fiction rozhodne stojí za pozretie= 5 hviezdičiek

• 16.10.2010  07:29
    Wanted (2008)

Wanted na mňa pôsobí ako dobrý akčný film zo Sci-fi nádychom. Má skvelé obsadenie (Freeman,McAvoy,Jolie) a už len toto trio stojí za pozretie :-) , trochu mi to pripomínalo Matrix ( keď leteli náboje aj "za roh " ) - ale povedal som si : No a čo !!! a díval som film ďalej . A dobre som urobil. Najviac zo všetkého sa mi na tomto filme páčili efekty (spomalené zábery.a spomínané náboje) + Skvelý príbeh "kancelárskej krisy" z ktorého sa stal výborný zabijak. Wanted ma určite nesklamal , ale ani moc neprekvapil. Preto mu dávam 4 hviezdičky :-)

• 15.10.2010  18:40
    Futurama (TV seriál) (1999)

Ďalší kultoví seriál od tvorcov "The Simpsons " Hneď ako som videl prvý diel : Space pilot 3000 " vedel som že to bude taká "pecka " ako Simpsonovci ... Taktiež ako u simpsonovcov , má tento seriál skvelé charaktery postáv. Humor tu rozhodne nechýba. Je skvelé že sme sa dočkali 6 série ... Bender je nej !!! :-)

• 15.10.2010  18:33
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Kultovní seriál. Má skvelé postavy, ako hlavné tak aj vedľajšie a každá z nich má iný charakter. Simpsonovci nás už bavia viac ako 20 rokov .- a stále vznikajú nové a nové diely - to klobúk dolu " že autori majú nové nápady . Na tomto skvelom seriály som vyrastal a stále ešte vyrastám. Jedinečné sú aj "špeciálne čarodejnícke " diely . Simpsonovci boli , sú ale aj budú pre mňa najlepší seriál všetkých čias :-)

• 13.10.2010  21:32

Ako uvádza obsah : dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla "Sherlock Holmes" Robert Downey Jr. je skvelý herec , a podla mňa mu dokonale sedí rola Sherlocka Holmesa , ktorý je v tomto filme spracovaný inak ako sme boli zvyknutý. Dodali Sherlockovy istí akčný kabát - a to je to , čo robí tento film jedinečný. Prostredie "starého " Londýna a tiež príbeh bol zvládnuté na jednotku,a atmosféru dotvárala krásna dobová hudba. Páčilo sa mi Sherlockove vysvetlenie ako BalckWood robil svoje "kúzla" - všetko to dávalo zmysel :-) Koniec bol otvorený , čo naznačuje že bude pokračovanie... Určite keby ešte Arthur Conan Doyle žil, tak by sa určite nemusel hanbiť za toto filmové spracovanie legendárneho Sherlocka Holmesa :-) Po druhom vzhliadnutí, som usúdil že tento film nemá chybu, a tak mu dávam 5 hviezdičiek,a moje odporúčanie.

• 12.10.2010  21:37
    Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace) (2009)

Zatiaľ posledný zo série filmov futurami . Fialový trpaslík má dobrý príbeh,sú tam aj skvelé hlášky aj keď ich je pomenej , ale niektoré naozaj stoja zato. 4 diel bol o niečo horší ako predchádzajúce 3 diely . Ale nehovorím že som bol sklamaný , ale priznám sa že v niektorých pasážach filmu som sa trochu nudil. Koniec bol otvorený,takže to naznačuje že sa možno ešte dočkáme 5 dielu . Myslím si že Futurama ešte nepovedala svoje posledné slovo . ,

• 12.10.2010  19:01

Zaujímavý animovaný film,ale určite by som to menším deťom nepustil. Táto "rozprávka" pôsobí na mňa tak zvláštne-Celé to prostredie,tmavé farby,ale vôbec mi to neprekážalo. Má skvelý príbeh,grafiku a aj dialógy . To všetko bolo v tomto "animáku " urobené na jednotku. 78 min bolo tak akurát , aby sa divák nenudil. Mŕtva nevesta Tima Burtona je krásny romanticko-poetický príbeh,v ktorom sa prejavuje , že láska má mnoho nevídaných podôb :-)

• 11.10.2010  19:50

Pokračovanie úspešného filmu Matrix s podnázvom Reloaded . Už hneď prvá scéna bola akčná Neo sa od prvého spojenia s Matrixom veľa naučil. Najviac na tomto filme sa mi páči jeho skvelý príbeh ktorý až do poslednej minúty nepustí od obrazoviek, spomalené zábery a vyhýbanie sa guľkám a všetky efekty okolo toho sú veľmi pôsobivé . Matrix si určite zaslúži 5 hviezdičiek a aj 4 Oscarov. Vyvrcholenie tejto kultovej sci-fi série si pre nás autori nechali až na záver. Teším sa , keď si pozriem pokračovanie,a určite s tým nebudem dlho otáľať . :-)

• 11.10.2010  15:29

Neviem prečo, ale filmy z psychiatrickej liečebne sa mi zdajú byť zaujímavé. A Prelet nad kukučím hniezdom rozhodne zaujímavý a skvelý film bol.Jack Nicholson si v nom zahral svoju žovotnú rolu. Miloš Forman natočil skvelý dramatický film, ktorý ma svojou dĺžkou 133 min. vôbec nenudil.

• 10.10.2010  09:59
    Plán hry (2007)

Dwayne Johnsona - The Rocka som mal rád ako wrestlera , a mám ho rád aj ako herca. Pôvodne ma tento film moc nelákal,ale na prekvapenie sa mi zapáčil. Nehovorím že to bol zrovna najlepší film The Rocka (najlepší bol "Kráčajúca Skala ) ale dobre som sa u tohoto filmu bavil :-) 70 %

• 9.10.2010  12:40
    Forrest Gump (1994)

Hanbím sa že som tento skvelý film videl len nedávno,ale lepšie neskoro ako nikdy :-) Tento film dokázal rozosmiať aj rozplakať. Forrest nebol nejak obdarený múdrosťou ale zato si dokázal užívať život,a zažil veľa zaujímavých vecí. Jednoznačne Forrest Gump si zaslúži 5 hviezdičiek,a post 2 najlepšieho filmu.

• 8.10.2010  22:48
    Futurama: Benderova hra (video kompilace) (2008)

Tretie pokračovanie ... V tej prvej časti som sa dosť bavil.Ale keď prišla Pán Prsteňov časť ,tak to už nudilo (Pána prsteňov mám hrozne rád ) preto 1 * dole ... Ale aj napriek tomu sa na tento film oplatí pozrieť

• 8.10.2010  19:51
    Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace) (2008)

Skvelé pokračovanie . Uznávam že tento tento film bol o niečo málo horší ako predchádzajúci , bolo v ňom menej vtipov, ale keď už sa tam nejaký objavil, stál za to. Dej už nebol taký zamotaný The Beast with a Billion Backs určite nesklamalo moje očakávania :)

• 8.10.2010  15:16

Stará dobrá klasická Disneyovka :-) Pamätám si na tie časi keď som ešte na VHS pozeral túto prekrásnu rozprávku :-) Niektoré staré animáky sú lepšie než tie nové ...