Pořád jsem to já (2014)

Nudná, presladená dráma, bez jediného zaujímavejšieho momentu, bez jediného dejového zvratu. Tvorcovia asi zabudli, že aj o Alzheimerovi sa dajú točiť zaujímavejšie filmy.

Dívka v pavoučí síti (2018)

Čakal som dlhé nudné finčerovské pátranie/vyšetrovanie a dostal som akčný thriller na štýl Jasona Bourna, čo mi k Lezbet Salander nepasuje, preto len 70%.

Šíleně smutná princezna (1968)

Šílene nudná .. ehm.. chcel som napísať smutná princezná s Helenkou Vondráčkovou, keď ešte nebola stará vykopávka, ale bola mladá ... vykopávka. 50%

Nico - víc než zákon (1988)

Už chápem prečo majú mnohí predsudky voči Seagalovým filmom. Doteraz som medzi nich nepatril, Prepadnutie v Pacifiku bolo fajn, ale tu som čakal niečo viac, keďže sa jedná o prvý Seagalov film, ktorý naštartoval jeho akčnú kariéru. Ide tu o sériu zdanlivo na seba (ne)naväzujúcich scénok, kde sú vždy niekde nasilu prišróbované bojové scény, aby Seagal mohol ukázať svoje bojové umenie. Úvod je príliš skratkovitý, ideálne by bolo úplne ho vynechať. Nechýbajú logické diery ako napr. strieľajú po Seagalovi a keď ho zajmú tak zrazu "nestrieľajte, chcem ho živého".

Halloween II (1981)

Halloween sa snaží pôsobiť strašidelne, ale pôsobí skôr komicky. Obetiam stačí aby sa dokázali pohybovať rýchlosťou 4-5 km/hod a zabijakovi Michaelovi bezpečne utečú. Ide totiž o slimačieho zabijáka, ktorý svoju neuveriteľnú rýchlosť kompenzuje veľkou odolnosťou, keďže výstrely z pištole s ním takmer nič nerobia. Jeho kúzlo totiž spočíva v tom, že sa vždy zničohonič objaví tesne vedľa budúcej obete, ktorá ho nikdy nepočuje prichádzať. Vreskot ako mladší brat Halloweenu tiež nie je dokonalý, ale aspoň nie je nudný a smiešny. Po druhom dieli končím s touto sériou, už som si len prečítal popis zvyšných 9 dielov a zistil som že o nič neprídem.

Jednoduchý plán (1998)

Traja kamaráti nájdu batoh plný peňazí a rozhodnú sa ho ukryť a počkať a ak ich nikto nezačne hľadať, peniaze si rozdeliť. Jednoduchý plán. Ale ako to už býva zvykom, aj ten najlepší plán sa môže pokaziť, jeden problém strieda ďalší problém, pribúdajú mŕtvoly, ťaživá atmosféra narastá a celkové prirovnanie k Fargu je výstižné, aj vzhľadom na zimnú krajinu a B.B.Thorntona. Worth to see it. 90%

Zúčtování (2016)

Účetní, který je postrachem všech auditorú, protože jeho kalkulačka je proklatě nízko. Kdo nechá Afflecka na pokoji býti, bude dlouho žíti. Ty hnusnej účetníku, ty účetnej hnusníku!

Slunce, seno, jahody (1983)

Táto Troškova letná komédia ide trochu mimo mňa a 3 hviezdy som dal len s prižmúrením obidvoch očí a kvôli chytľavému soundtracku. Príliš jednoduchý humor na štýl "babka skryla pod paplón hovno". Za celý film som sa ani raz nezasmial a to malo ísť o komédiu. Pôvodný plán pozrieť celú trilógiu a následne aj Babovřesky stroskotal hneď po prvom dieli. Prekvapivo Kameňák mi až tak neprekáža.