Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Co by člověk čekal od filmu z dílny Walta Disneye? Piráti z Karibiku jsou rodiným filmem, který dvakrát neoplývá dobrými triky. Nápad s piráty měnícími se za úplňku v kostry je zajímavý a z filmu by mohl být klidně i dobrý horror. Ovšem jelikož se scénáristé zaměřují spíše na mladší publikum, kostlivci působí spíš poněkud směšně než strašidelně. Děj je v celku jednoduchý, trochu zamotaný ale je to na škodu? Asi ne, jelikož to film pěkně natáhne a vznikne tak místo pro více scének s Jackem Sparrowem. Zde se konečně dostávám k tomu proč mě tohle pirátské dobrodružství zaujalo. Johnny Depp dokázal do své postavy kapitána Jacka dát takové charisma, že si ho oblíbí snad každý. Jeho charakteristické pohyby a mluva se nedá přehlédnout. Zajímavé je, že právě na tuhle postavu scénáristé moc nevsázeli a báli se jak k ní diváci přistoupí. Jak přesně se bude Jack chovat a chodit totiž vymyslel celé právě Depp a v původním scénáři se s tím nepočítalo. Měli kliku. Zabralo to a Johnny jim zachránil celý film.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Vždy se snažím na filmech najít něco pozitivního a nerad něco zatracuji. Bohužel musím říct, že i když mám rád Vina Diesela a Rose Leslie, tak ti tenhle počin nezachrání, dokonce ani hudební mistr Steve Jablonsky...tohle se opravdu nepovedlo. Nevím čím to je, možná kdyby se to nebralo celé tak vážně, ale s nadsázkou stylem "Jeníček a Mařenka", přidalo se více akce, vykopli se některé zbytečné postavy, některé se naopak udělali ještě zajímavější a trochu se to prostřihalo...tak moment, to už by mohl být rovnou naprosto jiný film. Začátek ještě ušel, pak to začala být otravná nuda a utrpení a já jen čekal až to skončí...mno myslím že jsem viděl pro tento rok svůj filmový fail roku. Za co tomu dávám hvězdičku? Nespíš za ty herce.

Poslední plavky (2008)

Celkem jsem se u této úchylárny bavil, možná to bude tím, že jsem od filmu opravdu nic nečekal, jen vtipné scénky se Čtvrtníčkem. Jediné co mohu vytknout je to, že na tohle téma se dalo do příběhu vložit daleko více humoru a vtipných scének. Film na pár místech působí nudně protože se tam nic neděje. Hlavně pak ty zdlouhavé záběry právě na ˇČtvrtníčka který nic nedělá jen čučí, jako kdyby chtěl něco vtipného pronést a zapomněl co to bylo. Na druhou stranu dokáže být tenhle snímek opravdu ujetý, nejvíce mě dostala scéna na konci filmu kdy šílený dědek loví mega-sumce tak, že nahodí psa na udici a používá ho jako návnadu.

Postal (2007)

Je to stejně jako hra taková ptákovina až je to zábavné. Navíc scéna kdy Ládin skáče z Bushem drží se za ruce a kolem nich padají atomovky nemá chybu.

Predátor: Evoluce (2018)

Velice pěkná sci-fi akční odreagovačka, kterou kazí poslední minuta filmu, která kdyby byla vystřižena tak závěrečný dojem je o dosti lepší. Z Predatora se vytrácí sice hororová atmosféra, ale o akci a řezničinu stále není nouze, přibyl místy i humor, který se ke konci filmu naštěstí vytrácí. Příběh navazuje na všechny tři předešlé filmy, na které zde najdete odkazy v mnoha podobách (za mě velké plus). Hudba absolutně stejná jako v prvním filmu, nevšiml jsem si žádných přidaných nových motivů či nějakého remixu jako byl v Predátorech (škoda). Na rozdíl od předešlého zmiňovaného dílů má Evoluce o dost rychlejší rozjezd a tempo, takže se stále něco děje a nenudíte se (50 minutová procházka džunglí se nekoná). Asi je nyní v módě předělávat mytologické pilíře známých postav, původ Vetřelce kompletně zprznil jeho spolutvůrce a překopání se dočkal i Predátor/Yautja. Naštěstí tady jsem to nějak ještě překousl a navíc je tu stále naděje že pořád existují i klasičtí Predátoři. Filmu bohužel chybí nějaké epické, drsné či hrdinné scény které by mi utkvěli jako v předešlých dílech. Lidská část filmu je sympatická parta magorů, rozhodně nevadila a charaktery se dobře od sebe rozlišili. Herecké výkony nebyli špatné, bylo vidět jak si to všichni užívají. Bohužel některé postavy zemřou aniž by jste to postřehli (někdo se ve tmě rozprskne a vy netušíte kdo to byl, dokud zbytek nevyleze na světlo). Žádný Ačkový díl Predátoří ságy se nekoná, ale rozhodně to stále dopadlo o dost lépe než Covenant, tam se bohužel člověk smál u scén, které měli být hororové nebo vážné.

Predátoři (2010)

Nebylo to špatné. Avšak v první půlce to mělo takové ty slabé místa kde si říkám, sakra tady bych to prostřihal, proč mám koukat jak půl hodiny lezou do Nolanovy nory, nebo se válej v pralese? V druhé půlce nastupují predátoři. Avšak ouha, nějak se nám opět začíná stmívat...od AvP:R jsem na temné scény alergický a tak se opět ptám, proč jsou sakra scény s predátory povětšinou v šeru?!! Velké plus má ovšem hudba, opravdu rozličná parta která bojuje o přežití a bojové scénky, pokaždé když jsou na scéně predátoři tak se strhne nějaká efektivní bitka.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Nebylo to špatné ale, mohlo to být lepší. Nejvíce potěší luxusní hudba jako ze hry plus ty záběry opět jako přímo ze hry - skákání po všem možném, kamera rotuje kolem postavy a vy vidíte krajinu atd....

Prometheus (2012)

Nevím co se tu někteří lidi proti tomu filmu mají. Mě se to líbilo a to hodně. Ano sice je tu pár otázek, ale většinu si fanda universa AvP dokáže domyslet nebo na ně hodit teorii. Každopádně díky tomuhle filmu už víme co jsou doopravdy vetřelci :). Teď ještě vyřešit jak se ta loď s jejich vajíčky dostala na planetu v prvním díle. Hudba byla parádní a co se týče Director's Cut, klidně bych si ho i dal i když dle mého názoru film funguje i bez toho. A pokud tu vše není řečeno na rovinu, tím lépe, strach z neznámého je to, o co tu jde.

Purpurový vrch (2015)

Poslední dobou nemám štěstí na filmy. Nu dobře tohle nebyla taková nekoukatelná hrůza jako Čáryfuk Vin, nicméně to nebyla ani žádná výhra. Přitom film má velký potenciál. Scenérie a záběry jsou luxusní, herci hrají bezvadně a snaží se, duchové jsou správně děsiví a též fungují...co tomu tedy chybí? Je to jako by jste dostali hřiště s těmito úžasnými věcmi a nedokázali jste je všechny správně využít, aby to vytvořilo poutavý, bombastický příběh plný zvratů a hrůzostrašných momentů. Ano je zde plno nevyužitého potenciálu. Duchové jsou zde naprosto zbyteční. Kdyby ve filmu nebyli tak se prakticky nic nestane, což je hodně smutné. Stejně jako u novodobého Conana, film ztrácí ke konci ten zbytek šťávy který měl a tak je závěr takový...nijaký. Viděl jsem plno hororů a ty točící kola obřího stroje vybízeli k hromadě nechutných věcí jak je tam využít! Ne...posloužili jen jako kulisa do pozadí. Nechápu co se s maesterem Gullermo del Toro děje. Natočil takové geniální věci jako Faunův Labirint, Hellboy 2...a teď z něj vyleze tohle? Přijde mi jako by byl při tvorbě scénáře na drogách. Velká škoda, mohla to být dosti pecka. Nakonec si musím dovolit poznámku k Hiddlestonovi, prvních 30 minut jsem měl problém přestat v něm vidět Lokiho když byl na scéně. Nemluvě o tom že jeho role je zde taková podobná. Jako on hraje dobře, pokud tedy netočí intimní sexuální scény. Fanynky asi byli v sedmém nebi, když ukázal řiť, ale když je pak záběr na jeho obličej a člověk vidí jeho rozcuchané kadeře spadající do jeho perverzního úsměvu...no řekněme že celý feel ze scény zabil ten jeho rapeface, v pornu by fakt hrát nemohl :D.