Rakeťák (2022)

V roce 1995 získal chlapec Andy hračku ze svého oblíbeného filmu.... tohle ale není ten film. Opravdu v té době něco tak hlubokomyslného natočeno být nemohlo. Původní příběh Buzze o kterém mluví v několika dílech Toy Story, dokonce i hrají pc hru z toho světa - vypráví souboj nebojácného Rakeťaka s Císařem Zorgem, který se ve velkém twistu odhalí že je jeho otcem... Pixar si prostě nemohl pomoci a musel nám opět naservírovat svojí klasickou již výše zmiňovanou hlubokomyslnou podívanou, namísto 80tkoveho Star Warsovéhoj jednoduchého příběhu.

Rallye smrti (2008)

Tak tohle byla bomba, pěkně krvavá automobilová akce. Pokud se tedy dá těm obrněným kárám říkat auta. Pokud si chcete odpočinou u nějakého akčního filmu a moc nad tím nepřemýšlet, tak Rallye smrti je film právě pro vás.

Rallye smrti 2 (2010)

Nebylo to zase tak špatné. Čekal jsem od toho slabší odvar jedničky (taky to šlo rovnou na DVD) a to jsem dostal. Navíc s parádním Dannym Trejem, který si zase po Machette alespoň pořádně zahrál. Rozhodně bych film zařadil mezi odpočinková béčka i když kvalit prvního dílu samozřejmě nedosahuje.

Ratatouille (2007)

Od tohodle filmu jsem čekal komedii, ale těžko popsat co se s toho vyvinulo. Ok, pár vtipných momentů tam je, ale to je asi tak všechno, párkrát se člověk u něčeho usměje. Většina scének ve filmu je předvídatelná (tedy až na konec, celou dobu jsem si lámal hlavu jak to bude zakončené), a v některých pasážích působí příběh zdlouhavě až nudně. Nevím zda-li je správná kombinace míchat reálný příběh restaurace s nereálnými scénkami kdy krysák ovládá kuchaře pomocí vlasů (hlavně ta scénka kdy usne). Jistě působí to směšně, ale nějak mi to nepasovalo dohromady. Chvíli se tam řeší vážné problémy a z ničeho nic to přejde do grotesky. Nakonec krysa je provedena znamenitě, pohyby jsou reálné a dalo by se říci že působí ještě roztomileji než krysy ve skutečnosti. Nicméně něco na tom všem bude, protože takovýhle druh animovaného filmu jsem dlouho neviděl....čtvrtá hvězdička patří Rémimu za to jak se povedl, jinak byla trojka.

Raubíř Ralf (2012)

Tenhle film jsem chtěl už hodně dlouho shlédnout a pustil jsem si ho s hodně velkými očekáváními a to byla asi chyba. Autoři přišli se skvělým nápadem udělat animák o herních postavičkách, jak si žijí ve volném čase, když si s nimi děti nehrají. Takže nám tu vzniká Toy Story budoucnosti/Tron. A musím uznat že tahle část je celkem i promakaná - cestování pomocí propojovacích kabelů stylem metra atd...Příběh se točí okolo Raplha, který dělá záporáka v jedné z her a už ho to přestává bavit a chce, aby ho ostatní herní postavičky alespoň trochu uznávali. Skvělé proč ne? Takže teď začíná Ralphova pouť po herním světě a já očekávám plno různorodých herních prostředí s různými herními postavami. A ono to tak funguje...ale pouze prvních 20 minut. Pak Ralph přistane ve hře "Shugar Rush" která je sestavena z cukrátek a jezdí tam v motokárách malé holčičky a tam se to kousne až do konce filmu. Upřímně po 30 minutách jsem si říkal jestli koukám na hru s videoherní tématikou nebo infantilní růžovou pohádku s otravnými panenkami pro holčičky ve stylu Starostlivých Medvídků. Příběh s velkým potenciálem se tak z ničeho nic zvrhne do klasického pohádkového klišé o kamarádství, uraženém kamarádství a obětavosti - vše v těchto růžových kulisách. Jako by se najednou autoři báli rozjet nebo nevěděli co dál. Nemluvě o naprosto minimálně využitých známých herních postavičkách, které se tam jen mihnou kolikrát ani nic neřeknou a vy si jich sotva všimnete...což je veliká škoda. Čekal jsem něco ve stylu Lego Movie nebo Falešná Hra s Králíkem Rogerem, kde je jak mistrovsky využitá licence, tak se tam například krásně prochází všemi lego světy -. dokonce dojde i na ten infantilní růžový, ale pobude se tam jen na takovou dobu aby to diváka nezačalo štvát a aby dostali prostor i další věci. Nemluvě pak o příběhu co má celkem i myšlenku. Pak jsou tu takové ty malé logické chybky, jako například to, že postava nemůže zemřít pouze ve své hře jinak je mimo hru smrtelná. Vzhledem k tomu jakou mají některé charaktery výdrž, bych se jimi bál chodit ven, ale oni si to všichni vesele producírují hlavním náměstím. Přitom Ralph ukázal že mu stačí strčit do baráku aby shodil strop na Bořka Stavitele a ten je hned tuhej. A podle pravidel, pokud by někdo z nich zemřel, tak by tu hru odstavili jako porouchanou, protože by se tam ta postava již neobjevila...další věc se týká konce (pozor menší spoiler!) když se po vyhrání závodu má ta hlavní hrdinka vyresetovat přestat být porouchaná a vrátit všem vzpomínky, což se tedy stane, ale z nějakého neznámého důvodu jí porucha zůstane dál a tak stále vesele problikává...situaci v tom barevném maglajzu zachraňuje sci-fi vojanda Calhounová, na kterou se dá alespoň koukat a vnáší do toho trochu té dospělosti. Takhle to vypadá že jsem ten film šíleně zdrbal, ale ono to tak není. Spíše jen jsem trošku zklamaný výsledkem. Jsou tu světlé momenty (hlavně těch prvních dvacet minut) například vtipné gagy, situace nebo narážky na různé hry. České titulky jsou taky boží, protože na hlášku "vypusťte čoko čokly" jen tak nezapomenu :D. Nicméně to nemění nic na tom, že zde byl dosti nevyužitý a promrhaný potenciál onoho tématu... 65%

REC (2007)

No myslel jsem že to bude nic moc, ale tady ta atmosféra začíná postupně houstnout až do suprového finále. A ke konci jsem se leknul a to se mi u žádného filmu už pěkně dlouho nestalo.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Konečně někomu došlo, že 3D scény jsou nejpřehlednější pokud jsou zpomalené, jinak je v tom chaos. Nicméně tohle bude fungovat ve 3D kině, ale bojím se, že až si to pustím doma, na normální TV tak u toho usnu :). Příběh nezklamal, bál jsem se, že autoři nebudou vycházet z konce posledního dílu, ale pohoda. Příběh pokračuje kde skončil, i když je tam troška nejasností (kam se poděli všechny klony Alice? Tady jich je asi tak 10, na konci třetího filmu to vypadalo tak na 50). Bohužel ve finále filmu zjistíte že jsme se prakticky moc v ději nehnuli a ano konec nasvědčuje pátému pokračování....což dělá z Resident Evil adepta na nejméně šest filmů jako má Star Wars :-)).

Riddick (2013)

Třetí díl se vrací stylově ke svému prvnímu předchůdci, avšak je daleko zábavnější než samotná Černočerná tma, kterou osobně považuji za nejhorší z celé trilogie a beru jí jen jako nutnost, pokud chce člověk znát orgin Riddicka a nějakých dalších postav. Prvních 45 minut kde se Riddick snaží přežít na nehostinné planetě a ochočí si pejska a téměř zde nepadne ani jedno slovo je výborná, potom dorazí nájemní lovci a nastane seznamování s novými postavami, mezi kterými vyniká hlavně Katee "Starbuck" Sackshoff a Matt Nable jako lovec Johns. Ve finále pak přijdou na řadu dešťové potvory...samozřejmě se ve filmu dozvíte i jak to bylo s Riddickem a Necromongery po druhém filmu, hudba též luxusní. I když se nejedná o žádné velkolepé sci-fi jako byla Kronika Temna a není to co se týče scénáře nějak super převratné, tak mně to opravdu bavilo a další jízdu s Riddickem jsem si opravdu užil. Navíc, pokud film bude mít úspěch, tak je stále co natáčet, protože příběh Richarda B. Riddicka není zdaleka u konce. Stále je tu otevřená linka s lordem Vaako a hledáním domovské planety Furia, ne?

Riddick: Kronika temna (2004)

Konečně pořádný film ve stylu Star Wars či Pán Vesmíru. Tvůrci tu na nás vybalují svůj jedinečný, do detailů propracovaný vesmír. Škoda jen že film neměl takový ohlas jak se čekalo, takže se asi dalších dílů, které byli plánovány, nedočkáme.

Rio (2011)

Dobré to bylo. Papouchy mám rád. Takový odpočinkový film, co potěší.