Ajka13

studentka

Twitter: Annise13

1 bod

• 8.3.2014  21:43

Tak na tohle se znovu jen tak nepodívám, protože jsem probrečela celý film! Naprosto úžasné herecké výkony s naprosto dojemným příběhem mě dostal na úplné dno. Krása. Víc není, co dodat.

• 17.11.2011  20:17
    Samec (2009)

Můžu dát odpad, když jsem to po půl hodině vypla? Víc jsem fakt nevydržela.

• 5.6.2013  16:52
    Star Trek (2009)

Jako neznalec Star Treku, ale přesto milovník sci-fi musím zatleskat. Skvělá podívaná!

• 11.1.2015  13:57
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Nebudu lhát, byla jsem hodně překvapená. K seriálu jsem byla trochu dotlačena a ze začátku jsem si rozhodně nedělala iluze. Slyšela jsem o něm něco a nic moc pozitivního. Že je to další Twilight saga a podobně. Nicméně to není ani trochu pravda. Pokud se přenesete přes přehršel romantiky a slaďoučkého klábosení o ničem, má seriál hodně propracovaný příběh. Rozhodně to pro mě nebylo předvídatelné, což jsem nečekala. Postavy jsou ve většině případů docela složité charaktery, některé jsem si opravdu oblíbila, takže i po shlédnutí prvních dílů 6 řady jsem do seriálu pořád docela zakousnutá. Jen mě trochu mrzí, jak to v poslední řadě dostalo depresivní spád... Začínám jednotlivé postavy litovat :) Ale tak uvidíme, jak se bude seriál dát vyvíjet.

• 17.11.2011  20:14

Jako klasická fantasy na sobotní večer to není špatné, ale místy jsem se přistihla, jak koukám, kolik minut zbývá do konce. Něco mi na tom chybělo. Možná trochu víc akce? Větší závěr? Nevím, ale měla jsem co dělat, abych u toho neusnula. Na druhou stranu, viděla jsem horší věci a Brendan Fraser tu nebyl špatný. Takže tři hvězdičky. Prostě průměr.

• 2.11.2011  12:24
    Merlin (TV seriál) (2008)

Když bez nadsázky řeknu, nejlepší seriál, jakej jsem kdy viděla, nepřehánim. Pro mě tenhle seriál nemá chybu. Je to má krevní skupina (fantasy), navíc žádná epizoda nepostrádá vtip. Říkejte si, co chcete, o nesrovnalostech s dějinami, není to přeci jedno? Takovéhle zpracování legendy o Merlinovi je možná poněkud netradiční, ale bavilo by vás to, kdyby staroušek Merlin chrlil kolem sebe jedno moudro za druhym? Navíc (spoiler!) se čtvrtou sérií začíná seriál nabírat na temnější atmosféře, Morgana je už konečně stoprocentně zlá a myslim, že se v nadcházejících epizodách ještě máme na co těšit! Navíc, duo Colin Morgan (Merlin) a Bradley James (Artuš) se perfektně doplňujcí a svými skvělými hereckými výkony vyzdvyhují celý seriál ještě na vyšší úroveň. Zaslouženě 5 hvězd. Po 5. řadě: Tím koncem si u mě teda hodně pohoršili, seriál tím poslali úplně do háje. Je poznat, že to ukončili dost zbrkle a podle mě se počítalo s další řadou. Tolik nedořešených věcí...Ale Bradley s Colinem do poslední věty perfektní!

• 14.11.2011  22:05
    Tajemství Pravdy (TV seriál) (2008)

Takže, kde začít? Ta hlavní, co nechápu, jsou první dvě epizody a poslední dvě. Dle mého názoru nehorší díly série (tedy, ty poslední poněkud jiným způsobem). Seriál by měl hned ze začátku upoutat, ale já měla co dělat, abych se po zhlédnutí prvních dvou dílů nesebrala a nesmazala další díly z počítače. Jsem ráda, že jsem to neudělala, protože další díly byly mnohem lepší. Na bojové scény se konečně dalo koukat a Zedd mi už tolik nevadil (kuře, to jako vážně??). Co se týče těch posledních, ne nadarmo se říká, méně je někdy více. Ten konec byl tak neskutečně zamotanej, čaroděj si udělá pár nepodařenejch kouzel a mně pak trvá půlka dílu, než mi zase dojde, kdo je kdo a co tam dělá ta, co zemřela na začátku řady. Fakt, moc složitý, řekla bych. Ale abych nebyla zbytečně kritická (ty čarodějova moudra mi fakt lezla na nervy skoro celý dvě série) a abych obhájila ty čtyři hvězdy, musím přiznat, že kdyby byla další řada, hned bych si ji stáhla. Fantasy seriálů moc neni a tenhle i přes svá negativa má promyšlenej příběh a sympatické postavy (Tedy až na Zedda, i když jsem si na něj zvykla, nehodil se mi na to). Takže, pro milovníky fantasy ujetin to určitě doporučuju, vy, co rádi hledáte ve filmech kdejaký kýč, si to radši nepouštějte.

• 31.12.2011  18:03

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Zbožňuju Disneyovky a ve spojení s Patrickem Dempseym úžasná podívaná. Nasmála jsem se fakt hodně a soundtrack je skvělej, ještě teď mám některý melodie v uchu. Možná klasická pohádka s Happy Endem, ale tak je to Disneyovky, ne? Ta MÁ mít happy end. Zvlášť když je to z poloviny kreslený. Takže spokojený 4*.

• 31.12.2012  21:55
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Bože, já se stydim! Jak jsem jen mohla říct, že je to KRAVINA?! Od prvního do posledního dílu jsem se smála a to vážně nemusim tyhle komediální seriály. Och, bože, jak já se těšim na další díl! Miluju Sheldona, nejgeniálnější postava ever!

• 17.11.2011  20:16

Kdysi jsem četla i knihu, ale už je to tak dávno, že si nedovolím ji srovnávat s filmem. Ten mě příliš nenadchl a v polovině jsem to vypla a šla spát. Příběh podle mě není špatný, ale film se vleče a člověk si fakt přeje, aby se něco stalo a ono nic. Budu si to muset znovu pustit a donutit se dokoukat to do konce. Třeba změním názor...i když pochybuju.

• 3.6.2012  21:46

Nádherný film. Možná jsem sentimentální, ale pro mě se jednalo o jeden z nejpůsobivějších filmů vůbec. Navíc, námět podle mě docela originální - rozmazlený, zbohatlický frajírek, který se musí změnit, aby získal dědictví prostřednictvím úkolů zadaných mrtvým dědečkem. Do toho ještě zamotaný příběh malé Emily, který mě dohnal k slzám. Tahle holčička byla dokonalá. Škoda, že neměla "Happy end". Na druhou stranu, pak by ten konec nebyl takovej jakej byl.

• 1.5.2012  13:31
    Auta (2006)

Páne jo, na tenhle kouzelný film bych skoro zapomněla! Nedávno jsem si ho znovu zhlídla a musím říct, že mě to bavilo i po šesti letech, kdy jsem tuhle animovanou blbinku viděla poprvé. Všechny postavy tu mají své charizma, což je celkem překvapující, když si uvědomíme, že jsou to "jen auta". Film je plný vtipu a tak pobaví nejen mladší generace, ale i dospěláky. Navíc příběh není jen chabá slátanina několika ohraných frází a dialogů, ale má spád, což se bohužel nedá říct o druhém dílu.

• 20.8.2016  22:20
    Dexter (TV seriál) (2006)

Az na 3. Sérii naprosto vydařený seriál. Malo který zvládne 8 sérii bez toho, aniž by to od půlky stalo za prd. Dexter si drží napinavost az do úplného konce, který teda... SPOILER byl malilinko pres caru. Skoro bych si i řekla, že to k tomu patřilo.. Ale já na ty depka konce moc nejsem. Aspoň jeden z tech osudu mohli tvurci ušetřit. Milující rodinku v Argentině nebo nadějnou detektivku. Oba nemuseli takhle zničit. Ale jinak... Parádní podívaná! Mimochodem... Nechapu, co se komu na poslední sérii nelíbilo. Určitě tam byli slabší série (třeba výše zmíněna třetí).

• 2.11.2011  12:34
    Eragon (2006)

Fangmeiere, co jsi nám to udělal? Tak úžasnou předlohu jsi měl a absolutně si ji poslal do kytek! Jako milovník téhle knižní série se prostě nemůžu s tímhle paskvilem smířit. Paolini chtěl z Eragona vždycky film, teď asi lituje toho, že se film vůbec natočil. Filmy mohli mít budoucnost, mohla se natočit i další pokračování, ale k tomu už nejspíš nikdy nedojde. Což je škoda. Když odhlídneme od knižní předlohy a vezmeme film prostě jako dlaší fantasy film, dala bych tomu možná i 4 hvězdičky. Filmová Safira byla prostě úžasná, představitel Broma, Jeremy Irons, se mi na tuto roli fakt hodil a scenérie filmu byly nádherné. Ale přes ohlodaný scénář se přenýst nemůžu. Takže 3 hvězdy.

• 26.6.2013  15:28
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Čekala jsem od toho víc, ale bohužel mě to nijak zvlášť nenadchlo. Ani jsem se moc nesmála. Hold na Pratchetta tolik nejsem.

• 20.6.2012  18:37
    Paříži, miluji Tě (2006)

Jednou si to budu muset zase pustit a donutit se vydržet dýl než půl hodiny.

• 10.6.2012  21:47

Dosti netypická "americká romantická komedie", která ovšem potěší víc než ty typické "americké romantické komedie", což je pojem sám o sobě. Miluju Meryl, Anne i Simona Bakera, navíc na pozadí Newyorského módního časopisu jde o dost pestrou záležitost, kde se člověk moc nenudí. Samozřejmě nechybí nějaká ta klasická love story, nicméně která u mě šla trochu do pozadí. Příjemný film na nedělní večer.

• 29.1.2012  19:42
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Od každýho trochu, takže se zavděčí jak milovníkům lekářských seriálů typu Dr House, tak i fanouškům seriálů o vztazích, a to především. U žádného dílu jsem se nenudila a to už jsem u konce sedmé řady. Myslím, že podobných seriálů moc není. Dokonce mě dokáže jediný díl vytáhnout z deprese (pokud se nejedná o depresivní díl:)) a to pro mě hodně znamená. Bez promýšlení pět hvězd (a dala bych i víc, protože tenhle seriál mě jen tak neomrzí!)

• 17.6.2012  20:20
    Oliver Twist (2005)

Na tohohle malýho chlapečka mám prostě slabost. Je to snad poprvé, co se mi víc líbil film než kniha. Ta je na můj vkus moc roztáhlá a místy nudná (jasně, na tu dobu to ušlo). Poslední melodie filmu, což je de facto Happy end, mě dojímají k slzám ani nevím, proč. Navíc, ta pochmurná londýnská atmosféra má vždycky něco do sebe...

• 4.7.2012  09:54
    Pán času (TV seriál) (2005)

Právě jsem dokoukala čtvrtou sérii, jejíž závěr mi opravdu a doslova rval srdce. I když jsem se na ten poslední speciálový díl připravovala hodně dlouho a říkala si: "To přežiju, Matt bude určitě taky super.", tak teď se trochu bojím. Tennant byl neskutečnej Doktor. I když mi Eccleston po jediné sérii přirostl k srdci, tak mě jeho výměna za Davida nebolela tolik, jako tomu je u Matta. Desátej Doktor měl neskutečný charisma a Davidův herecký megatalent tomu dodal tu správnou šťávu. Co se týče jeho společnic, tak je jasný, že Rose byla ze všech nejlepší. Spousta lidí nemusí Martu a u mě toho není jinak. (nejsem rasistka, prostě mi jen nepřišla tak skvělá). A Donna - její odchod byl hodně smutnej. Ze začátku jsem tomuhle seriálu moc nevěřila, párkrát jsem se chvíli dívala se sestrou, která tento seriál přímo hltá, ale nikdy mě to příliš nezaujalo. Holt to musí člověk vidět od začátku, aby tomu přišel na chuť. Nicméně Allons-y! Po shlédnutí 5. a 6. série: Matt Smith je opravdu podivín, ale v dobrým smyslu:) Jako Doktor přinesl do seriálu zase něco jinýho, a i když ne hned, tak po pár dílech jsem si na něj zvykla. Upřímně asi musím souhlasit i s jinými komentáři, že pátá a šestá série byly asi opravdu (zatím) nejlepší. Ale asi to bude spíš příběhem s River Song a Amy než Mattem. Je sice dobrej, ale to byl David taky. Takže, teď už nezbývá, než nedočkavě čekat na sedmou řadu. 7. sérieChm...tak, je to Doktor, no, ale pravda je, že 7. řada byla o něco slabší. Nevím, jestli to bylo jejím rozpůlením a příchodem nové společnice, ale ani poslední díl, na který se dělaly takové "reklamy", mě nezval tolik, jako například The end of Time nebo celý příběh 6. řady s River a Doktorem. Je to škoda. 8. série Na Capaldiho jsem si musela dlouho zvykat. Ale myslela jsem, že mi to bude dělat větší problémy... Capaldiho Doktor je jinej. A neřekla bych, že lepší. Člověk si musí zvyknout na flegmatičtějšího, ne tak lidského a naprosto sklerotického Doktora. Občas mi přijde až zlej... Ale co se týče příběhů, tak některé epizody byly opravdu vydařené. A Clara tu pro mě je mnohem snesitelnější a mám ji mnohem raději.

• 31.12.2011  17:59

Podle mě jeden z nejlepších filmů natočených podle knih. Všichni představitelé (možná až na Bingleyho) mi na své postavy skvěle pasovali a mohla jsem si užít příběh, který mám tak ráda, i na filmovém plátně a nebyla jsem zklamaná, což se mi v poslední době děje často. Takže krásných 5*.

• 11.9.2012  21:22
    Umíte tančit? (TV pořad) (2005)

Určitě lepší než všechny jiné show typu Superstar atd..., ale nejvíce mě bavily castingy, u přímých přenosů už jsem se trochu nudila. A viděla jsem pouze 6. sérii.

• 1.8.2013  20:50
    Fantom opery (2004)

Začátek a konec úžasný. Střed trochu nuda. Hudba je ovšem božská, to ano.

• 17.6.2012  20:17

Z celé Potter ságy mi třetí díl pořád přijde nejlepší. Možná to je i knihou, kterou mám spolu se sedmičkou nejraději, nebo režisérem, který se zároveň držel předlohy, i tomu dodal tu správnou filmovou šťávu. Žádná scéna mi tu nepřišla pitomá, jako u dalších pokračování a herci mi pořád ještě připadali přirození (opak Dana v posledních dílech). Jen bych přidala víc famfrpálu - proč se tomu všichni tak vyhýbají?

• 29.1.2012  19:38

K slzám mě to sice nedohnalo, ale měla jsem na krajíčku. Pár Kate/Johny nezapomenutelní.

• 9.6.2013  13:29
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Definitivně jsem se rozhodla, že SGA je z celé řady SG-ček ta nejlepší. Optimálně dlouhá, prostředí Atlantis je přímo božské a postavy jsou všechny sympatické. Jediné, co mě mrzí, je samozřejmě konec. Kéž by to bylo delší - nicméně na druhou stranu, pokud by další řady šli s kvalitou dolů jako u SG1, pak jsem tedy ráda, že to ukončili tak říkajíc v nejlepším. Pouze jsem čekala epičtější ten závěr, mohli to protáhnout do dvojdílu a trošku si s tím pohrát. Bylo to takové narychlo - najednou mají dost energie a ZPM-ek na cestu do Mléčné dráhy, mohou cestovat nějakou "spešl" červí dírou... trošku okaté :). Ale jinak skvělý seriál!!

• 23.6.2012  14:26
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Myslím, že ze všech různých Superstar, X-Faktorů a dalších reality show je tohle ještě docela dobrý. Baví mě sledovat, jak mezi nimi vzniká rivalita a celkově jak jsou některý fakt vypatlaný. Na druhou stranu ta různá focení jsou docela zajímavá, stejně jako kostýmy, které mají někdy na sobě.

• 31.12.2011  17:39

Ta nejtypičtější romantická komedie co vůbec existuje, ale na rozdíl od všech ostatních jí nechybí humor a pointa. Nemluvě o představitelích, které zbožňuju - A. Rickman, K. Knightley, C. Firth, H. Grant atd... Moje Vánoční klasika, která na mém počítači nesmí o Vánocích chybět!

• 25.3.2012  14:03

Zatímco Společenstvo mě opravdu bavilo, Návrat krále, ale i Dvě věže, jsem prozívala a s nadějí čekala na konec. Možná je to tím, že jsem si odvykla koukat na dlouhé filmy (když v poslední době "pařím" jen seriály) a tudíž tříhodinový Pán prstenů je příliš velká nálož, anebo film prostě nezaujal tak, jak měl. Neříkám, že film je nudnej, to určitě ne, zpracování je to jedno z nejlepších, co se týče filmů podle knižních předloh, ale chyběl to mu rychlejší spád. Ona i sama kniha je na čtení ve srovnání s dalšími fantasy knihami docela náročná, ale i tak se čte sama. Film by si automaticky (a zvlášť fantasy film) měl člověk užít od začátku až do konce bez toho, aby koukal, "kolik ještě minut?" Herecký výkony a další věci tu rozebírat nebudu, to už udělali lidi přede mnou, který tomu beztak rozumějí líp než já, ale ty čtyři hvězdy jsou určitě zasloužený, protože je to nářez, pouze trochu zdlouhavej (na mě).

• 3.12.2011  17:38
    Chicago (2002)

Muzikály zbožňuju, a i když nejsem nějakej filmovej znalec, ráda si to znova pustim. Místy jsem se nasmála, místy jsem s otevřenou pusou hltala perfektně odtancované pasáže a jindy si poťukávala do rytmu skvělé hudby. Navíc, Richarda Gera mám moc ráda, stejně tak C. Zeta-Jones nebo J. C. Reillyho. A nevím proč, ale mě prostředí věznic vždycky ve filmech nějak přitahuje:D