Cowspiracy - Klíč k udržitelnosti (2014)

Dokument bych rozdělil do dvou částí, první hodinová část, která je skvělá a zajímavá, zabírá se Greenpeace a dalšími organizacemi, kteří se tváří tak, že dělají pro životní prostředí všechno, ale ve skutečnosti získávají příspěvky od výrobců masa a vlastně nikdo tam neřeší ten největší problém, i jako masožrouta mě tohle vážně chytilo a bylo to strašně zajímavý, i to, že když chtěl náhodou někdo říct celou pravdu, tak byl shodou náhod zavražděn, nebo že většina lidí o tom nechce vůbec mluvit právě pro to, aby se jim něco nestalo. To je ta první část, která je jasně 5*, bohužel následuje druhá půl hodinová část, která se zvrhává v klasickou propagandu Veganů, kde se chlápek ptá na dementní otázky s jasnými odpověďmi, ale dělá to tak, aby přesvědčil co nejvíc lidí, aby se dali na veganství taky, tahle část mi přišla vážně směšná a odpadová, ale na druhou stranu musím říct, že kdybych byl malej zmrdík, co ještě netuší o světě a viděl tenhle dokument, tak se na vegetariánství nebo veganství dá, naštěstí to není můj případ a já budu stále žrát maso, protože je prostě dobrý a já bez něj žít nemůžu, nebo prostě nechci.

Crash (2004)

Nekompromisní film o rasismu, ale i o špíně LA. Je skvělé, že nejde jen o film, který tvrdí, že všichni jsou rasisti a černý jsou jen oběti, ale jde o film, který se snaží hrát na obě strany. Hned ze začátku uvidíte, že nejde o typické Drama. Jde o příběhy rodin a osob, který se musí poprat se svými předsudky a problémy. Nejlepší část je příběh Michaela Peňi proti Arabášům nebo co to bylo. Část s kouzelným pláštěm byla nejdojemnější a tak nějak nejrealističtější, jo zní to divně, ale když uvidíte, uvěříte :P Crash je dost vyhrocený film, ale je to jedině dobře, protože takhle si lidi alespoň trochu uvědomí co se na světě děje. Nejvíce se to dá charakterizovat jako temné drama o špíně LA, ale najdou se tam i vtipné momenty, které se nějak nevnucují a pobaví. Jediné co mi tam nesedělo byl ten konec. Byl až moc rychle ukončen, sice se tam mihli všichni o kterých tento film byl, ale ty charaktery byli moc rychle uzavřen. Nejvíc pobavila část ve které si černoušek stěžuje jak jsou všichni rasisti a jak jsou autobusy jen od toho, aby se bílí mohli posmívat černým a asi 2 minuty na to ukradne auto. Tuhle scénu si budu pamatovat ještě dlouho.

Croft (2013)

Lepší než celej film Lara Croft. Nemůžu souhlasit s Momo, protože hlavní hrdinka se do role Croft hodila a dalo se na ní koukat. Jinak naprostá akční pecka, ve který hrajou herci líp než ve většině filmů, který dnes vychází. Od těchto maníků bych si dokázal představit i celý film, né jen 20 minutovou scénu. K tomu všemu ještě mindfuckovej konec s jménem a já jsem naprosto spokojenej.

Croodsovi (2013)

MINI SPOILER: Já věděl že ten roztomilej tygr nebude zlej! KONEC SPOILERU. V dnešní době je strašně těžký udělat funkční vtipnej animák, vždy jeli zvířata ( ice age, madagaskar,Rio ) a nadpřirozené bytosti ( Království lesních strážců, legendární parta ) takže jsem rád, že se The Croods liší, ale bohužel to nefunguje tak, jako jmenované animáky. Není to tak vtipný a jediný co je tam hezkého, je ta grafika, což je ale v dnešní době nutnost. Čekal jsem vtipnou akci a bohužel jsem dostal jen rychle utíkající animák, který ale nijak nenadchnul. Škoda, potenciál to mělo.

Crystal Fairy (2013)

Michael Cera patřil do mí topky herců, který nesnáším, ten jeho obličej, to jak se mi nikdy nelíbilo jak hraje, prostě všechno. Jenže pak zestárl a začal hrát v méně známých filmech a mě se začal jako fetka líbit. Crystal Fairy je pohodovej trip za kaktusem, ale bohužel to je všechno. Není tam nic u čeho bych se pořádně zasmál a všechno je vyprávěno v takové pohodové atmosféře. Neurazí ale ani nepotěší. Příjde mi to, že si Silva natočil film jen tak pro sebe, třeba má rád chlupatý ženský :D Ta Crystal Fairy byla příšerná, ale obdivuju tu herečku, že to zahrála... Prostě oddychovka, když už nemáte na co jinýho koukat, těch 60% odpovídá.

Ctihodný občan (2009)

Bylo tam všecko! Skvělé herecké výkony, trochu brutality a skvělé kamera! Chvilkama jsem nevěděl komu mám fandit a nakonec jsem se přiklonil k tomu,že kdybych přišel o rodinu,tak to udělám uplně stejně jako Clyde! Teda kdybych uměl se všema těma vymoženostma co Klaid umí! Ty vraždy byli naprosto skvěle propracovaný,a když jsem vyděl ten tunel do všech cel ve vězení tak jsem se stal obrovskym obdivovatelem Klaida,kdyby tak někdo takovej existoval i doopravdy tak by to tomuhle státu jenom prospělo... Někdo kdo by vzal zákon do vlastních rukou a všechny ty zkorumpovaný parchanty umlčel! Tenhle film mě dostal a nemohl jsem z něj odtrhnout oči!

Cvoci v akci (2007) (pořad) odpad!

Jak jsem tomu mohl dát 2*? Když se zpětně ohlížím, tak to byla ta největší sračka, kterou jsem kdy na prima cool viděl, ještě že to moc dlouho nevydrželo. Strašně nepříjemný "herci" a debilní kecy, prostě hnus.

Čarodějky (1998) (seriál)

Koukal jsem na to z donucení jako malej a možná i to zapříčinilo, že mě to totálně nebavilo a přijde mi to jako strašná kravina. Ona by to byla kravina asi i bez toho aby mě někdo nutil na to koukat. Příšerný herecký obsazení a nuda kam se podíváte. Prostě zbytečnej nezáživnej seriál, kterej kdyby nevznikl, tak by se nic nestalo.

Černobílý svět (2011)

Skvěle vyvážený film, u kterého se jak zasmějete, tak budete mít na krajíčku. Když jsem na tento film narazil, tak jsem se bál, že to bude brané vážně a všude budou keci o tom jak černí trpěli atd... Naštěstí pro film je to brané s rezervou a nechybí vtipné scény. Eat my shit bylo prostě úžasný. Film stojí na skvělém scénáři, který je propracovaný do posledního detailu a ve filmu jsem neviděl snad jedinou chybu nebo pochybení. A druhá věc jsou herci, kteří hrají naprosto skvěle. Nečekal jsem, že film z takového prostředí na mě udělá dojem, ale stalo se. Možná né takový, abych dal plný počet, ale i tak to byl nadprůměrný film. Sice trochu přeceněný kvůli tématu, ale kolem těch 80% si určitě zaslouží.

Čertova nevěsta (2011)

Jediný co Troškovy celkem šlo byli ty čerti. A v téhle pohádce jsou čerti taky na hovno. Nejsou vtipný a nejsou ani dobře udělaný. Belzebub je trapnej a hnusnej ale rozhodně by se ho nebálo ani to nejmenší dítě. Tohle se Troškovy nepovedlo. Ale upřímně, kdo si myslel, že to bude něco extra? Myslim, že takových lidí tu moc neni.