Marťan (2015)

Hezké povedené sci-fi, ale na zadek si z něho (na rozdíl od Interstellaru) nesednu. Je strašně fajn jak je film pojat reálně, na druhou stranu je to asi zároveň i ten faktor, proč z něho nejsem tak odvařený. Prostě to není můj šálek kávy. Navíc i přes to že se snímek snaží hrát dosti na realitu, nevyhne se klasické filmové úpravě, aby byl pro diváka stravitelnějším. Největším příkladem budiž sarkastické vtipkování hlavního hrdiny který uvízl na Marsu, nebo trampoty lidí z NASA, kteří nemají nouzi o ujeté nerdí zaměstnance. Teď to neberte tak, že bych tyhle věci vyčítal, protože jsou to ty odlehčení, díky kterým osoba jako já u toho filmu vydržela neusnout (takže to pro divácké masy funguje :P). Nicméně mi přišlo, že to zároveň ubírá na reálnosti. Hlavně si myslím že po takové době strávené v izolaci od ostatních lidí, by dotyčný měl dosti rozhozenou psychiku, zatím co Watney si po celou dobu zachoval svojí pevnou osobnost a nezačalo mu šíbat (ani po tom věčném poslouchání disco hudby). Takže za mě rozhodně fajn, někdy v budoucnu na to rád kouknu znovu, ale mezi mojí filmovou top five za tento rok se rozhodně nedostane.

May (2002)

Uchylárna největšího kalibru, hlavní hrdinka (jestli se dá tak nazývat) je opravdu tak cáklá že vám za chvíli začne lézt na nervy a na konci je vám některých těch lidí co zabije i líto. A hlavně té kočičky :).

Mistři hazardu (2005)

Akční jízda s prvky komedie, kterou si užijí fanoušci Johnnyho Knoxvilla. Ovšem nejen ti! Nečekejte od toho nechuťárny a úchylnosti jako u puberťáckých komedií, zde jde hlavně o rychlou jízdu a dvě paka krerý vždycky něco provedou.

Monster Hunter (2020)

Naprosto nezáživná slátanina s nudnými dialogy, hlavní hrdinkou na pěst, nelogickým chováním postav a příšerným scénářem. Hvězdičku za pěkně udělaná monstra. Naprosto zbytečně přimíchaná armáda do již samostatně fungujícího zajímavějšího fantasy světa, který by se bez ní obešel tomu moc nepomáhá...

Monstrum (2008)

Monstrózní, dokonalý film, suprový nápad! Člověk nemůže říct že by se to točilo kolem monstra, děj se točí kolem party lidí která je podělaná strachy a snaží si zachránit navzájem životy. Nikdo neví o co jde, co se děje, proč a jak. A ani nečekejte že se to na konci dozvíte! Celý film je totiž dělaný jako amatérský záznam na kameru. Všichni si vedou normální život, točí kravinky a najednou buch a je to tu! Monstrum útočí! Nečekejte žádné happy endy amerických filmů, typu přijede armáda a potvory zlikviduje. Kdepak, tady to jede vše tak, jak by to bylo ve skutečnosti - vše se podělává čím dál tím víc. Jo a pro ty co jsou zvědavý na potvoru - bude tam vidět, bude tam pořádně vidět a je to POŘÁDNÝ macek :).

Moon Knight (2022) (seriál)

Za mě asi zatím nejlepší a nejoreginálnější seriál od MCU. Oscar Isaac neskutečně válí a ukazuje jak umí parádně hrát. Psychologickou komiksárnu a rozpolceného hrdinu jsme v tomto universu ještě neměli a převedení z komiksu na obrazovky se jim povedlo na výbornou.

Mortal Kombat (2021)

Za mě jako dosti v pohodě. Čerpá z herní tématiky hodně dobře a líbí se mi styl "nevyklopíme vše v jednom filmu, aby byl ten další o ničem". Nějaké změny vůči lore nebo zjednodušené věci jako to měl Warcraft film mi absolutně nevadí. Je jasné že film není hra a jste limitováni časem (nehledě na to že samotná herní předloha má již několik různých alternativních časových os). Srovnávat to s předchozím filmem to též nejde, jelikož nový MK nepoužívá původní film (díky bohu) jako předlohu pro reboot, ale čerpá z her. Tudíž jsou obě díla dosti rozdílná a pojatá úplně jiným stylem. Celkově mi film hodně rychle utekl a za celou dobu jsem se nenudil. Jen doufám že se dočkáme onoho druhého dílu ve kterém by se to konečně pořádně rozjelo :).

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms (2021)

Po prvním díle kde byli postavy pořádně rozebrané a měli nějaký vývoj (hlavně vymazlený Scorpion) přichází druhý díl který obsahově působí šíleně uspěchaně a překombinovaně. Začátek hodně dobrý, ale pak to začne čím dál tím více klesat. Zápas (závěrečný Mortal Kombat) nemá daná jasná pravidla, všichni se mydlí se všemi, divák netuší čeho musí jaká strana dosáhnout. Navíc všechny souboje jsou uspěchané, z každého je tam pouze chvíle a občas ani člověk netuší zda-li poražený přežil nebo ne...v závěru filmu pak turnaj působí dojmem že kdyby tam nebyl, tak se ani nic nestane. Finální "kaiju" souboj ani nezmiňuji, to bylo hodně přehnané a zbytečné. Nové postavy jak rychle přijdou tak taky odejdou, žádné rozpracovaní charakterů nebo vztahu s těmi ostatními. To co by v klidu mohlo být rozdělené na dva filmy je splácnuté do jednoho. Nyní tyto dva animáky na mě působí úplně stejně jako původní dva filmy (první dobrý a druhý dosti špatný). Což je velká škoda, jelikož to mělo našlápnuto na pořádný propracovaný animovaný universe. Pokud bych si měl tento rok vybrat z obou MK počinů, tak za mě vede na celé čáře hraný film.

Mortal Kombat: Rebirth (2010) odpad!

No to je ale stupidita. Díky bohu že to má jen 8 minut. Snaha podle Nolanova Batmana udělat z MK něco realistického? Ti co znají hrení oreginál si musejí trhat vlasy! Sci-Fi prvky jsou prakticky pryč, žádné jiné realmy, z Baraky a Reptila udělají psychouše....hrůza. Laciné, trapné a z MK to má společné leda tak názvy postav.