My děti ze stanice Zoo (1981)

Pustila jsem si to hned po přečtení knihy, abych měla s čím srovnávat, ale i kdyby knížka nebyla, stejně by na mě film příliš nezapůsobil. Ve srovnání s ní je film pouhou ohlodanou kostřičkou, která vzala vše až příliš hopem. Je jasné, že celá kniha se do filmu převézt nedá, ale už po pár prvních minutách je hlavní hrdinka na "háčku". Čekala jsem, že ten začátek vezmou opravdu pomalejc, aby i ti, co knihu nečetli, věděli, JAK vlastně se Christiana dostala k drogám. Takhle to vypadalo, že prostě zašla do klubu Sound, protože se doma nudila a zkusila pár tablet a pak i háčko. Nevím, podle hodnocení jsem asi jedna z mála, kdo to tak cítí, ale co se dá dělat. Chápu, že film je to starej, ale ne tak, aby nemohl být lepší.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Zatímco Společenstvo mě opravdu bavilo, Návrat krále, ale i Dvě věže, jsem prozívala a s nadějí čekala na konec. Možná je to tím, že jsem si odvykla koukat na dlouhé filmy (když v poslední době "pařím" jen seriály) a tudíž tříhodinový Pán prstenů je příliš velká nálož, anebo film prostě nezaujal tak, jak měl. Neříkám, že film je nudnej, to určitě ne, zpracování je to jedno z nejlepších, co se týče filmů podle knižních předloh, ale chyběl to mu rychlejší spád. Ona i sama kniha je na čtení ve srovnání s dalšími fantasy knihami docela náročná, ale i tak se čte sama. Film by si automaticky (a zvlášť fantasy film) měl člověk užít od začátku až do konce bez toho, aby koukal, "kolik ještě minut?" Herecký výkony a další věci tu rozebírat nebudu, to už udělali lidi přede mnou, který tomu beztak rozumějí líp než já, ale ty čtyři hvězdy jsou určitě zasloužený, protože je to nářez, pouze trochu zdlouhavej (na mě).

Neřízená střela (2010)

Místy jsem se smíchy za břicho popadala, Emily a Bill je zajímavý pár (nájemný vrah a zlodějka) a Rupert jim dělá příjemné křoví. Hvězda dolů je za místa, kde jsem se nudila. Film podle mě nemá spád po celou dobu - v jednu chvíli bum, vtipná situace, kde se člověk fakt nasměje a pak dlouho až příliš velký klid, kde člověk čeká na nějaké to větší vzrůšo. Ale jinak moc příjemná komedie:)

Netvor (2011)

Hudgens přímo nesnášim, ale tady mi nevadila a to už něco znamená. Taková pohodovka, nic závratnýho, ale tak proč ne?

Počátek (2010)

To je ...nářez. Obdivuju člověka, co tohle stvořil.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Jeden z mála pořadů, na který se ráda jednou za čas podívám. Někdy (velice často) jsou ty lidi fakt na pěst, alespoň se u toho ale nenudím. Navíc, na vaření se ráda koukám, i když sama nevařím:)

Rozum a cit (1995)

Jedna z nejlépe zpracovaných knižních adaptací, co jsem zatím viděla, ale podobně, jako tomu bylo u knihy, ani filmové zpracování Rozumu se mi nelíbilo tolik, jako Pýcha. Nicméně, Alana jsem celý film doslova hltala a celkově herecké obsazení bylo skvělé (možná jen na Elinor bych si představovala někoho mladšího, než byla Emma Thompson).

Žena v černém (2012)

Těšila jsem se na pořádný horor, z traileru to vypadalo fakt dobře, ale jsem trochu zklamaná. Klasická duchařina s pár lekačkama. Příběh to je takový klasický, mrtvá ženská se mstí za smrt jejího syna na dalších dětech. Líbila si mi atmosféra filmu, ten dům byl opravdu hezky udělanej, na kopečku, daleko od civilizace:) A Danovi to tu hodně seklo a přišel mi herecky mnohem lepší než v Potterovkách (který mám sice ráda, ale na představitele Harryho bych si asi vybrala někoho jiného). Víc k tomu nemám co dodat, lepší průměr, ale jako horor spíš podprůměr. Duchařiny mám raději než krváky, ale musí mít pořádný příběh a musím se fakt bát. Tady šlo fakt spíš jen o ten příběh.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Byla jsem trochu na vážkách s tím, kolik dát hvězd. Na pět hvězd jsem se místy moc nudila, ale čtyři mi přijdou málo. Film má tak neuvěřitelně nádhernou atmosféru, Asa je úžasně roztomilej, podobně jako v Merlinovi, a celkový dojem je: Páni. Jen ten děj místy vázl, v půlce filmu jsem zívala, ale ke konci se to zase rozhýbalo. Nečetla jsem knižní předlohu, i když to mám také v plánu, takže nemůžu strhnout hvězdu za nesrovnalosti:D A také nemůžu ocenit/zkritizovat 3D, protože jsem to neviděla v kině, ale to už jsou jen takové detaily. Takže tleskám, dojemná, roztomilá podívaná, ke které se ráda jednou vrátím.

Chirurgové (2005) (seriál)

Od každýho trochu, takže se zavděčí jak milovníkům lekářských seriálů typu Dr House, tak i fanouškům seriálů o vztazích, a to především. U žádného dílu jsem se nenudila a to už jsem u konce sedmé řady. Myslím, že podobných seriálů moc není. Dokonce mě dokáže jediný díl vytáhnout z deprese (pokud se nejedná o depresivní díl:)) a to pro mě hodně znamená. Bez promýšlení pět hvězd (a dala bych i víc, protože tenhle seriál mě jen tak neomrzí!)