Utajený šéf - USA (2010) (seriál) odpad!

Táto tzv. reality show perfektne zapadne medzi tie ostatné a síce svojou úrovňou. V skratke ide o to, že v nejakej americkej firme sa šéf votrie medzi svojich zamestnancov, aby zistil ako ho ospevujú a nakoniec si vyberie z nich niekoľko indivíduí, kde ukáže aký je štedrý a venuje im štedré finančné dary a všetci žijú veľký americký sen až kým sa neposerú. Prečo ku*va takéto chu*oviny musia vysielať naše televízie?? A keď už istí ľudia potrebujú k životu pozeranie reality-show, prečo si ku*va nevyberú nejakú slovenskú firmu, napríklad Volkswagen alebo KIA, alebo firmu na výrobu bryndzových halušiek, kde by sa napríklad bača alebo Pastier zamiešal medzi svoje ovečky a počúval ako o ňom békajú?

Alenka v říši divů (2010)

A dám tomu plný počet! Tomuto vravím burtonovka ako má byť a keby som si mal predstaviť krajinu zázrakov, presne takto by vypadala, aj s tou atmosférou. Už tradične skvelá hudba Dannyho Elfmana a k tomu perfektná dvojica Johnny Depp ako Klobúčnik a Helena Bonham-Carter ako Srdcová kráľovná. Doteraz som si myslel že Deppova životná rola je Jack Sparrow, ale Klobučnik mu sadol ako riť na šerbel a H.B-C s tou jej veľkou hlavou a fetyšom v stínaní hláv bola perfektná. Mia Wasikowska ako Alenka bola uveriteľná a postupne som si obľúbil aj zvieratká a rozprávkové postavičky, pričom dostala ma modrá húsenica fajčiaca vodnú fajku, tu som už fakt nemohol. Len škoda že som nepočul originál Alana Rickmana, ale len húsenicový dabing. Rozprávka postupne naberala tempo a gradovala finálnym fajtom proti lietajúcej príšerke. Jediné negatívum - Anne Hathaway ako Biela kráľovná už tradične hrozná.

Pozemšťan (2007)

Ak máte radi konverzačky, ktoré sa takmer celé odohrávajú v jednej miestnosti, potom bude pre Vás Pozemšťan to pravé orechové. Povedal by som že ide o akýsi prienik filmov Svet podľa Prota a 12 rozhnevaných mužov. Rozhovorom medzi pozemšťanom Johnom a jeho kamarátmi resp. kolegami sa postupne dozvedáme viac a viac informácii a spočiatku menej záživná diskusia sa začne uberať zaujímavým smerom keď sa John prizná že je vlastne nesmrteľný (ako je už spomínané v popise filmu). Neskôr som stále s väčším záujmom sledoval, aké myšlienky budú ešte rozoberané a hlavne reakcie ľudí na dané myšlienky. Vidíme tu, že s minimálnym rozpočtom sa dá nakrútiť zaujímavý film.

60 sekund (2000)

60 sekúnd by pokojne mohlo byť ako niektorý diel zo série Rýchlo a zběsilo a nikto by si nič nevšimol. Rýchle autá ma zaujímajú asi tak ako barbiny, možno preto mi tieto filmy prídu všetky na jedno kopyto. Navyše koniec som už poznal, vedel som že Cage to SPOILER nestihne načas SPOILER, takže výsledok u mňa žiadne prekvapko. Čo sa mi však páči na podobných akčných filmoch, že proti sebe nestoja len 2 strany, ale v tomto prípade až 3 a síce partia ktorá kradne autá, záporáci a policajti.

Trestná lavice (2005)

Nj, tí väzni sú vlastne partička skvelých teepkov, nikto nikoho v minulosti nezabil, neokradol, ani ináč neodrbal. The Longest Yard môže obstáť akurát ako komédia pre teenagerov, preto mi je čudné jej vysoké hodnotenie. Množstvo raperských hudobných vsuviek to len celé podčiarkuje.

Pretty Woman (1990)

Trochu netradičná romanťárna, ale na mňa zabrala, spokojne som sa usmieval celý film a pri titulnej melódii som si dokonca podupkával. Dialógy, ftípky a nonverbálna komunikácia nemajú chybu, hlavne na začiatku, keď sa hlavní hrdinovia postupne zoznamujú. Herecky skvelá Julia Roberts, decentný Richard Gere a z ostatných vyčnieva najmä majiteľ hotela (Hector Elizondo) kde boli tí dvaja ubytovaní.

Noe (2014)

Ježišmária, ten Noe bol totálny náboženský fanatik. Nech si strčí to svoje sväté písmo do prdele a pribalí k tomu pár klincov, aby sa mu lepšie srali sväté bobky. Audiovizuálne podmanivé, hlavne Clint Mansell válí, ale dejovo dosť prázdne. Trochu ľutujem scenáristov, lebo pri takýchto príbehoch "based on true story" majú obmedzenú možnosť improvizácie, majú isté mantinely, ktoré by nemali prekročiť. Napriek tomu som sa dozvedel pár noviniek, napr. že Adam a Eva mali 3 deti a to Kaina, Abéla a Setha. Väčšina vecí však pôsobila dojmom, že sú tam len preto, aby aspoň trochu zdramatizovali a oživili inak nudný dej. Mám na mysli kamenných obrov a story okolo nich a tiež aj hlavného záporáka. Ani finálny boj pred povodňou na mňa neurobil väčší dojem. Avšak niektoré vychytávky boli fajn, konkrétne mám na mysli Noeho rozprávanie o stvorení sveta.

Grandhotel Budapešť (2014)

Keď som stál v rade na lístky, dva páriky predo mnou pýtali lístky na RoboCopa. Trochu ma zamrazilo, či som tu dobre, či náhodou Grandhotel nepremietali už 17:00. Avšak moje obavy sa rozplynuli, keď sa teta predavačka lístkov zatvárila rovnako prekvapkane ako ja (možno aj viac). Vtedy mi bolo jasné, že nie ja som prišiel na nesprávny film. Grandhotel Budapešť je veľmi dobový a veľmi štýlový film, čo je jeho veľké plus. Desplat perfektne vystihol hudbu a vďaka tomuto filmu si ho pridávam medzi obľúbených skladateľov. Jeho hudba dokresľuje atmosféru danej doby, 30.tych rokov. Ralph Fiennes ako britský herec v hlavnej úlohe bol tiež trefa do čierneho, hlavne jeho britská angličtina. Spolu so svojím poslíčkom Tonym Revolorim vytvorili zohranú dvojicu, kde im ostatní len sekundovali. Plusom je aj inteligentný humor, občas taký suchý britský, ale na druhej strane nie je ho tak veľa. Dejovo žiadny zázrak, prevláda forma nad obsahom, resp. forma perfektná, obsah priemerný. 90%

Futurama (1999) (seriál)

Prvé série úplne super, neskôr už trochu ubúdajú nápady a ftípky, resp. niektoré sa už len recyklujú, ale stále veľmi vysoký štandard. Ťažké je určiť najobľúbenejšiu postavičku, ale asi Lrrrr, možno Nixon.

Hra (1997)

Majster Finčer vo svojej najlepšej forme. Vynikajúci thriller, kde som si celý čas nebol istý, či ide o realitu alebo len o hru, že kto len hrá a kto nie. Trochu ma prekvapuje text distribútora, kde je dosť podrobne popísaný dej asi 3/4 filmu.