Džungle rtěnek (2008) (seriál)

Hodnocení po první sérii - důstojný nástupce Sexu ve městě, který ale opravdu osloví jen málokoho, protože jestliže se s Carrie Bradshaw ještě dalo jakž takž ztotožnit, u hlavních postav Džungle to jde jen těžko (kolik je tady čtyřicetiletých, krásných, bohatých a ještě k tomu profesně úspěšných žen?). Co se týče hereček - zatímco Lindsay Price hrála v Beverly Hills hodnou holku od vedle, tady ztvárňuje pěknou dračici, které byste občas s chutí daly pár facek; Kim Raver, která mi byla ve 24 strašně protivná, si tady získala mé veškeré sympatie (a její mladý milenec také...) a Brooke Shields je zkrátka mizerná herečka, která zkazí jakoukoliv postavu.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Fanynky Roberta Pattinsona si tentokrát na své moc nepřijdou, protože jeho rachitické bledé tělo přijde na řadu až v poslední třetině filmu, jinak se tu většinou prohání jen svalnatý polonahý Indián a pár chlupatých potvor. Kristen Stewart si u mě potvrdila pozici nejhorší herečky pod sluncem a když se později objevila upírská Dakota Fanning, už mi jen hystericky tryskaly slzy. Celou dobu jsem si jen přála, aby ji už konečně hryznul a byl by pokoj. Na třetí díl se dobrovolně koukne už jen největší masochista.

Pošli to dál (2000)

Závěrečných pět minut sráží film o třídu níž, protože tak vlastně poselství celého filmu přišlo vniveč. Fungovalo by to i bez zbytečného melodramatu. Skrz naskrz průměr, i herecké výkony (kromě malého Haleyho Joela Osmenta) byly takové nijaké.

Lítám v tom (2009)

Originální, inteligentní a vtipný film. Role jako vyšitá pro George Clooneyho, který byl celou dobu stejně šarmantní jako v jeho reklamě na Nespresso. Stejně jako u Juno filmu kralují neotřelé dialogy a moc příjemný soundtrack. Poselství filmu - i atraktivní hříšník někdy spadne na čumák :-)

Syriana (2005)

Zajímavý námět, průměrné zpracování. Poněkud zmatený děj (spousta jmen, ze začátku několik nepřehledných paralelních dějových linek), nepropracovaná postava Boba (jeho minulost?) i nepřehledné dialogy. Jedna brutální scéna i zajímavý konec na mě prakticky neměly žádný emocionální dopad.

Mork & Mindy (1978) (seriál)

Seriál proslavil Robina Williamse, jehož mimozemšťan Mork vyniká vynikající mimikou a schopností parodovat a napodobovat všechny okolo. Jeho poněkud excentrické mimozemské chování (sedí na hlavě, pije prstem, vzruší se dotekem na zápěstí) doplňuje jeho oblíbené slovo "shazbot", což by se hezky česky dalo přeložit jako "do háje". Seriál rozhodně pobaví, i když se některé vtípky časem opakují.

Morganovi (2009)

Otřepané vtipy a naprosto nesourodá dvojka Parker-Grant. Film měl být zřejmě vzpruhou v jejich upadající kariéře, ale žádným milníkem se rozhodně nestane. Sarah Jessica Parker představuje strašně protivnou ženskou, která v životě nezapnula sporák a nevytáhla paty z NY (asi tak desetkrát horší Carrie ze SATC) a Hugh Grant celou dobu jen mumlá kraviny svým roztomilým britským akcentem. Story je naprosto průhledná, ještě že na Wyomingskou přírodu se alespoň hezky kouká. Nejlepší výkon tu podal ten medvěd :-)

Šťastný a veselý Madagaskar (2009) (TV film)

Když mně jsou prostě zvířátka z Madagaskaru sympatičtější než jiná animovaná zvířena :-)

Beyond a Reasonable Doubt (2009)

Solidní thriller s překvapivou zápletkou, který by mnohem líp dopadl bez Jesseho Metcalfeho, který není schopný ze sebe vyždímat jakoukoli emoci.

Milenec je zločinec! (2008)

Dívat se na divoce přehrávající Meg Ryan po nepovedené plastické operaci (co si to s tím ksichtem proboha nechala udělat?) bylo pro mě vskutku utrpením. Nebylo to ani vtipné, ani akční a už vůbec ne romantické.