Na vlásku (2010)

Nemůžu si pomoct, ale tyhle disneyovky se mi prostě líbí. Hudba nádherná, chvílema jsem si téměř poplakala a naopak někdy jsem se popadala za břicho. Takže, má to všechno, co by skvělá animovaná komedie měla mít.

Eragon (2006)

Fangmeiere, co jsi nám to udělal? Tak úžasnou předlohu jsi měl a absolutně si ji poslal do kytek! Jako milovník téhle knižní série se prostě nemůžu s tímhle paskvilem smířit. Paolini chtěl z Eragona vždycky film, teď asi lituje toho, že se film vůbec natočil. Filmy mohli mít budoucnost, mohla se natočit i další pokračování, ale k tomu už nejspíš nikdy nedojde. Což je škoda. Když odhlídneme od knižní předlohy a vezmeme film prostě jako dlaší fantasy film, dala bych tomu možná i 4 hvězdičky. Filmová Safira byla prostě úžasná, představitel Broma, Jeremy Irons, se mi na tuto roli fakt hodil a scenérie filmu byly nádherné. Ale přes ohlodaný scénář se přenýst nemůžu. Takže 3 hvězdy.

Merlin (2008) (seriál)

Když bez nadsázky řeknu, nejlepší seriál, jakej jsem kdy viděla, nepřehánim. Pro mě tenhle seriál nemá chybu. Je to má krevní skupina (fantasy), navíc žádná epizoda nepostrádá vtip. Říkejte si, co chcete, o nesrovnalostech s dějinami, není to přeci jedno? Takovéhle zpracování legendy o Merlinovi je možná poněkud netradiční, ale bavilo by vás to, kdyby staroušek Merlin chrlil kolem sebe jedno moudro za druhym? Navíc (spoiler!) se čtvrtou sérií začíná seriál nabírat na temnější atmosféře, Morgana je už konečně stoprocentně zlá a myslim, že se v nadcházejících epizodách ještě máme na co těšit! Navíc, duo Colin Morgan (Merlin) a Bradley James (Artuš) se perfektně doplňujcí a svými skvělými hereckými výkony vyzdvyhují celý seriál ještě na vyšší úroveň. Zaslouženě 5 hvězd. Po 5. řadě: Tím koncem si u mě teda hodně pohoršili, seriál tím poslali úplně do háje. Je poznat, že to ukončili dost zbrkle a podle mě se počítalo s další řadou. Tolik nedořešených věcí...Ale Bradley s Colinem do poslední věty perfektní!

Jak vycvičit draka (2010)

Proč by animované komedie nemohli mít 5 hvězdiček? Obvykle mě tyhle kreslené blbůstky typu Madagaskar nebo Doba ledová příliš neberou, ba právě naopak se u nich někdy až nehorázně nudim, tenhle film neměl chybu! Smála jsem se několikrát a od srdce, navíc vztah mezi Škyťákem a jeho dráčkem byl hrozně roztomilý, a i když mi to trochu připomínalo nepovedeného filmového Eragona, tak ten tomuhle filmu nesahá ani po paty!

V peřině (2011)

Tolik reklamy a stejně jim to nakonec bylo prd platný. Typická pohádka s nepovedenými 3D efekty a mizernou počítačovou animací. Jediný důvod, proč jsem dala tři hvězdy a ne rovnou odpad, je Lucka Bílá, kterou jsem si fakt užila, krásná a vlezlá hudba, kterou jsem nedokázala z hlavy dostat ještě několik dní, a krásné městečko (mé rodné městečko), ve kterém se film natáčel.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ach jo, nebýt to Harry Potter, ale jiná fantasy točená podle knihy, byly by to tak tři hvězdičky. Ale hold už jsem se smířila s tím, že filmy nikdy nebudou podle knihy, a i když jsem vážně doufala, že mě s posledním dílem série nezklamou, po prvním zhlédnutí v kině jsem odcházela se smíšenými pocity. Celý film byl de fakto věnovám jen bitvě, na kterou se sice koukalo moc dobře, ale kde to chvílemi prostě přehnali. Dostal mě moment, kdy Harry s Voldemortem skočili z té věže. Bylo to nutný? Větší kýč jsem snad ještě neviděla. A našlo by se toho víc. Takže proč pět hvězd? Je to prostě Harry Potter, a navíc Alan Rickma se opravdu předvedl. Myslím, že ti, co knihu nečetli, byli Severusem Snapem a jeho příběhem opravdu zaskočeni. Jeho vzpomínky patřili dle mého názoru ještě spolu s epilogem k nejkrásnějším chvílím celé série. Po druhém zhlédnutí: Konečně jsem si našla čas podívat se na film v klidu doma, kde mě nebude rušit 3Déčko, a musím trochu zmírnit svá tvrdá slova. těch nedokonalostí a pitomostí a kýčovitostí a "klišé" je tam dost, ale na druhou stranu, probulela jsem tak 15 minut, tak moc na mě Snapeova smrt doma zapůsobila. A nejen to. I Harryho smrt nakonec měla větší efekt. Když McGonagallová svolávala svou armádu betoňáků, měla jsem až husinu, takovej dojem to na mě udělalo. Takže, těch 5, možná 4,5 hvězdiček si to zaslouží!

Černá labuť (2010)

Darren Aronofsky mě opět nezklamal. Celý fim jsem trnula, co se bude dít, a i když jsem byla koncem poněkud zmatená, dojem z celého filmu byl: "Páni". Natalie ve své roli baletky opět zazářila, a stejně tak Mila Kunis. A i když jsou Darrenovo filmy ten typ, že bych si je už znovu jen tak nepustila (podobně jako u Requiemu), patří jistě k nejlepším, jaké jsem kdy viděla. Zaslouženě 5 hvězd!