Příběh kmotra (2013)

Na rozdiel od filmu Kandidát, ktorý je komédiou, Príbeh kmotra je gangsterský film so všetkým čo k tomu patrí - vraždy, vydieranie, zastrašovanie, uplácanie, kontakty na vysokých miestach, mafiánske popravy, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani De Palma, Coppola alebo Scorsese, resp. De Niro alebo Pacino. Vidíme tu postupné narastanie vplyvu Kmotra Vetchého, ktorý sa začal ešte za komančov a pokračuje cez 90.-te roky až do nášho tisícročia. Vidíme tu zopár známych tvárí (Havla po zmene režimu, Klausa) a niekoľko strán (ODS, ČSSD, KSČM,...), ale to všetko tvorí len akýsi rámcový dej, aby divák vedel, že príbeh je zasadený do konkrétneho prostredia v konkrétnom čase. Vôbec by mi nevadilo, ak by bol film o polhodku dlhší, trochu viac prepracovaný, niektoré detaily lepšie dotiahnuté. Ale veľmi oceňujem ten nápad, ide totižto o prvý gangsterský film, ktorý som videl v českej alebo slovenskej produkcii. A dúfam že nie posledný.

Pearl Harbor (2001)

Až do japonského útoku si film drží akú-takú úroveň. Lenže potom sa to prevalí. Akútny nával debility a vlastenectva, kde hrdinský americký kuchár pribehne ku guľometu a začne sundávať japonské lietadlá, kde všetko horí okrem americkej zástavy, kde pri všetkom tom chaose a smrti jeden mariňák zachráni roztomilučkého sa topiaceho psíka. Vzťahová rovina tiež nemá chybu a pripomína Beverly Hills 90210. "Nie, ja milujem Denyho, lebo som s ním tehotná, ale Rafeho milujem ešte viac a vôbec nie som schyzofrénna a radšej si to rozdám s riadiacou pákou"

Nikdo není dokonalý (2012) (pořad)

Dramaturgia relácie je takáto: Začiatok relácie obstará NENÚTENÝ rozhovor starého pána a blondínky, ktorý pozostáva asi z troch zúfale nevtipných vtipov, na ktorých sa veľmi smejú a tlieskajú asi traja nastrčení diváci, na ktorých sa väčšinu času zameriava kamera a týmto navodzuje pocit že v obecenstve je super atmoška. Potom keď sme takto zabili niekoľko minút času, na scénu sa dostávajú dvaja pozvaní hostia, najlepšie nejaký herec, spevák, alebo iná známa osobnosť, člen smotánky našej spoločnosti. Účasť herca je zvlásť dôležitá, lebo obvykle má dar reči a svojimi historkami dokáže vyplniť časové obdobie medzi 3. a 4. anketou. Na tejto časti je asi najzaujímavejšie tipovanie či sa dané historky zo života fakt stali, alebo sú vymyslené. Prítomnosť speváka je tiež vítaná, keďže playback retrohudby vie nabudiť ospalé publikum. Najdôležitejšie na relácii sú však anketové otázky, konkrétne je ich 5. Nejaká teta z ulice sa tu pýta desiatich zúfalých existencií anketové otázky, pričom správne odpovede vedia dvaja alebo traja responde(me)nti. Diváci spolu s hosťami majú potom vybrať najväčšiu haluz relácie, autor ktorej potom získa vysnenú hotovostnú odmenu. Avšak keďže víťaz je už dopredu jasný, Andrásy vždy nenápadne naznačí že ktorú haluz by vybral on a tá napokon aj vždy vyhrá. Poviem príklad. Vo finále súťažia haluze pod číslami 1-5. K víťazstvu niektorej haluze musí daná haluz dostať hlasy aspoň od troch divákov. Andrásy sa spýta prvého diváka a ten hlasuje za haluz č.1. Potom sa spýta druhého diváka a ten by tiež dal haluz č.1. Ale keďže nie táto haluz má vyhrať, najbližšie sa pýta už len nastrčených divákov, pričom všetci traja hlasujú za haluz č.4, ktorá nakoniec vyhrá. Suma sumárum, vôbec sa nedivím že moderátorská dvojica chce ukončiť svoje pôsobenie na televíznych obrazovkách a dodám že mali tak urobiť už dávno.

Rocky IV (1985)

Jedna červená hviezda za sovietsku hymnu, ktorá je popri českej tá najlepšia. Zvyšok už napísal za mňa Radek99.

Gravitace (2013)

Áno, vesmír je tajomný, temný, záhadný,... ale aj nudný. Film stojí prakticky len na 3D efektoch. Tá atmosféra ma akosi minula. Hoci má Gravitácia krátku stopáž, veľmi tu chýba nejaký dej a hlavne viac postáv. Hlavní hrdinovia v snahe zachrániť sa putujú raz sem, potom zase tam, raz im dochádza kyslík, potom sa niečo posere, potom prídu vesmírne trosky. Bez 3D by to boli možno 3 hviezdy, takto slabšie 4 a to som ešte nezohľadnil že zase za celú katastrofu môžu chudáci Rusi.

Lásky čas (2013)

Keď čakáte niečo ako Osudový dotyk (Butterfly effect), budete sklamaní. Lásky čas nie je tak zaujímavý ako Osudový dotyk, ale rozhodne svoje kvality má. Je hlavne iný a dej je plynulejší. Cestovanie časom sa tu nevyužíva na také výrazné zmeny v životoch, skôr len na jeho kozmetické úpravy. Čo sa mi nepáčilo - zo začiatku som mal pocit, ako keby sa film chcel páčiť teenagerom a naopak čo sa mi páčilo - na konci je niekoľko okamžikov a nápadov, ktoré stoja za to vidieť. A hlavne potešilo a prekvapilo počuť "All the things she said" v britskom filme.

Vinnetou (1963)

Provitamin je rád když vidí rudého bratra.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Ako sa hovorí, najlepšie na koniec. Fialový trpaslík je najlepších zo štyroch futuramáckych filmov. Ftípky o ekofeministkách, Frájovo čítanie myšlienok, turnaj v pokri, vesmírny minigolf a hlavne že Fráj s Lílou si konečne vzájomne vyznali lásku :)

Rocky III (1982)

Rockyho súperom v treťom dieli je zdatný borec - Clubber Lang. Pozor, nejde o žiadneho dísdžokeja. Pri pohľade do jeho tváre je jasné, že dokončil maximálne 3 triedy základky a aj to len kvôli protekcii a kvôli tomu že sa ho súdružky báli nechať prepadnúť. Avšak potom čo sa stal riaditeľom školy Rockyho ocino a Clubber Lang vyletel zo školy, začal pečlivo sledovať každý Rockyho zápas v telke, aby sa aspoň takto pomstil Rockyho tatovi a aby mohol dať jeho synovi do držky. Avšak Rocky je šibal a poctivo behá na pláži s Apollom a pláve v bazéne celé dĺžky v nádeji že ho pozvú na casting seriálu Pobrežná hliadka. Žiaľ po telefonáte s Hasselhoffom príde dramatický moment a krutá chvíľa pre Rockyho - Hasselhoff uprednostnil nejakú Pamelu pred Rockym! Avšak rana od života Rockyho nezlomí, práve naopak, rozzúri ho a nakope Clubberovi prdel.

Rocky II (1979)

Začiatok mi prišiel dosť divný. Divák je u Stalloneho zvyknutý že do ľudí šúpe olovo, alebo im aspoň dáva poriadne na držku, ale rozhodne nie na to, že sa mucká s nejakou ženskou a dokonca že si spolu hrkútajú. Proste mi to k nemu nesedelo. Film ďalej pokračuje ako mierne nudná dráma, pričom Stalloneho herecké umenie stojí za pozornosť. Chvíľkami hraje tak znudene, že človek má pocit že ho to vôbec nebaví a naopak pri niektorých dialógoch gestikuluje a poskakuje ako šašo. Snímok vrcholí boxerským zápasom, kde obaja borci (hlavne Sly) schytajú toľko presných zásahov, ktoré by v reálnom boxe vystačili možno na 20 K.O. Jo a asi som nie celkom pochopil ten beh ála Forrest gump, keď sa k Rockymu postupne pridávajú deti a na konci behu okolo neho radostne skáču.