G. I. Joe (2009)

Tak tohle byla opravdu bomba! Co se děje, propracovanosti postav a akční stránky týče, tak si dovoluji řici že o dost lepší než druhý díl Transformers! Ano G.I. Joe předvedli to co jsem od nich očekával a Sommers překvapil. Na to že znal o tomto universu velké kuloví, se mu hodně dobře podařilo převést jednotlivé charaktery do filmové podoby, aniž by je nějak výrazně poškodil. Většina z nich se proto chová tak, jak je již známe z kreslené předlohy. Je to jeden velký ačkní sešup od začátku do konce a záporáci zde mají téměř stejně prostoru jako klaďasové.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Tak takhle zklamanej jsem dlouho nebyl. Druhý díl jsem si pustil po jedničce která mě uplně nadchnula, nicméně po hustym začátku se to zvrhlnu v naprostě nechutnou patlanici. Tam kde první díl měl šťávu a vtipnost má jeho pokračování maximálně velkou přehnanost, nechutnost a trapnost. Navíc se tady objevují naprosto zbytečné postavy včetně Amy Smart která se ve filmu ukáže jen pro to, aby si to ze Stathamem rozdala na dostihách. Ze všeho nejhorší je snad závěr filmu, opět musím říct že u prvního filmu mě opravdu ohromil a tady opravdu uzemnil (v tom špatném slova smyslu).

Transformers: Armada (2003) (seriál)

Asi nejlepší z těch šílených japonských kravin které o Transformers vyšli. Celkem zajímavý nápad s Minicony, bohužel na úkor ostatních Transformerů. Takže Autobotů a Decepticonů moc v seriálu není. Kromě toho je tu i Bayova inspirace - spojení Optima a Jetfira a potom Demolishor a Grindor.

Želvy ninja (2003) (seriál)

Ze začátku se mi to celkem líbilo, ale později seriálu začnou podlamovat nohy opravdu stupidní věci jako že normální kanálová krysa zná bojová umění, nebo že je Casey Jones poznamenaný tím že jeho otci vypálil gang obchod a on je za to dosmrti nenávidí? Kvůli tomu? Kdyby v tom obchodu byl jeho otec, tak to je jiná, ale tohle vypadalo opravdu stupidně :). Dále tu schází staré dobré postavy jako Rocksteady, Beebob, Krang, Technodrom...takhle bych mohl pokračovat dál. Vím že v tu dobu na tyto charaktery nebyli práva, ale přesto tam člověku chybí. Jako plus rozhodně vidím propracovanost charakterů jednotlivích želváků, Raphael je pěkná svině :). April mi připadá dospělejší a ne tak uřvaná jako v prvním seriálu a potěší že se ukáže i Dr. Backster Stockman se svími myškami. Jo a hudba nesahá původní uvodní znělce ani po kolena, je opravdu šílená. Stejně jako Transformers ani nový želváci nepřekonávají svojí původní předlohu.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Od "Caprica" jsem vážně moc nečekal. Sci-Fi Dallas říkali tomu, tohle přirovnání mě opravdu moc nenadchlo, protože Dallas je nudná natahovaná stupidita. Nicméně film velice překvapil a člověk se pomalu dozvídá jak to vlastně tenkrát bylo s Cylony. A navíc se pořádně podívá na Capricu a zjistí více o obyvatelích ostatních kolonií a jejich vztahu mezi sebou.

Terminator Salvation (2009)

Film opravdu super jak po akční stránce tak po té herecké. A Arnie jak živej, kam až ta dnešní technologie zašla? Jediné co film sráží a za co mu strhávám jednu hvězdu je stupidní konec, který je sice dojemný ale naprosto nelogický, nevím kdo to panu McG může sežrat, možná tak tupí Američani. Další díl bych si určitě dal....a kdo proboha měl ten blbej nápad nepřeložit název filmu? Hlavně že u Transformers 2 Bonton vyprdnul takový dementní překlad.

Noc v muzeu 2 (2009)

Výborný nápad s dějovou záplekou, akčněji pojaté a velice dobře paroduje některé filmy. Např. 300: Bitva u Thermopyl. Další plus za Vadera, bylo to milé překvapení. Nicméně autoři se pak jakoby rozjedou a do filmu naplácají tolik nelogických věcí, asi doufají že divák si toho nevšimne když bude unášen akční jízdou. Jednička byla propracovaná, vše do sebe zapadalo, ale tady ne...jasně vidíme že je muzeum plné kamer a hlídačů, nicméně když se to večer rozjede, ani jeden z nočních hlídačů se neobjeví. Divné že? Když letadlo proletí obrovským proskleným oknem je divné že se nerozezní alarm, v takovéhle době je všechno pod poplašňákem a divím se že by se nezpustil když se v muzeu děje takovíhle brajgl. Není vám divné že v prvním díle Stillera zaučovali do poviností hlídačě (dát dinosaurovi kost atd) aby byl v muzeu pořádek a oživlé figuríny nedělali bordel a on si pak odejde a na noc je tam kdo? Přeci než odešel si musel za sebe zaškolit náhradu, ale o jeho náhradníkovi tam není ani slovo, dokonce to ani nevypadá že by se jeho náhradník snažil něco dělat se stěhováním a bez nočního hlídače by to muzeum dlouho nevydrželo. Dále je tady otázka jak celé oživování funguje, pokdu ožijí i obrazy a prapodívné sochy, neměla by ožít i samotná Stillerova baterka :)?

Jmenuji se Bruce (2007)

V celku povedená komedie, hlavně pro fanoušky pana Bruce. Konec mohl být ale trochu oreginálněší a ne tak...jak bych to řekl divnej až trapně vtipnej...? Nevim, posuďte sami, já mám radši normálně ukončené filmy :).

Fanoušci (2009)

Nevím jak na to budou reagovat lidi kteří neznájí Star Wars, nicméně pro velkého fanouška jakým jsem já, je to komedia jako stvořená. Navíc se zde mihnou v malích roličkách i herci z celé Star Wars ságy ať už Leia či Lando, tak i Darth Maul a nebo Kirk ze Star Treku. Ono je tam toho ze Star Treku taky celkem dost, takže i ST fandové se možná budou celkem bavit. Zábavné jsou pak potičky SW vs ST. Hromada slovních odkazů a hádanek které pochopí jen SW fan a mnoho dalšího. Prostě pro fandy bomba.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Naprostá bomba, možná že i lepší než samotní Xmeni. Film se mi zdá o dost dospělejší a drsnější, rozhodně nic pro malé děti. Každá postava dostane tolik prostoru aby si ji člověk užil a nezačne nudit. A věcí je tam taky hodně vysvětlených.