kinghome

kinghome

Tomáš Havel

okres Praha
Fanoušek filmů a dobré hudby


23 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vrána (1994)

  Krásný film podle nejhezčího komiksu historie ( pokud víte co k tomu O Barra vedlo ). Film i komiks je zahalený do temného kabátu. Komiks smrtí snoubenky O Barra a film smrtí Brandona Leeho. Plus několika momenty, které film zkomplikovali. Je to obrovská oběť filmařskému skvostu. Ta smrt za to nestála ale jeho legenda bude zářit dál v tomto nesmrtelném filmu.

 • poster

  Sviňák (2013)

  Rasistickej, nechutnej a nekompromisní film, kterej jsem si naprosto zamiloval! Zbožňoval jsem ten film od začátku do konce. James McAvoy je je pro mě novej bůh, protože to jak zahrál takovou svini, to jen tak někdo neumí. Uvěřil jsem každý jeho grimase a prostě a jednoduše jsem si ho zamiloval. Bruce byla postava tvořená přímo pro něj, jeho přízvuk, jeho chování a všechno okolo bylo dokonalý. Od začátku se něco děje. Film se od začátku zdá jako primitivní,ale pak začne přituhovat a vy začínáte přemýšlet co tam dělá záhadná lejdy v záběrech a proč je vlastně sviňák sviňákem. A konec je prostě úžasnej,poslední pohled do kamery a já byl v nebi. Kurva mluvim tu jak nějaká náctiletá dilina, ale nemůžu jinak! Některý hlášky jsou nezapomenutelný. "Vopíchal si jí do prdele? No jasně že jo, kundy jsou pro buzny!"............. josieaddms :DDDDD Tak tvůj komentář si zarámuju vedle postele a každý den budu usínat s pocitem, že jsou lidi naprosto dementní stvoření! To co si napsala je ta největší sračka v historii sraček, to že nepochopíš film beru, ale že k tomu napíšeš takovouhle píčovinu a kvůli tomu shodíš film, to fakt není normální :D

 • poster

  V Bruggách (2008)

  Colin Farrell znovu ukázal, že je úžasnej herec a já mu žral každé slovo. Nejlepší černá komedie co jsem kdy viděl. Miluju černé komedie a jejich trošku brutálnější humor ve kterých se s tím neserou a z hlavních hrdinů dělaj hrozný zmrdy, kteří střílí malé děti. McDonagh prostě umí a tohle je jeho nejlepší film. Farrellovi hlášky jsou legendární. Z tohohle filmu se stane jednou legenda. Úžasný děj, skvělé realistické hraní hlavních i vedlejších rolí a krásné nudné Bruggy. Ray měl v tomhle pravdu.. pro mě by to byly taky jen posraný Bruggy. Ale kvůli tomuhle filmu bych se tam jel podívat. Hlavně k legendární rozhledně. Tenhle film si zaslouží být v mé top 10.

 • poster

  Kult hákového kříže (1998)

  KULTovní klasika. Tohle je film, který můžu vidět klidně milionkrát a za hoďku bych si ho klidně pustil znova. Vše podstatné už tu bylo řečeno. Nesmrtelný film a životní role Edwarda Nortna. A myslím si, že už nikdy nic lepšího nezahraje. Jednoznačně nejlepší film na toto téma.

 • poster

  Patrola (2012)

  Největší překvapení roku. Takhle úžasnej film s policejního prostředí už tu dlouho nebyl. Hláškující Peňa je skvělej a Gyllenhaal podal luxusní výkon. Dokumentární kamera vůbec nevadila. Spíše potěšila. Úžasnej nápad, který z tohohle filmu udělal něco víc. Skvělý konec, který sice byl předvídatelný ale ta brutalita a autenticita byla až mrazící. Skvělá scénka na konec aby se vše tak trochu odlehčilo.Moc dobrej nápad. Rozhodě jeden z nejlepších filmů roku.

 • poster

  Warrior (2011)

  Celej film je o poslednim zápase... A ten je naprosto úžasnej. Když to tak vezmete, celý je to naprostej nesmysl ale v americe je možný všechno. Když pochopíte proč se Tommy nechce vzdát a o čem to vlastně je, tak to pro vás bude naprosto úžasnej zážitek.

 • poster

  Zatímco spíš (2011)

  Film, který má všechno. Skvělého záporáka, brutální scénu, skvělé výkony herců a skvělej konec. Ještě nikdy jsem tolik nefandil hlavnímu záporákovy. Nehorázně jsem se bavil tím, jak ničil život Mimi. To stupňování! Začíná to nevinně a končí to nádhernou scénou s dopisem. Tenhle film má všechno co správný thriller( rozhodně né horror ) má mít. 95%

 • poster

  21 gramů (2003)

  Tak tímhle filmem to všechno začalo. První temné krimi drama, které jsem si kdy pustil a které mi otevřelo oči. Do té doby jsem koukal jen na akční komedie a americké sračky. Nevěděl jsem co je to pořádný film a najednou z čistajasna uvidím tento brilantní kousek, který mě zasvětil do pravého filmového světa. Já tomu nemůžu nic vytknout ani kdybych chtěl. Má to brilantní nápad,herce,muziku, příběh prostě všechno. Vyprávět příběh od konce po začátek a postupně spojovat příběhové linky do sebe je prostě skvělé. Jeden z těch filmů, které jsou pro mě kultovní a můžu je vidět pořád a pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Kdybych mohl dám 6*. Tohle musí prostě každý správný fanoušek dobrého filmu vidět.

 • poster

  Hon (2012)

  Lidi jsou jako ovce. Jak by přece mohla lhát blonďatá modrooká holčička? To je blbost. Děti říkají přece jen pravdu. Tenhle film je strašně emotivní a vyvolal ve mě příšerně moc rozporuplnejch pocitů. Na jednu stranu nechápu ty lidi, že na základě jedné malé lži jsou schopní jednoho otce a milujícího člověka úplně zničit. Ale na stranu druhou jsem nad tím přemýšlel, a když by bylo tolik lidí, kteří by byli proti němu, tak bych se k ním asi po chvíli taky přidal. Bohužel je to tak. Kdyby mi někdo řekl, že můj soused je zloděj/pedofil/vrah atd.. Tak bych si na něj dával pozor, a když už by proti němu bylo celé město a nikdo by nebyl s ním, aby ho kryl, tak bych se přidal taky na stranu těch ovcí. Celý film je zrežírovaný a zahraný naprosto geniálně a já se z něho budu zpamatovávat ještě dlouhou dobu. Konec se na jednu stranu tváří jako happy end, ale když vydáte pod slupku, tak to akorát znamená, že lidi jsou vážně svině a furt se jen přetvařují. Tenhle film mě akorát utvrdil v tom, že jsou lidi strašně přelétavý a říděj se podle většiny. I nepodložený důkaz je důkaz, který mže změnit život naprosto normálnímu chlápkovi od rodiny.

 • poster

  The Ledge (2011)

  Když má imaginárního kamaráda jeden, tak je to magor, ale když ho má víc lidí, říká se tomu náboženství. Film o tom, jak jsou náboženský fanatici naprostý zlo. Mám naprosto stejný názory jako postava Gavina. Jsem taky ateista, takže opravdu takovíhle magory nechápu. Obsazení je naprosto skvělé, Patrick Wilson hraje fanatika úžasně a Charlie se skvěle hodí, do toho pohodovýho chlápka, kterej věří jenom v sebe. Postupem času se dozvídáme čim dál tim víc informací o hrdinech a vůbec mě nepřekvapilo SPOILER, že byla Liv i Patrick dříve feťáci. Všimli jste si, že jsou silně věřící většinou bejvalý smažky, který osvítil bůh... většinou z toho, že byli totálně sjetý. Upřímně tomuhle vážně nerozumím. Nemám nic proti tomu, když někdo věří, ale bejt do toho tolik udělanej vážně neni dobrý. No abych to shrnul, tak film má úžasný obsazení se skvělým příběhem a dobrým koncem. Mohlo to skončit ještě líp ale to už bych chtěl asi moc. 90%