28 týdnů poté (2007) odpad!

Po perfektnej jedničke prišiel totálny prepadák a navyše so známymi hercami. Takto to dopadne keď Juan Carlos začne točiť horor namiesto telenovely. Roztrasená neprehľadná akcia, debilné chovanie postáv, decká čo prežijú všetko, nulové napätie, stupidné dialógy... absolútne mi bolo jedno ako sa to skončí. Natočiť tento paškvil bolo zombierúhačstvo.

Velká hra (2017)

Nemám rád životopisné filmy. Tu však dám za slabé 4, lebo 1.) celé je to o pokri a túto hru mám rád 2.) lebo sa tu striedajú 3 dejové línie (flashbacky do detstva, tá hlavná o organizovaní pokrových sessions a tá o vyšetrovaní prípadných pochybení) 3.) lebo Jessica vyzerá dosť dobre.

Deadpool (2016)

Tvoja ľavá noha sú Vianoce a Tvoja pravá noha je Nový Rok. Môžem Ťa navštíviť medzi sviatkami?

Musíme si pomáhat (2000)

Keby som sa dejepis/históriu učil z kinematografie, tak by som nadobudol presvdčenie, že jediná vojna, ktorá sa kedysi odohrala, bola tá 2. svetová (a rozmýšľal by som že prečo sa volá druhá svetová keď bola vlastne jediná) a že jediný kto v tejto vojne trpel, boli Židia. Tí istí Židia, ktorí už desaťročia nelegálne okupujú Golanské výšiny v rozpore z medzinárodným právom a zabíjajú Palestínčanov, keď sa títo začnú dožadovať svojich práv, pričom medzinárodné spoločenstvá sa len mlčky prizerajú a nanajvýš vyjadria znepokojenie nad situáciou. Prečo nikto nenatočí film o tomto? Napriek hore spomenutému ideologická dvojka Hřebejk-Jarchovský natočila kvalitný film so zaujímavým scenárom a charaktermi ľudí.

Hon (2012)

Škoda že som tento film nevidel pred 25 rokmi. Super návod ako sa pomstiť zlým vychovávateľkám v školskej družine :) Váš syn rozbil okno na telocvični. Váš syn zjedol spolužiačke lentilky. Váš syn sa bil s dvomi nožničkami v rukách. Váš syn sa skryl za budovu telocvične a náš program narušil tým že sme ho museli hľadať. Váš syn aj po napomenutí vyrušuje. atď atď atď

Připoutejte se, prosím! (1980) odpad!

Podobná kravina ako Horúce/Bláznivé strely, kde dobré ftípky sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky strčenej do mixéra. Vidno, že ftípky sú tam doslova našróbované a vsunuté len preto, aby tam boli - proste silený humor. Kto by si bol myslel že je také ťažké spraviť dobrú paródiu. Alebo možno to čo bolo vtipné kedysi, nie je vtipné teraz. Vzhľadom na vysoké hodnotenie predpokladám že väčšina hodnotila len z nostalgie, resp. z matných spomienok že "asi sa mi to kedysi páčilo".

Občanský průkaz (2010)

Kopanie do komunizmu a socializmu po X-tý krát a stále to ešte ľudí baví, aj 21 rokov po zmene režimu, no čo k tomu dodať. Hlavne že tí čo sa mali dobre predtým, tí sa majú dobre aj teraz, akurát že sa to už nevolá socializmus ale kapitalizmus a akurát že naši "spojenci" už nie sú Sovieti, ale Amíci. "Zlo" je tu predstavované policajtmi, teda verejnou bezpečnosťou, ktorá sa akurát snaží udržať v krajine poriadok a sú zlí predovšetkým preto, lebo si nenechajú dať líbit rôzne provokácie od štvorice drzých faganov - hlavných predstaviteľov filmu. Ale uznávam, jedno veľké pozitívum zmena režimu predsa len priniesla - zrušenie povinnej základnej vojenskej služby. Hranie sa na vojačikov nech ostane pre tých, ktorých to baví.

Divergence (2014)

Zo začiatku mi to pripadalo ako blbosť pre tínedžerov, ale postupne som menil názor a nakoniec som dospel k názoru, že som videl relatívne pozerateľný a miestami zaujímavý film pre tínedžerov. Hlavná herečka celkom sympaťáčka, trochu mi pripomínala Sansu z Game of Thrones, len mi vadil ten jej metrosexuálny čávo. Ale myšlienka dystopickej budúcnosti, kde spoločnosť je rozdelená na 5 frakcií, je fajn. V porovnaní s prvým dielom Hunger Games a prvým dielom Twilight Divergent víťazí. Navyše prvýkrát som videl Kate Winslet ako záporáčku a celkom jej to pristane (len vypadá staršie) a dokonca som jej to aj trochu uveril.

Dům hrůzy (1999)

Klasická vyvražďovačka, presne ako to máme radi. Osem ľudí, z toho 4 pozvaní hostia, manželský pár ako hostitelia, plus majiteľ domu a ešte chlapík ktorý na celý priebeh oslavy tajne dohliada. A aby som nezabudol, je tu ešte DOM, teda skôr zlo, ktoré v ňom drieme. Kedysi dávnejšie som už videl tento film a páčilo sa mi to, ale až po druhej projekcii dávam plné hodnotenie.

Rozpolcený (2016)

Mám radšej duchárske horory, ako tie so psychopatmi a navyše McAvoya moc nemusím. Scenárista tu ide rýchlo na vec a za cca. 5 minút sú 3 hysterické čupky zavreté niekde dole v Avoyovom podzemí. Hoci sú tri, boja sa na záporáka zaútočiť, lebo by hrozilo, že celý film by trval iba 10 minút. Normálne by chlap proti trom ženským nemal šancu, už aj s dvomi by mal veľké problémy a keď prihliadnem na McAvoyovu robustnú postavu, tak som si istý, že by ho dala dole aj jedna blondínka a to len jednou rukou, zatiaľ čo na tej druhej by si zatiaľ robila manikúru. Ale nápad že by v jednom tele žilo naraz 24 rôznych osobností je dosť uletený a možno aj originálny.